Legia zrewanżowała się PGE GKS-owi Bełchatów [ZDJĘCIA]

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali u siebie z Mistrzami Polski - Legią Warszawa 0:3. Gospodarze tracili gole po prostych błędach.

Choć jesień w pełni, w piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasie rozpoczęła się runda wiosenna. Jej początek nie był udany dla PGE GKS-u Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia przegrali w piątkowy (21 listopada) wieczór 0:3 z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski zrewanżowali się zatem za porażkę 0:1 na początku sezonu.

Gospodarze przez długi czas prowadzili wyrównaną walkę z uczestnikiem Ligi Europy. O sukcesie przyjezdnych przesądziły proste błędy bełchatowian. O dziwo, "Brunatni" najwięcej problemów mieli przy rzutach rożnych rywali. Dwie bramki stracili właśnie po kornerach. Na 1:0 trafił z najbliższej odległości Jakub Kosecki, a na 3:0 Jakub Rzeźniczak. Obaj piłkarze byli zupełnie niepilnowani. Co ciekawe, obaj są związani z naszym województwem. "Kosa" grał w ŁKS-ie, a "Rzeźnik" w Widzewie.

Bramkę na 2:0 zdobył natomiast Ondrej Duda, z którym gracze "Gieksy" mieli najwięcej problemów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją minuta po minucie z meczu PGE GKS Bełchatów - Legia Warszawa.

PGE GKS Bełchatów - Legia Warszawa
(Wynik końcowy)
0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 J. Kosecki (33. minuta) 0:2 O. Duda (44. minuta) 0:3 J. Rzeźniczak (76. minuta)

Rzeźniczak, Bielik (Legia)

A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Mójta, P. Komołow (61. A. Prokić), P. Rachwał (82. G. Baran), K. Poźniak (70. K. Wacławczk), D. Szymański, Michał Mak, B. Ślusarski D. Kuciak - I. Lewczuk, J. Rzeźniczak, I. Astiz, Guilherme, J. Kosecki (69. M. Kucharczyk), I. Vrdoljak, H. Pinto, M. Żyro, O. Duda (79. K. Bielik), O. Sa (60. M. Saganowski)

Koniec tego meczu. Mistrzowie Polski wygrywają z beniaminkiem 3:0

90'+3 Prokić strzela po raz kolejny. Tym razem siła była dobra, gorzej z precyzją

90' Telichowski w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg stojącego przed pustą bramką Żyry. Sędzia dolicza trzy minuty

89' Żółta kartka dla Bielika

87' Kontra gości. Saganowski z Kucharczykiem wymienili kilka podań, wpadli w pole karne, jednak bełchatowianie w porę wybili futbolówkę

86' Bełchatowianie próbują strzelić honorowego gola, ale brakuje im koncepcji jak to zrobić

83' Kuciak faulowany przez Baranowskiego. Golkiper Legii odpycha obrońcę GKS-u, ale arbiter nie pokazuje kartki

82' Baran wchodzi w miejsce Rachwała

81' Bełchatowianie znów mylą się w obronie, jednak Malarz wyjaśnia sytuację dalekim piąstkowaniem

80' Dobre dośrodkowanie z lewej strony... Baranowski strzela głową, ale Kuciak instynktownie wybija

79' Schodzi Duda, pojawia się Bielik

Kolejna bramka z niczego. Goście dośrodkowali z rzutu rożnego, niepilnowany w polu karnym znalazł się Rzeźniczak, który strzelił. Piłka wpadła przy słupku, którego pilnował...Saganowski. Malarz był zupełnie zdezorientowany, a gdzie byli jego koledzy?

76' GOL! 0:3! Jakub Rzeźniczak!

75' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, kończy się na rzucie rożnym

73' Ślusarski dostaje prostopadłe podanie, rzuca się wślizgiem i strzela, ale trafia w Kuciaka. Sędzia i tak odgwizdał spalonego

70' Potężny strzał z dystansu, Malarz odbija przed siebie, a Saganowski dopada do piłki. Malarz świetnie interweniuje nogami. Gola i tak by nie było - "Sagan" był na spalonym

70' Wacławczyk zmienia Poźniaka. Liczba Kamilów na murawie utrzymana

69' Kucharczyk wchodzi za Koseckiego

68' Do wejścia szykuje się Michał Kucharczyk

65' Prokić znów próbuje, tym razem z 20 metrów...wyszło podanie do Kuciaka. Wcześniej świetnie zagrał Szymański, który balansem ciała zmylił Vrdoljaka, a później wypatrzył Prokicia

64' Żyro strzela głową po wrzutce z prawej stronie, ale Malarz paruje do boku

63' Prokić decyduje się na strzał z 25 metrów...Pinto stał za blisko, żeby to mogło się udać i zagrozić Kuciakowi

61' Prokić zmienia Komołowa. Co ciekawe, robi to przed rzutem rożnym gości, czego z reguły się unika

60' Na murawie pojawia się Saganowski. Legenda ŁKS-u Łódź zmienia Sa

58' Rzeźniczak ogląda żółtą kartkę za kolejne krytykowanie decyzji arbitra. Vrdoljak faulował jednego z bełchatowian wcześniej

55' Trwa walka w środku pola. A na trybunach walka na pozytywny doping. Raz głośniejsi są fani "Gieksy", raz Ci, którzy przyjechali ze stolicy

52' Kosecki szybkim zwodem myli Bastę i strzela lewą nogą...piłka przelatuje obok dalszego słupka

51' Poźniak wrzuca z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, Baranowski niepilnowany celuje, ale uderza zbyt lekko

50' Mójta podłączył się do akcji ofensywnej i wywalczył rzut wolny na połowie gości

48' Dośrodkowanie z prawej strony boiska legionistów, Żyro jest w dobrej sytuacji, ale nie potrafi celnie strzelić

47' Mak ucieka Lewczukowi i dośrodkowuje sprzed linii końcowej... piłka trafia do Ślusarskiego, który nie jest w stanie uderzyć z pierwszej piłki. Po przyjęciu przeszkadzają mu już skutecznie obrońcy

46' Punktualnie o godzinie 21.30 rozpoczęła się druga połowa. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy meczu. Bełchatowianie przegrywają po szkolnych błędach 0:2

Goście rozklepali obronę "Gieksy" i Duda z pola karnego skierował futbolówkę do siatki

44' GOL! 0:2! Ondrej Duda!

42' Duda nakładką blokuje Telichowskiego, sędzia pozwala grać dalej. Na szczęście dla gospodarzy piłka wylatuje na aut

39' Przypadkowa akcja warszawian, Baranowski w ostatniej chwili wybija piłkę na aut sprzed nóg Sa

37' Żyro zwija się z bólu, po tym jak próbował ograć Mójtę i wpadł w obrońcę gospodarzy

36' Rzut rożny dla gospodarzy. Duże pretensje do sędziego ma Kuciak, którego długo poucza arbiter

Legioniści wykonywali rzut rożny. Bełchatowianie pogubili się w kryciu i chyba najniższy na murawie Kosecki strzelił głową z najbliższej odległości

33' Gol! 0:1! Jakub Kosecki!

31' Mójta dośrodkowuje z rzutu wolnego niemal z narożnika boiska. Telichowski wyskakuje najwyżej i strzela głową, część kibiców już wyskoczyła z radości, ale piłka mija bramkę

29' Bardzo groźna akcja Legii. Goście przedostali się ze środka boiska, przez prawe skrzydło do lewego narożnika pola karnego. Tam znalazł się Pinto i strzelił, ale świetnie nogami obronił Malarz

27' Basta ruszył do przodu, minął kilku przeciwników i - chyba niepotrzebnie - podawał do Komołowa, który nie był przygotowany na przyjęcie piłki

24' Szymański świetnie odbiera piłkę Vrdoljakowi w środku pola. Ta trafia do Ślusarskiego, który jest faulowany przez Rzeźniczaka. Po chwili Mak strzela z dystansu...znów niecelnie

21' Groźna akcja bełchatowian. Mak ucieka Lewczukowi i dorzuca w pole karne. Piłka przelatuje nad głową Ślusarskiego i trafia pod nogi Komołowa. Rosjanin strzela, a Guilherme blokuje, zdaniem kibiców, ręką. Nie ma karnego

20' Szymański przejmuje piłkę na 25. metrze od bramki rywali i decyduje się na strzał...futbolówka leci tuż nad murawą, ale przelatuje obok słupka

19' Zaskakujące uderzenie Mójty z ostrego kąta i od własnej bramki wznowi Kuciak, chociaż wydawało się, że bramkarz Legii dotknął piłki, ale może uczynił to już za linią końcową

18' Mak sprytnym podcięciem za obrońców próbuje podać do Ślusarskiego, ale Astiz sięgnął piłkę głową

16' Groźny strzał Żyro z ponad 25 metrów, piłka przelatuje tuż obok słupka

15' Mak kręci na lewej stronie Lewczukiem, po czym decyduje się na strzał z ok. 18 metrów... za słabo i niecelnie

13' Legioniści rozgrywają tuż przed polem karnym bełchatowian. Duda decyduje się na niesygnalizowany strzał z miejsca, piłka przelatuje pół metra od bramki Malarza

12' Żadna z drużyn nie chce się otworzyć. Gospodarze czekają na kontry, które potrafią wyprowadzać bardzo dobrze

9' Rzut wolny z kilkudziesięciu metrów dla Legii, piłka wrzucona w pole karne bełchatowian... obrońcy wybijają

6' Mójta dobrze przejmuje i rusza z kontrą, ale za daleko wypuścił sobie piłkę. Rzeźniczak wślizgiem wybija na aut. Legioniści twierdzą, że futbolówka zahaczyła jeszcze o Mójtę. Arbiter upomina Rzeźniczaka

5' Szymański podaje prostopadle do Maka, którego ubiegł w polu karnym Kuciak

3' Początek spotkania i piłka krąży w środkowej strefie boiska. Dłużej utrzymują się przy niej goście

1' Punktualnie o godzinie 20.30 rozpoczęło się to spotkanie. Legioniści w białych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach. Bełchatowianie w zielonych getrach i koszulkach oraz w białych spodenkach

Godzina 20.27 Piłkarze wyszli na murawę. Sędzią spotkania jest Bartosz Frankowski, na liniach pomagają mu: Dawid Golit i Jakub Winkler, a arbitrem technicznym jest Paweł Pskit

Godzina 20.21 Do rozpoczęcia spotkania niecałe 10 minut. Jaki wynik typujecie? Piszcie w komentarzach

Godzina 20.10 Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn górą byli bełchatowianie

Godzina 20.01 Rezerwowi w PGE GKS-ie to: E. Zubas - G. Baran, B. Bartosiak, A. Norambuena, A. Prokić, P. Witasik, K. Wacławczyk. Trenerem jest Kamil Kiereś

Godzina 20.00 Na ławce rezerwowych Legii zasiądą dzisiaj: K. Jałocha - R. Bartczak, M. Saganowski, M. Kucharczyk, M. Szwoch, A. Ryczkowski, K. Bielik. Trenerem jest Henning Berg

Godzina 19.50 Witamy ze stadionu w Bełchatowie. Kilka minut temu piłkarze obu drużyn wybiegli na rozgrzewkę. Za chwilę podamy składy