Logo Radio Łódź

Kolejne siatkarskie mistrzostwa w Łodzi?

Mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet, Mistrzostwa Świata kobiet, czy Liga Światowa - m.in. takie siatkarskie imprezy będą mogły odbyć się w łódzkiej Atlas Arenie.

(Fot. Robert Zwoliński)

Łódź współorganizatorem Mistrzostw Europy siatkarzy w 2017 roku? Okazuje się, że to, czego chcą władze naszego miasta, jest możliwe. Co więcej, w kolejnych latach planowane są jeszcze inne siatkarskie imprezy, a Atlas Arena jest jedną z głównych hal, w których mogłyby się one odbywać. - Dostałem oficjalne pismo potwierdzające Mistrzostw Europy 2017. Myślimy o innych imprezach, np. ME i MŚ kobiet, finałach Ligi Światowej, Klubowych Mistrzostw Świata. Na pewno będziemy organizować kolejne imprezy w Łodzi, bo to jak się odbyły tutaj tegoroczne zawody, to było fantastyczne. To jet hala sprzyjająca siatkówce - nie ukrywa Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Łódzką część Mistrzostw Świata 2014 pozytywnie oceniają nie tylko władze siatkarskie. Do naszego miasta chętnie wróciłby Stephane Antiga, który przyznaje, że Łódź jest mu szczególnie bliska. - Łódź jest dla mnie specjalnym miastem, bo mieszkałem niedaleko - w Bełchatowie. Grałem tutaj też kilka spotkań. W Łodzi zagraliśmy z reprezentacją sześć razy, atmosfera była fantastyczna i mam bardzo dobre wspomnienia. Bardzo emocjonujące i stresujące losowanie, później wywalczony awans do półfinałów. Chciałbym podziękować miastu za organizację i współpracę - tłumaczy selekcjoner Reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, podczas Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce w łódzkiej Atlas Arenie odbyło się 12 meczów, w tym sześć z udziałem Polaków. Biało-Czerwoni wygrali pięć z nich, m.in. z Brazylią i Rosją. Na spotkaniu ze "Sborną" było najwięcej kibiców (12900 widzów). Łącznie halę odwiedziło 102 tysiące widzów.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką