PGE Skra przegrywa seta, ale wygrywa za trzy punkty

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali u siebie z Effectorem Kielce 3:1. Gospodarze mieli problemy w I i III secie.

W sobotnim (8 listopada) meczu siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali we własnej hali Effectora Kielce 3:1. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy zwyciężyli do 18. Zadanie to ułatwiły im roszady trenera Miguela Angela Falasci. Szkoleniowiec Mistrzów Polski wysłał na trybuny Karola Kłosa i Facundo Conte, a spotkanie w kwadracie dla rezerwowych rozpoczęli Mariusz Wlazły i Nicolas Uriarte.

"Szampon" i Argentyńczyk od drugiej partii występowali już cały czas, a gra PGE Skry nabierała tempa. Świetnie dysponowany był Srecko Lisiniać. Serb zdobył 19 punktów (najwięcej w spotkaniu) i zasłużenie został wybrany MVP meczu. Osiemnaście "oczek" dołożył do tego Wlazły i gospodarze zwyciężyli trzy sety (do 18, 23 i 16), a zarazem całe spotkanie.