Widzew walczył do końca, ale przegrał w Głogowie

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 2:3. Łodzianie doprowadzili do remisu 2:2, ale później stracili trzeciego gola i nie dali rady odrobić tej straty.

Walczyli do końca, odrobili dwie bramki straty, ale i tak przegrali - tak w skrócie można opisać postawę piłkarzy Widzewa Łódź w sobotnim (8 listopada) wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów. Gospodarze już do przerwy mogli prowadzić 4:0. Udało im się jednak zdobyć tylko dwie bramki. W 15. minucie do siatki Dino Hamzicia trafił Karol Danielak. Jedenaście minut później było już 2:0. Kolejne błędy indywidualne w obronie łodzian doprowadziły Łukasza Szczepaniaka do doskonałej okazji, w której napastnik Chrobrego się nie pomylił.

Po zmianie stron, zmienił się też obraz gry. Do głosu zaczęli dochodzić goście. Dobre zmiany dali Damian Warchoł i Jakub Czapliński. To właśnie ten pierwszy zawodnik wlał nadzieje w serca, licznie zgromadzonych na trybunach, kibiców czerwono-biało-czerwonych. Warchoł w 58. minucie strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Mateusza Jańca. Łodzianie stwarzali kolejne sytuacje. W polu karnym przewracał się Velijko Batrović, ale gwizdek sędziego milczał. W 72. minucie na strzał zdecydował się Bartłomiej Kasprzak. Interweniować próbował Łukasz Bogusławski. Obrońca, który wiosną sezonu 2013/2014 był w kadrze Widzewa, zrobił to tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

Kiedy wydawało się, że widzewiacy zdobędą przynajmniej pierwszy punkt pod wodzą Rafała Pawlaka, błąd popełnił Marcin Kozłowski, który pozwolił na dośrodkowanie we własne pole karne. Tam do siatki skierował ją Damian Piotrowski. W doliczonym czasie gry goście mieli okazję do ponownego wyrównania. W niezłej sytuacji trafili jednak wprost w Sławomira Janickiego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Chrobry Głogów - Widzew Łódź.

Chrobry Głogów - Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 K. Danielak (15. minuta) 2:0 Ł. Szczepaniak (26. minuta) 2:1 D. Warchoł (58. minuta) 2:2 Ł. Bogusławski (72. minuta, samobój) 3:2 D. Piotrowski (74. minuta)

Ałdaś (Chrobry)

S. Janicki - Ł. Bogusławski, A. Samiec, M. Michalec, D. Ałdaś, K. Danielak, M. Hałambiec, D. Kościelniak (87. J. Chrzanowski), D. Piotrowski (79. K. Ziemniak), Ł. Szczepaniak, M. Ilków-Gołąb D. Hamzić – R. Augustyniak, M. Rozwandowicz, K. Nowak, M. Kozłowski, K. Wrzesiński (46. D. Warchoł), B. Kasprzak, D. Injac, M. Janiec, V. Batrović, M. Rybicki (46. J. Czapliński)

Koniec meczu. Widzew, mimo udanej pogoni z 0:2 na 2:2, przegrywa w Głogowie 2:3

90'+3 Janicki głową za swoim polem karnym wybija piłkę

90'+2 Czapliński ruszył prawą stroną i dośrodkował w pole karne. W "szesnastce" łodzianie doszli do piłki i jeden z nich strzelił...wprost w Janickiego. To była doskonała okazja!

90' Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry

89' Augustyniak fauluje w polu karnym głogowian jednego z rywali. Gospodarze grają już na czas

87' Chrzanowski wchodzi za Kościelniaka

86' Kasprzak dośrodkowuje w pole karne, Batrović strzela przewrotką...nad poprzeczką

85' Batrović z Augustyniakiem próbują przedrzeć się w pole karne rywali, nie udaje im się

83' Kościelniak w dobrej sytuacji, nie było spalonego, ale psuje zawodnik Chrobrego

80' Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Jańca i Kasprzaka. Janiec wpada w pole karne i wstrzeliwuje w stronę bramki...za wysoko

79' Piotrowski opuszcza murawę, pojawia się na niej Ziemniak

Kozłowski puścił dośrodkowanie Szczepaniaka i Piotrowski nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki

74' GOL! 3:2! Damian Piotrowski!

Janiec z Kasprzakiem dobrze rozegrali, ten drugi strzelił, a piłkę do własnej bramki wpakował Łukasz Bogusławski

72' GOOOOOLLLL!!! 2:2!!!! Samobój Bogusławskiego!

72' Batrović strzela, gospodarze blokują

70' Dobra akcja łodzian. Kasprzak zagrał na lewo do Jańca, ten dośrodkował, ale nie udało się oddać strzału

69' Ostro faulowany Batrović. Jest rzut wolny, kartki brak

68' Kozłowski zbiega do środka i strzela prawą nogą...pudło

67' Kasprzak zagrywa w pole karne, Batrović pada po starciu z Bogusławskim. Sędzia nakazuje grać dalej!

67' Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Ałdaś

65' Widzewiacy blisko wyrównania, sędzia odgwizduje spalonego

64' Kozłowski ostro faulowany, a arbiter nie pokazuje nawet żółtej kartki!

63' Groźnie w polu karnym łodzian, ale wcześniej faulowany był Rozwandowicz

62' Błąd Hamzicia! Gospodarze nie potrafili tego wykorzystać

61' Janicki wyjściem na skraj pola karnego uprzedza Batrovicia

60' Na murawie leży Warchoł, który był przed chwilą faulowany. Zdaniem sędziego, nic nie było. Na szczęście młody napastnik Widzewa może grać dalej

Z rzutu rożnego dośrodkował Janiec, a Warchoł strzałem głową pokonał Janickiego i dał nadzieję łódzkim kibicom

58' GOOOOLLL!!! 2:1! Damian Warchoł!

56' Łodzianie próbowali wyjść z kontrą, ale szybko stracili futbolówkę

53' Tym razem jest już korner dla łodzian. Dośrodkowanie Jańca jednak za słabe, piłka w rękach Janickiego

52' Widzewiacy trochę przyspieszyli i wywalczyliby rzut rożny, gdyby sędzia dobrze zinterpretował sytuację

49' Warchoł strzela, nie ma gola

49' Janicki odważnym wyjściem zatrzymuje Jańca

46' Minutę po godzinie 17 rozpoczęła się druga połowa spotkania. Dwie zmiany w Widzewie - Warchoł wszedł za Wrzesińskiego, a Czapliński za Rybickiego

Koniec pierwszej połowy meczu. Widzewiacy po kolejnych błędach indywidualnych przegrywają 0:1

45' Drobnego urazu doznał Szczepaniak, ale jest w stanie grać dalej

41' Niestety, łodzianie nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką rywali własnymi rzutami rożnymi

41' Rzut rożny dla widzewiaków

38' Gospodarze o krok od podwyższenia na 3:0! Piotrowski z Danielakiem znów ograli łódzkich obrońców, a okazji nie wykorzystał Szczepaniak

36' Znów groźnie po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu głogowian. Piłka przeleciała przez pole karne. Akcję niecelnym strzałem zakończył Ilków-Gołąb

34' Danielak znów uciekał łódzkim obrońcom. Skończyło się na strachu

34' Kibice śpiewają Hymn Polski

32' Danielak znów przedziera się w rejon pola karnego łodzian. W końcu jednak traci piłkę

31' Fani Widzewa krzyczą: "Cacek, Cacek! Wypi...j!"

Przy drugiej bramce dla gospodarzy, widzewiacy próbowali założyć pułapkę ofsajdową, ale zaspał Injać. Podanie Piotrowskiego ze spokojem wykorzystał Szczepaniak

26' GOL! 2:0! Łukasz Szczepaniak!

24' Łodzianie wybijają piłkę z linii bramkowej! To był chyba Rozwandowicz. Znów było groźnie pod łódzką bramką po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry

24' Widzewiaków dopinguje dzisiaj liczna grupa kibiców. Łódzcy fani przyjaźnili się kiedyś z tymi z Głogowa, więc nie ma mowy o napiętej atmosferze na trybunach, jak to było podczas poprzedniego wyjazdu - do Siedlec

21' Widzewiacy zamknęli rywali w ich polu karnym. Po trzeciej wrzutce Wrzesiński strzela...niecelnie

20' Augustyniak próbuje strzelać z dystansu...obrońcy blokują - rzut rożny

20' Kozłowski uciekł lewą stroną, ale dogonili go rywale

18' Znów atakują głogowianie. Pierwszy strzał Ałdasia zablokowany, dobitkę broni Hamzić

Danielak zdobył bramkę po kontrataku gospodarzy i dobrym podaniu na wolne pole

15' GOL! 1:0! Karol Danielak!

15' Gra przeniosła się do środka pola. Więcej atakować próbują goście

12' Piłka do Rybickiego, który chce przyjąć, zamiast próbować trudnego strzału z pierwszej piłki

12' Krótkie rozegranie głogowian kończy się stratą. Widzewiacy nie potrafili wyjść jednak z kontratakiem

11' Rzut rożny dla gospodarzy

10' Piotrowski próbuje strzało głową, niecelnie

9' Kolejna akcja gospodarzy. Piotrowski minął Augustyniaka i wrzucił w pole karne, ale koledzy się pogubili. Od własnej bramki rozpocznie Hamzić

8' Szczepaniak strzela z dystansu, wykorzystując potknięcie się Kozłowskiego...niecelnie

7' Faul Jańca przy linii bocznej, obyło się bez kartki

6' Jak na razie wygląda na to, że widzewiacy utrzymali jednak taktykę gry trójką środkowych obrońców - Nowaka i Augustyniaka wspiera Injać

5' Niezła akcja łodzian. Rybicki nie dał rady przedrzeć się przez zasieki obronne Chrobrego

2' Batrović dobrze zagrywa do Wrzesińskiego. Łódzki skrzydłowy powstrzymany przez obrońców

1' Augustyniak już zmuszony do interwencji. Na szczęście kapitan Widzewa zdążył wybić piłkę

1' Punktualnie o godzinie 16 rozpoczęło się to spotkanie. Zaczęli gospodarze. Kto wygra mecz? Piszcie w komentarzach

Godzina 15.48 W Widzewie brakuje Piotra Mrozińskiego i Crsitiana Del Toro. Trener Pawlak zrezygnował w tej sytuacji z gry trzema środkowymi obrońcami, co stosował odkąd objął zespół. Ustawienie było jednak krytykowane, bowiem łodzianie tracili dużo bramek. Jak będzie dzisiaj? Czy ustawienie 1-4-4-2 zaprocentuje zdobyciem choćby punktu?

Godzina 15.33 Rezerwowi w Chrobrym to: A. Skrzyniarz - J. Chrzanowski, J. Kiełb, M. Szałek, M. Szałek, K. Ulatowski, K. Ziemniak. Trenerem jest Ireneusz Mamrot

Godzina 15.31 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: M. Krakowiak - B. Dosljak, D. Warchoł, A. Kasperkiewicz, J. Czapliński. Trenerem jest Rafał Pawlak

Godzina 15.25 Do rozpoczęcia meczu pozostało ponad 30 minut. Za chwilę podamy składy obu drużyn