Remis Widzewa w historycznym meczu [ZDJĘCIA+WIDEO]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z GKS-em Katowice 1:1. Było to ostatnie spotkanie na starym stadionie przy al. Piłsudskiego 138.

<<< Po godzinie 19 zapraszamy też do zobaczenia większej ilości zdjęć i wideo z dopingu kibiców >>>

"To już jest koniec" - piłkarze Widzewa Łódź rozegrali ostatni mecz na starym stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Podopieczni Rafała Pawlaka zremisowali 1:1 z GKS-em Katowice. Prowadzenie objęli goście. W 24. minucie Macieja Krakowiaka pokonał Sławomir Duda. Tuż przed przerwą wyrównał Damian Warchoł.

Gospodarze walczyli do końca, ale nie udało im się strzelić decydującej bramki. Przez całe spotkanie trwał gorący doping ok. 7 tysięcy kibiców. Sędzia trzykrotnie musiał przerywać mecz. Raz wbiegł na murawę jeden z kibiców, a dwukrotnie pojawiły się na niej race. Po spotkaniu odbył się pokaz sztucznych ogni. Nie obyło się bez burd. Na stadion wkroczyła policja.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Widzew Łódź - GKS Katowice.

Widzew Łódź - GKS Katowice
(Wynik końcowy)
1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 S. Duda (24. minuta) 1:1 D. Warchoł (45. minuta)

Batrović, Kozłowski (Widzew) Sobotka (GKS)

M. Krakowiak - R. Augustyniak, K. Nowak, V. Pydvirnyi (31. D. Injać; 82. A. Kasperkiewicz), J. Czapliński, M. Kozłowski, M. Rozwandowicz, V. Batrović, M. Janiec, D. Warchoł (88. K Wrzesiński), M. Rybicki  A. Bucek - R. Pietrzak, A. Czerwiński, K. Wołkowicz (65. A. Januszkiewicz), K. Bodziony, S. Duda, B. Sobotka, Ł. Pielorz, M. Kamiński, P. Pitry, R. Kujawa

Koniec tego historycznego meczu! Widzew remisuje z GKS-em

90'+10 Piłka meczowa! Janiec dośrodkowuje z rzutu wolnego z 40 metrów...goście wybijają

90'+8 Kozłowski kopie piłkę, która została wybita z katowickiego pola karnego. Futbolówka odbija się od głowy jednego z widzewiaków i lobuje Bucka...ale i bramkę

90'+8 Żółta kartka dla Sobotki

90'+7 Ceglarz zmienia kontuzjowanego Bodzionego, a sędzia znów podjął kontrowersyjną decyzję na niekorzyść łodzian!

90'+6 Nie ma jednak karnego!

90'+5 Kozłowski pada w polu karnym! Kibice i piłkarze Widzewa domagają się karnego, ale arbiter pokazuje żółtą kartkę Kozłowskiemu. Jednak sędzia liniowy ma inne zdanie chyba

90'+4 Nosze nie były jednak potrzebne, ale będzie potrzebna zmiana, co sygnalizują masażyści

90'+3 Na murawie leży jeden z graczy GKS-u. Sędzia przerywa spotkanie, na boisko wbiegają lekarze i nosze

90'+2 Augustyniak tym razem świetnie w obronie!

90'+1 Nie wiemy ile minut doliczył sędzia, ale Augustyniak ruszył odważnie, zagrał do Batrovicia, ale ten trafił wprost w bramkarza. Arbiter doliczył osiem minut

90' Rzut rożny dla gości. Krakowiak wychodzi piąstkować...spóźnił się jakieś dwa metry, na szczęście strzał nad bramką

88' Warchoł schodzi, wchodzi Wrzesiński

88' Janiec zamiast grać jeden na jeden w polu karnym z rywalem, strzela...piłka po nodze obrońcy GKS-u wylatuje za linię końcową

87' Batrović efektownie składa się do przewrotki, ale uprzedzili go obrońcy

86' Warchoł ucierpiał w jednym ze starć, ale po interwencji medycznej jest w stanie grać

84' Janiec zbiega z lewego skrzydła do środka i strzela prawą nogą...wprost w Bucka

83' Rybicki nie ruszył do bardzo dobrej piłki. Czyżby nie miał już siły?

82' Schodzi...Injać, który trzyma się za pachwinę. Wchodzi Kasperkiewicz

81' Rozwandowicz strzela z 40 metrów! Piłka poszybowała nad poprzeczką, ale to nie rugby

80' Batrović zablokowany w polu karnym, Czapliński nie dał rady dobić

79' Wcześniej jednak zmiana w "Gieksie". Bętkowski wchodzi za Pietrzaka

79' W Widzewie szykuje się druga zmiana

77' Augustyniak odważnie ruszył do przodu, wpadł w pole karne rywali i huknął po długim słupku...niecelnie

76' Nowak ryzykownie podaje klatką piersiową do Krakowiaka

74' Warchoł na lewo do Jańca, który potknął się, ale utrzymał na nogach i dośrodkował. Jeden z obrońców uprzedził Batrovicia

71' I znów Krakowiak! Tym razem uprzedza Pitrego

70' Świetne podanie na wolne pole do Pietrzaka, który przenosi piłkę nad poprzeczką.

69' Sobotka strzela z dystansu...Świetna interwencja Krakowiaka, który wybija na rzut rożny!

68' Duda poszedł zdecydowanie środkiem i strzelił z dystansu...niecelnie

66' Wszyscy kibice stoją, trzymając szeroko swoje szaliki i dopingując widzewiaków

65' Januszkiewicz zmienia Wołkowicza

64' Krakowiak w ostatniej chwili naprawia błąd Augustyniaka

61' Kozłowski schodzi z prawej strony do środka i decyduje się na strzał lewą nogą...wprost w Bucka

60' Wzmaga się doping dla gospodarzy!

58' Kolejna akcja łodzian lewym skrzydłem, ale dośrodkowanie do nikogo. Zabrakło tam zamykającego Czaplińskiego

57' Mecz wznowiony i od razu świetna okazja dla łodzian. Wielkie zamieszanie przed bramką gości. Bucek w ostatniej chwili wyjął piłkę spod nóg Batrovicia

55' Mecz znów przerwany, race spod zegara poleciały na murawę, nad stadionem dużo dymu, nie widać bramki katowiczan

53' Pojawiła się też wielka flaga z podobizną Ludwika Sobolewskiego, a wokół napis "Niech zstąpi duch Twój i odmieni oblicze ziemi - TEJ ZIEMI"

51' Mamy oprawę pod zegarem. Na tej trybunie pojawiła się sektorówka z napisem "Widzew"

49' Spotkanie zostało wznowione. Miejmy nadzieję, że więcej wybryków nie będzie, bo o ile race fajnie wyglądają na trybunach pośród łopoczących flag, o tyle na murawie to skandal

46' Gra nie trwała długo! Sędzia musiał przerwać spotkanie, bowiem kibice zaczęli rzucać race na murawę, co więcej na połowę Widzewa. Jedną racą dostał nawet Rafał Augustyniak. Trzeba powiedzieć to zdecydowanie - to idiotyzm!

46' O 15.53 sędzia rozpoczął drugą połowę

Koniec pierwszej połowy. Widzew remisuje z GKS-em 1:1

Warchoł zdobył gola po podaniu Batrovicia - strzelił potężnie pod poprzeczkę. Sytuacja miała miejsce po rzucie rożnym

45'+2 GOOOOOLLLLL!!!! 1:1! Damian Warchoł!

45' Twarde starcie Injacia z Bodzionym. Ale widzewiacy wyszli z kontrą i wywalczyli rzut rożny

44' Kozłowski w prosty sposób traci piłkę w rejonie pola karnego gości

42' Duda już jest w stanie grać dalej

41' Janiec wybija piłkę, bo urazu doznał jeden z katowiczan. Trzeba było jednak grać, bowiem wcześniej goście nie przejmowali się cierpiącym kolegą i rozgrywali akcję. Żółtą kartką ukarany Batrović

39' Janiec zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę przy próbie wyjścia z kontrą. Wcześniej Warchoł powinien jednak zagrywać na wolne pole do Batrovicia

37' Krakowiak znów czujny po strzale z dystansu

36' Bardzo dobre podanie Batrovicia na prawe skrzydło. Czapliński próbował wrzucić w pole karne do Rybickiego, ale Bucek przejął piłkę

34' Już wiemy co robią kibice... Fani pod zegarem po prostu przeszli dokoła trybuny i już wracają na miejsca. Na murawie natomiast Nowak w ostatniej chwili zatrzymał kontrę gości

31' Injać zmienia Pydvirnyiego

31' Rybicki nie potrafi minąć rywala, w odpowiedzi kontra katowiczan, ale Krakowiak dobrze skrócił kąt

30' Kibice na trybunie pod zegarem udają się w stronę wyjścia, ale raczej nie opuszczą stadionu. To może być część oprawy

27' Na murawę wbiegł jeden z kibiców, z założonym białym materiałem i przekreślonym zdjęciem Sylwestra Cacka oraz napisem "Cacek Żegnamy". Ochrona nie kwapiła się z gonieniem fana i zdążył on uciec na trybunę, przybijając jeszcze piątkę z Augustyniakiem

Duda strzelił po długim rogu i piłka po odbiciu od słupka, wpadła do siatki. Duda był w polu karnym po stronie Pydvirnyiego...

24' GOL! 0:1! Sławomir Duda!

23' Pydvirnyi potrzeba pomocy medycznej. Nie wygląda to najlepiej

22' Rybicki w dobrej sytuacji! Strzela po długim rogu, ale minimalnie pudłuje!

20' Batrović pada w polu karnym, próbując dojść do prostopadłej piłki i pokazuje sędziemu, że był popychany. Arbiter pokazuje grać dalej

18' Rozwandowicz z Warchołem zderzyli się próbując przeciąć akcję gości, ale był jeszcze Augstyniak

17' Znowu Janiec na lewym skrzydle, Rybicki w doskonałej sytuacji, ale obrońca GKS-u zdążył wybić za linię końcową

16' Warchoł podaje na prawo do Czaplińskiego. Ten ucieka obrońcom i dogrywa w pole karne do Jańca, jednak zbyt głęboko

14' Nowak odważnie rusza do przodu i znów korner dla gospodarzy

13' Batrović wychodzi z piłką ze środkowej strefy i podaje na lewo do Jańca, który źle dogrywa w pole karne. Po chwili znowu Janiec na lewym skrzydle i rzut rożny dla łodzian

11' Krakowiak czujnie przy strzale z dystansu rywali

10' Janiec przedziera się lewą stroną, dobre dośrodkowanie....Bucek niepewnie piąstkuje i Rozwandowicz uderza z 25 metrów...nad poprzeczką!

9' Twa wzajemne badanie się zespołów, niczym dwóch bokserów

5' Batrović oskrzydla akcję na prawą stronę, niezłe dośrodkowanie Czaplińskiego, ale trochę za wysokie dla Jańca, żeby ten mógł strzelać

4' Kibice od początku gorąco dopingują gospodarzy, choć jeszcze nie ma pełnych sektorów - część fanów cały czas czeka przed wejściowymi bramami

1' O godzinie 14.46 rozpoczął się ten historyczny mecz. Łodzianie wyszli w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach. Grają natomiast w czerwonych strojach. Katowiczanie w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach oraz czarnych spodenkach z żółtymi wstawkami

Godzina 14.24 Przed stadionem jeszcze tysiące kibiców, a nie wszystkie bramy wejściowe są otwarte

Godzina 14.22 Rezerwowi w Widzewie to: D. Hamzić - A. Duda, A. Kasperkiewicz, D. Injać, M. Stępięń, K. Wrzesiński, B. Dosljak. Trenerem jest Rafał Pawlak

Godzina 14.12 Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą dzisiaj: M. Wierzbicki - K. Bętkowski, P. Ceglorz, A. Januszkiewicz, D. Zapotoczny, P. Szołtys, R. Sylwestrzak. Trenerem jest Artur Skowronek

Godzina 14.09 Na trybunach już więcej kibiców niż na ostatnich meczach. Przed stadionem czeka jednak jeszcze więcej osób. Za chwilę podamy składy obu drużyn, a tymczasem rozgrzewają się już widzewiacy

Godzina 11.57 Do pierwszego gwizdka sędziego pozostały niespełna 3 godziny. Jaki wynik typujecie? Piszcie w komentarzach!