Powrót Beala, dobry mecz Gortata, ale przegrana Wizards

Koszykarze Washington Wizards przegrali u siebie z Dallas Mavericks 102:105. Pierwszy mecz w sezonie rozegrał Bradley Beal.

W starciu czołowych drużyn ligi NBA, Dallas Mavericks (bilans 9-3) pokonali na wyjeździe Washington Wizards (7-3) 105:102. O ich wygranej przesądziła świetna dyspozycja Monty Ellisa, który zdobył 34 punkty i celny rzut za trzy punkty Dirka Nowitzkiego na 80 sekund przed końcem meczu. Niemiec opuścił część czwartej kwarty z powodu skręcenia stawu skokowego, ale w najważniejszym momencie wrócił na parkiet i nie zawiódł. Jego rzut doprowadził do wyniku 102:97 dla gości.

W spotkaniu z Dallas nie mógł się odnaleźć John Wall. Rozgrywający Wizards trafił tylko 5 z 17 rzutów z gry i zakończył mecz z 11 punktami. O sześć więcej zdobył Marcin Gortat. Łodzianin trafił 7 z 12 rzutów z gry i 3 z 4 wolnych. Do tego dołożył 6 zbiórek i jedną asystę. Popełnił jedno przewinienie i raz stracił piłkę. Na parkiecie spędził niespełna 30 minut.

Wydarzeniem tego spotkania był powrót po kontuzji Bradley'a Beala. Rekonwalescent zaliczył prawie 26 minut i zdobył 21 punktów, trafiając 9 z 17 rzutów z gry.