Niesamowita końcówka. PGE GKS remisuje z Cracovią

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów zremisowali u siebie z Cracovią 1:1. Większość meczu była nudna, ale ostatnie minuty wynagrodziły kibicom doping.

Faza zasadnicza sezonu 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy dobiega do półmetka. Od piątku (7 listopada) trwa ostatnia kolejka przed rundą rewanżową. Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przysłowiową "rundę jesienną" zakończyli w sobotę (8 listopada) remisem u siebie z Cracovią 1:1. Gospodarze przez całe spotkanie mieli problemy z konstruowaniem składnych akcji, ale nieźle się bronili.

W 85. minucie Mateusz Żytko niepotrzebnie łapał Bartosza Ślusarskiego w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Obrońca "Pasów" otrzymał przy okazji drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. "Jedenastkę" na gola pewnym strzałem zamienił Adam Mójta. Bełchatowianom nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do końca. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Bartosz Kapustka wykorzystał zgranie piłki Rymaniaka i z kilku metrów precyzyjnym strzałem pokonał Arkadiusza Malarza.

Po spotkaniu doszło do oficjalnego podziękowania piłkarzom za dobrą grę w rundzie jesiennej. Nie oznacza to jednak przerwy zimowej. Jeszcze w tym roku zostaną rozegrane cztery kolejki z wiosny.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu PGE GKS Bełchatów - Cracovia.

PGE GKS Bełchatów - Cracovia
(Wynik końcowy)
1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 A. Mójta (86. minuta, karny) 1:1 B. Kapustka (90. minuta)

Czerwona kartka: Żytko (Cracovia)
Żytko x2, Ćovilo, Kita, Budziński (Cracovia)

A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Mójta, Ł. Wroński (17. A. Prokić), P. Rachwał (74. K. Wacławczyk), P. Komołow (55. G. Baran), D. Szymański, Michał Mak, B. Ślusarski K. Pilarz - B. Rymaniak, M. Żytkow, K. Nykiel (74. Deleu), A. Marciniak, S. Szeliga (57. M. Ćovilo), D. Dąbrowski, M. Budziński, B. Diabang, P. Kita (63. B. Kapustka), D. Rakels

Koniec tego meczu. Po nudnym meczu, ale emocjonującej końcówce, PGE GKS Bełchatów remisuje u siebie z Cracovią 1:1

Kapustka strzelił z kilku metrów, precyzyjnie, przy bliższym słupku bramki Malarza. W tej sytuacji Rakels urwał się lewym skrzydłem i dorzucił, a Rymaniak zgrał głową do Kapustki

90'+2 GOL! 1:1! Bartosz Kapustka!

90'+1 Goście protestują, domagając się rzutu karnego. Sędzia nie zwraca na to uwagi, a bełchatowianie ruszają z kontrą, jednak w ostatniej chwili się pogubili

90'+1 Kapitalna interwencja Malarza! Bramkarz GKS-u obronił sytuacyjnie po strzale Ćovilo po rzucie rożnym

89' Krakowianie przekombinowali przy rzucie wolnym z ok. 25 metrów niemal na wprost bramki Malarza

87' Z ławki rezerwowych został również usunięty trener Cracovii - Robert Podoliński

Mójta uderzył potężnie pod poprzeczkę w lewą stronę Pilarza, który rzucił się w swój prawy róg

86' GOL! 1:0! Adam Mójta!

85' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Żytki za faul na Ślusarskim. Żółtym kartonikiem ukarany również Budziński za krytykowanie decyzji sędziego

85' Rzut karny dla PGE GKS-u!

82' Prokić ładnie mija rywale i wrzuca z prawej strony lewą nogą. Ślusarski dochodzi do strzału głową, jednak trafia nieczysto w piłkę

81' Mójta ruszył zdecydowanie lewą stroną, ale w pewnym momencie - przy rozegraniu z Wacławczykiem - znalazł się na spalonym

79' Akcja rezerwowych Cracovii. Deleu dośrodkowuje w pole karne do niepilnowanego Ćovilo, który minimalnie chybia po strzale głową

78' Sędzia znów zmierza do ławki rezerwowych Cracovii i...wyprasza na trybuny trenera bramkarzy gości - Mariusza Liberdę

77' Zamieszanie przed polem karnym bełchatowian - strzał Dąbrowskiego zablokowany na rzut rożny

76' Żółta kartka dla... Przemysława Kity, który już od prawie kwadransa siedzi na ławce rezerwowych

74' Boisko opuszcza Rachwał, pojawia się na nim wspomniany Wacławczyk. Zmiana także w Cracovii. Za Nykiela wbiega Deleu

73' Słabe tempo w ostatnich minutach. Trener Kamil Kiereś szykuje do wprowadzenia Kamila Wacławczyka

70' Bardzo duże problemy mają dzisiaj bełchatowianie. W ich grze jest wiele niedokładności

69' Baranowski fauluje w środku pola Rakelsa

65' Prokić łamie z prawej strony do środka, markuje strzał, robi to jeszcze raz i za trzecim razem w końcu uderza...zablokowany

63' Żółta kartka dla Ćovilo. Kapustka zmienia Kitę

59' Nieporozumienie w szeregach bełchatowian

57' Ćovilo wchodzi za Szeligę

56' W środku pola ucierpiał Rachwał

55' Baran zmienia Komołowa. Szymański zapewne przejdzie teraz nieco bardziej do przodu

52' Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany nią Żytko za faul na Prokiciu

49' Budziński przedarł się środkiem i strzelił z ponad 20 metrów. Malarz nie widział dobrze piłki, odbił ją przed siebie, ale tam dobrze asekurowali go koledzy

47' Rzut rożny dla przyjezdnych

46' Minutę po 19 rozpoczęła się druga połowa. Bez zmian w obu drużynach

Koniec pierwszej połowy. Bez bramek przy ulicy Sportowej w Bełchatowie

45' Szybka kontra gospodarzy, Mak był faulowany ostro, jednak sędzia pokazał przywilej korzyści. Obrońcy Cracovii zdążyli wrócić. Sędzia dolicza jedną minutę

44' Szeliga strzela z dystansu...rzut rożny dla gości

43' Mak podaje prostopadle do Komołowa. Rosjanin powstrzymany przez Żytkę

43' Malarz dobrze wyrzuca piłkę do kontrataku do Maka, ale ten popełnia prosty błąd w przyjęciu

42' Obu zespołom nie spieszy się z wyprowadzaniem ataków. Piłka dużo krąży w środku pola

40' Szeliga decyduje się na strzał z dystansu, ale to jest uderzenie niecelne

37' Telichowski zdecydowanie atakuje Budzińskiego w walce o piłce - faul. Po chwili Rakels strzela z półobrotu...ogromne pudło

35' Świetnie rozegrana piłka Maka z Mójtą i Ślusarskim. Mak kończy strzałem z 18 metrów, zabrakło około jednego metra do celu

34' Prosty błąd Baranowskiego! Diabang przejmuje piłkę w bełchatowskim polu karnym i strzela z 13 metrów...wprost w Malarza

34' Telichowski strzela głową po dośrodkowaniu z narożnika...za wysoko

33' Mak uciekł lewym skrzydłem i zbiegł w pole karne. Rywale piłkę wybili, gdzie czekał jednak Komołow. Jego dośrodkowanie Diabang wybił na rzut rożny

32' Telichowski blokuje strzał z dystansu

30' Na murawie leży Kita, który ucierpiał po prawidłowym wślizgu Baranowskiego

27' Rakels strzela z 17 metrów...trafia w głowę...Kity

26' Rachwał wybija piłkę z linii bramkowej po strzale głową Kity po rzucie rożnym! Dobitka Nykla przelatuje wysoko nad poprzeczką

26' Malarz kapitalnie paruje piłkę do boku po strzale głową Rakelsa! Dośrodkowywał z prawej strony Budziński

25' Diabang przedarł się w pole karne gospodarzy, piłka trafiła przypadkiem do Kity, którego strzał został zablokowany

23' Szeliga ręką zatrzymywał piłkę po zagraniu Maka, ale sędzia uznał to za przypadek

21' Prokić świetnie założył "siatkę" Marciniakowi, ale obrońca Cracovii zdążył jeszcze przejąć piłkę

21' Na trybunach słychać: "Łukasz! Wroński!"

20' Dużo niedokładności na połowie gospodarzy. Kończy się faulem Kity na Rachwale

17' Na murawie pojawia się Prokić. Wroński doznał urazu kolana. Przypomnijmy, że "Wronka" zastępował w składzie Mateusza Maka, który na początku sezonu doznał kontuzji... kolana

16' Mak świetnym powrotem zatrzymuje akcję gości

14' Wroński niestety nie da rady grać dalej. Opuszcza boisko na noszach, skrywając twarz w dłoniach. Wygląda to poważnie. Do wejścia szykuje się Prokić

13' Na murawie leżą Wroński i Szeliga, którzy ucierpieli ścierając się w środku pola

11' Basta wrzuca w pole karne, Ślusarski nie miał szans wygrać pojedynku główkowego

10' Ślusarski czyhał na błąd Żytki z Marciniakiem...nie dużo mu zabrakło, aby przejąć piłkę

8' Mak bezpardonowo zatrzymany w środku pola

6' Ślusarski strzela z linii pola karnego, jednak piłka zeszła mu na zewnętrzną część stopy

5' Rakels w dobrej sytuacji, jednak popchnął wcześniej Mójtę

4' Szliga fauluje w środku pola Komołowa, ale upiekło mu się bez kartki

1' Punktualnie o godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Bełchatowianie w zielonych koszulkach i getrach oraz w czarnych spodenkach. Krakowianie w białych getrach i spodenkach oraz koszulkach w czerwono-białe pionowe pasy

Godzina 17.45 Panel relacji audio uruchomi się w momencie końca wyjazdowego meczu Widzewa Łódź z Chrobrym Głogów

Godzina 17.37 Rezerwowi w GKS-ie: E. Zubas - A. Norambuena, Sz. Sawala, G. Baran, A. Prokić, K. Wacławczyk, B. Bartosiak. Trenerem jest Kamil Kiereś

Godzina 17.36 Na ławce rezerwowych Cracovii zasiądą dzisiaj: K. Stępniowski - M. Ćovilo, D. Zjawiński, Ł. Zejdler, Deleu, P. Jaroszyński, B. Kapustka. Trenerem jest Robert Podoliński

Godzina 17.34 Do rozpoczęcia spotkania pozostało niecałe 30 minut. Za chwilę podamy składy