Skra lepsza od Transferu

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali na wyjeździe Transfer Bydgoszcz 3:0.

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2014/2015 PlusLigi odnieśli siatkarze PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Miguela Angela Falasci pokonali w Bydgoszczy tamtejszy Transfer 3:0.

Zwycięstwo nie przyszło jednak tak łatwo. Pierwsze dwa sety bełchatowianie wygrywali minimalnie (29:27 i 25:23). Gospodarze wystąpili wzmocnieni Dawidem Murkiem na pozycji libero. Dla byłego kadrowicza nie był to najmilszy debiut. Goście raz po raz obrzucali go zagrywką, z którą miewał problemy.

Najszybszy był trzeci set. W nim bełchatowianie zwyciężyli do 17. MVP spotkania został wybrany Srecko Lisinać (13 punktów). Z dobrej strony pokazali się tradycyjnie Mariusz Wlazły (15 pkt.) i Facundo Conte (14 pkt.). Dla gospodarzy 15 "oczek" zdobył Jakub Jarosz.

PGE Skra prowadzi w tabeli. Druga jest Asseco Resovia Rzeszów, która również jeszcze nie przegrała.