Kolejne 0:3 Widzewa u siebie

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali u siebie z Olimpią Grudziądz 0:3. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Aleksander, a jedną Maciej Rogalski.

Seria porażek piłkarzy Widzewa Łódź trwa. Łodzianie przegrali w sobotę (15 listopada) na własnym stadionie 0:3 z Olimpią Grudziądz. Dwa tygodnie wcześniej u siebie również ulegli 0:3, ale Zagłębiu Lubin.

Sobotnie spotkanie gospodarze rozpoczęli nieźle. Mieli swoje sytuacje, ale w 39. minucie po błędach indywidualnych stracili gola. Do siatki Dino Hamzicia trafił Arkadiusz Aleksander. Ten były widzewiak w 60. minucie podwyższył na 2:0, tym razem wykorzystując błąd bramkarza.

Łodzianie dążyli do zmniejszenia strat. Bliski strzelania gola była Damian Warchoł. Brakowało jednak precyzji. W 65. minucie mogło i powinno być 1:2. Krystian Nowak nie wykorzystał rzutu karnego za zagranie ręką Michała Pitera-Bućko. Kwadrans później marzenia o bramce kontaktowej prysły. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Bartłomiej Kasprzak.

Wynik spotkania w 89. minucie ustalił Maciej Rogalski, wykorzystując wyśmienite podanie na wolne pole. To był przedostatni mecz widzewiaków na starym stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Pożegnanie z obiektem odbędzie się równo za tydzień (22 listopada).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz
(Wynik końcowy)
0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 A. Aleksander (39. minuta) 0:2 A. Aleksander (60. minuta) 0:3 M. Rogalski (89. minuta)

Czerwona kartka: Kasprzak (Widzew)
Kasprzak x2 (Widzew) Smoliński, Szczot, Piter-Bućko (Olimpia)

D. Hamzić - J. Czapliński (67. K. Wrzesiński), R. Augustyniak, K. Nowak, Cristian (80. A. Duda), P. Mroziński (62. M. Kozłowski), B. Kasprzak, M. Rozwandowicz, V. Batrović, D. Warchoł, M. Janiec B. Fabiniak - B. Jaroch, M. Łabędzki, M. Piter-Bućko, M. Woźniak, D. Kłus, D. Popović, M. Rogalski (89. A. Banasiak), R. Szczot (87. Ł. Suchocki), M. Smoliński, A. Aleksander (83. A. Cieśliński)

Koniec meczu. Widzew przegrywa z Olimpią 0:3

90'+4 Batrović sprytnym strzałem "fałszem" próbuje zaskoczyć Fabiniaka, ale brakowało siły w tym uderzeniu

90'+3 Duda pada jak rażony piorunem na 23. metrze od bramki Fabiniaka. Rzut wolny

90'+2 Kolejny róg dla gości, po dobrej akcji prawym skrzydłem

90' Mecz potrwa cztery minuty dłużej

Jeśli chodzi o gola, to Rogalski ze spokojem wykorzystał prostopadłe podanie za linię obrony łodzian

89' Dla Rogalskiego było to ostatnie zagranie. W jego miejsce pojawia się Banasiak

89' GOL! 0:3! Maciej Rogalski!

87' Suchocki zmienia Szczota, który drepcząc opuszcza boisko

85' Janiec wychodzi z kontrą, i przerzuca na prawą stronę...aut...

83' Murawę opuszcza Aleksander, w jego miejsce pojawia się Cieśliński

84' Po rzucie rożnym świetna okazja Szczota, który celuje w okienko bramki, jednak nie trafi.

84' Znów Szczot w polu karnym gospodarzy, Augustyniak blokuje

80' Trzecia zmiana w Widzewie. Duda wchodzi za Cristiana

79' Widzewiacy wychodzą z kontratakiem. Janiec próbuje przerzucić na prawe skrzydło, ale zagrał zbyt lekko. W środku Kasprzak skacze do główki z jednym z rywali, jednak niepotrzebnie wystawia łokieć. Faul i zasłużona żółta kartka. To już druga w tym spotkaniu dla Kasprzaka, a tym samym czerwona

77' Janiec urwał się lewym skrzydłem...wrzuca w pole karne...Warchoł strzela z trudnej pozycji lewą nogą. Piłka przeleciał ok. metr od słupka

76' Pierwsza udana akcja ofensywna Cristiana. Hiszpan dorzuca w pole karne, Batrović próbuje strzelać z półobrotu...zablokowany. Dobitka Wrzesińskiego, który był jednak na spalonym, też zablokowana

74' Bardzo dobra akcja łodzian. Kozłowski ruszył zdecydowanie do przodu, wpadł w pole karne i wycofywał do Warchoła, który trafił tylko w boczną siatkę

72' Kolejna kontra grudziądzan, tym razem Cristian wybija już skutecznie

69' Rogalski znów przedziera się lewym skrzydłem i dośrodkowuje w pole karne. Cristian interweniuje tak niefortunnie, że piłka leci w stronę własnej bramki, ale połapał się w tym Nowak, który klatką piersiową podał do Hamzicia

Wracając do rzutu karnego, żółtą kartkę otrzymał Piter-Bućko, który ręką blokował strzał Warchoła z 6 metrów

67' Piłka po raz trzeci ląduje w siatce łodzian...wcześniej był spalony

67' Wrzesiński wchodzi w miejsce Czaplińskiego

66' Janiec ruszył na przebój, minął kilku zawodników, jednak niepotrzebnie zdecydował się na strzał

65' Nowak nie wykorzystuje jedenastki! Obrońca Widzewa uderzył potężnie, ale niemal w środek i Fabiniak odbił przed siebie. Dobitkę Nowaka też obronił były widzewiak

64' Rzut karny dla Widzewa!

62' Kozłowski zmienia Mrozińskiego

Goście wyprowadzili atak lewą stroną. Dośrodkowywał chyba Rogalski, Hamzić wyszedł do piłki, ale się z nią minął i Aleksander wpakował ją do pustej siatki

60' GOL! 0:2! Arkadiusz Aleksander!

59' Dobra piłka Augustyniaka na wolne pole, Czapliński walczy o piłkę, ale nie miał już sił i wślizgiem strzelał...bardzo niecelnie

58' Kłus podaje na wolne pole do Rogalskiego. Ten wpada w pole karne, nabiera na "zamach" Mrozińskiego i uderza prawą nogą...Nowak blokuje

57' Rozwandowicz w ostatniej chwili zatrzymuje rozpędzającego się Rogalskiego

56' Łabędzki trafia w piłkę przez nogi Warchoła...nie ma nawet faulu

55' Hamzić wyjściem do bocznej linii pola karnego uprzedza Aleksandra

54' Na murawie leży Janiec, który ucierpiał w jednym ze starć. Potrzebna pomoc medyczna

52' Batrović dostaje dobre podanie, pada na linii pola karnego...gwizdek sędziego...spalony

51' Żółta kartka dla Kasprzaka za faul na Łabędzkim na połowie Olimpii

50' Hamzić wybija piłkę daleko na kontratak...za daleko

48' Augustyniak decyduje się na strzał z półwoleja z ponad 25 metrów...wprost w ręce Fabiniaka

47' Łodzianie przejmują piłkę w środku pola. Janiec rusza z kontratakiem i decyduje się na strzał z ok. 20 metrów...bardzo niecelnie

46' O godzinie 14.35 rozpoczęła się druga część spotkania

Koniec pierwszej połowy. Olimpia prowadzi 1:0

45' Janiec nieźle wrzuca z rzutu wolnego...widzewiacy nie potrafili przepchnąć rywali i piłka wpada w ręce Fabiniaka

45' Piter-Bućko fauluje w starciu powietrznym Warchoła. Nie ma kartki dla obrońcy Olimpiii, choć wydawało się, że żółtko się należało. Sędzia dolicza jedną minutę

44' Popović znów wrzuca z rzutu wolnego...Hamzić wychodzi zdecydowanie i piąstkuje, ale zbyt krótko. Woźniak strzela sprzed pola karnego...niecelnie

43' Bardzo ładne rozegranie Jańca z Batroviciem na lewej stronie. Skrzydłowy biegnie kilka metrów i dośrodkowuje...za głęboko

42' Hamzić wychodzi na 20. metr, uprzedzając Aleksandra, jednak wybija w aut

Goście zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, którego sprokurował Cristian. Łodzianie źle próbowali wybić piłkę z własne szesnastki i wykorzystał to Aleksander, z bliska kierują piłkę do siatki

39' GOL! 0:1! Arkadiusz Aleksander!

39' Cristian fauluje w środku pola, próbując naprawić błąd techniczny. Sędzia nie decyduje się na pokazanie kartki

37' Rozwandowicz postanowił strzelić z dystansu...wyszło mu podanie przed szesnastkę do Warchoła, jednak nie udało się tego wykorzystać

36' Świetnie Kasprzak przejmuje piłkę przed polem karnym rywali i zagrywa na prawdo do Czaplińskiego, a ten centruje wprost w Woźniaka

35' Niebezpiecznie po rzucie rożnym grudziądzan... W końcu piłkę wybija Cristian

32' Świetna okazja gospodarzy. Janiec uciekł lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Batrovicia. Ten zbyt długo składał się do strzału i do tego uderzył niecelnie

31' Czapliński wrzuca z prawej strony...Batrović nie doszedł do piłki

28' Janiec przypadkowo dostaje piłkę i ucieka lewym skrzydłem...dośrodkowuje...zbyt mocno

27' Warchoł znów przejmuje piłkę w rejonie pola karnego gości, ale znów traci futbolówkę. Batrović nabiega w drugie tempo i strzela... rzut rożny

27' Warchoł tym razem myli się przy próbie przerzucenia na lewe skrzydło do Jańca

26' Warchoł sprytnie się uwolnił spod opieki rywala. Popędził w stronę bramki i zamiast strzelać z ok. 20 metrów, próbował dogrywać w pole karne do Batrovicia

24' Warchoł sprytnie zabiera piłkę Szczotowi, a ten go fauluje z tyłu, zatrzymując od razu kontrę. Żółta kartka dla kolejnego byłego piłkarza ŁKS-u

23' Żółta kartka dla Smolińskiego za faul na Nowaku w środku pola

23' Woźniak podłączył się do akcji ofensywnej, ale zabrakło mu zimnej krwi w polu karnym łodzian

22' Mnóstwo szczęścia gospodarzy! Goście wykonywali rzut rożny, błąd popełnił Cristian, a Aleksander uderzył głową. Piłka odbiła się od słupka i trafiła w ręce Hamzicia

18' Kłus dwukrotnie wybija piłkę głową po dośrodkowaniach Mrozińskiego

16' Batrović wrzuca z narożnika boiska...Fabiniak mija się z piłką, pusta bramka! Crisitan zbyt długo składał się do strzału prawą nogą

13' Hamzić dobrze zatrzymał rywali i rozpoczął kontrę swojego zespołu. Batroviciowi jednak nikt nie krzyknął "plecy" i przeciwnik go uprzedził

12' Rozwandowicz ostro potraktował Popovicia w walce o górną piłkę. Sędzia nie decyduje się jeszcze pokazać kartki

11' Bardzo niebezpieczne podanie Cristiana do Nowaka w poprzek boiska...Smolińskiemu zabrakło kilku centymetrów do jej przejęcia

9' Popović ze Smolińskim zaskoczyli krótkim rozegraniem, piłka po strzale tego pierwszego przeleciała jednak baaaardzo daleko celu

9' Nowak najpierw daje się przepchnąć Aleksandrowi, ale po chwili wybija na aut. Po chwili Rozwandowicz wybija na rzut rożny

8' Augustyniak decyduje się na strzał z ponad 25 metrów...Łabędzki blokuje ciałem

7' Niezła kontra widzewiaków. Czapliński był jednak niezdecydowany, zamiast strzelać, podawał w "uliczkę" do Warchoła

4' Janiec ruszył na przebój lewą stroną, ale Łabędzki czujnie go zatrzymuje. Widzewiacy ustawieni dzisiaj czwórką w obronie. W środku Augustyniak i Nowak, po bokach Mroziński i Cristian

4' Fatalne zagranie Czaplińskiego, który rozpoczyna kontrę gości. Łodzianie zdążyli wrócić

3' Dużo niedokładności w środku pola po obu stronach

1' Janiec zdecydowanie zaatakowany przez rywala, gwizdek sędziego milczy, choć mocno ucierpiał widzewiak

1' O godzinie 13.32 rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy na czerwono, grudziądzanie w zielonych spodenkach i getrach oraz w zielono-białych koszulkach

Godzina 13.29 Piłkarze wychodzą na murawę. Na trybunach kilkuset kibiców, ale nie więcej niż 400 osób

Godzina 13.03 Rezerwowi w Widzewie: M. Krakowiak - K. Wrzesiński, A. Kasperkiewicz, M. Kozłowski, A. Duda, M. Rybicki, M. Stępień. Trenerem jest Rafał Pawlak

Godzina 12.59 Na ławce rezerwowych Olimpii zasiądą dzisiaj: Ł. Sapela - A. Banasiak, B. Śmietanko, B. Żołądź, Ł. Suchocki, O. Trzepacz, A. Cieśliński. Trenerem jest Dariusz Kubicki

Godzina 12.47 Jesteśmy już na stadionie. Na razie nie widać kibiców na trybunach. Na rozgrzewkę wyszli już bramkarze Widzewa. Za chwilę podamy składy obu drużyn