Kolejne double-double Gortata. Wizards znów wygrali [WIDEO]

Koszykarze Washington Wizards pokonali u siebie Detroit Pistons 107:103. Bardzo dobrze spisał się Marcin Gortat, notując trzecie w sezonie double-double.

Washington Wizards udowadniają, że są w czołówce Konferencji Wschodniej. Koszykarze ze stolicy USA odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie NBA. We własnej hali pokonali Detroit Pistons 107:103.

Po pierwszej kwarcie kibice gospodarzy mogli mieć powody do niepokoju. Goście prowadzili 34:24, ale jeszcze przed przerwą straty zostały zmniejszone do dwóch punktów (57:59). "Czarodzieje" do ataku ruszyli w ostatniej kwarcie i dopięli swego.

Spory udział w wygranej miał Marcin Gortat. Łodzianin na 38 sekund przed końcową syreną popisał się wsadem, po podaniu Nene, a jego zespół objął trzypunktowe prowadzenie (103:100). Nie było to jedyne włożenie piłki z góry przez polskiego środkowego. Pierwsze zaliczył na samym początku spotkania, kiedy to w efektownym sposób wykończył podanie nad obręcz od Paula Pierce'a.

Gortat w całym meczu zdobył 14 punktów (trafionych 7 z 12 rzutów z gry) i zanotował 13 zbiórek (5 w ataku). Do tego dorobku dołożył po dwa bloki i asysty oraz jeden przechwyt. Popełnił dwa faule. Trzykrotnie tracił piłkę, a dwa razy został zablokowany. Na parkiecie przebywał 26,5 minuty, a Wizards byli wtedy o trzy punkty lepsi.

Poniżej skrót meczu Washington - Detroit, a w nim m.in. wsad Gortata z końcówki.\