Problemy PGE Skry z LOTOSEM Trefl

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali z LOTOSEM Trefl Gdańsk 2:3, ale stracili pozycję lidera PlusLigi.

Niesamowita walka, ogromne emocje i nieoczekiwane zwroty akcji - tak wyglądał mecz PGE Skry Bełchatów z LOTOSEM Trefl Gdańsk. Gospodarze pierwszego seta wygrali na przewagi (29:27), ale w drugim byli już zdecydowanie lepsi (25:19).

W trzeciej partii bełchatowianie prowadzili już 16:13 i wydawało się, że spotkanie nie potrwa długo. Goście się nie poddali. Odrobili straty, obronili piłkę meczową i wygrali 30:28. Na fali sukcesu zwyciężyli do 19 czwartego seta.

W tie-breaku siatkarzy PGE Skry zaczęli od prowadzenia 3:0, ale później stracili cztery punkty. Ostatecznie wygrali jednak na przewagi 16:14.

MVP spotkania został Mariusz Wlazły, zdobywca 26 punktów. PGE Skra spadła na drugie miejsce w tabeli. Do liderującej Asseco Resovii bełchatowianie tracą jeden punkt.