Liga Europy. Wygrana i awans Legii Warszawa

Piłkarze Legii Warszawa wygrali z Metalistem Charków 2:1 i zapewnili sobie awans do 1/16 Ligi Europy.

Dynamo Moskwa i Legia Warszawa - tylko te dwie z 48 drużyn wygrały cztery pierwsze mecze w rozgrywkach grupowych Ligi Europy. Obu drużynom zapewniło to już awans do 1/16 rozgrywek.

Mistrzowie Polski czwarty triumf odnieśli w czwartek (6 listopada). Na własnym stadionie pokonali Metalist Charków 2:1. Spotkanie lepiej ułożyło się dla gości. W 22. minucie Vasil Kobin przepięknym strzałem przewrotką skierował piłkę niemal w okienko bramki Dusana Kuciaka, który skapitulował po raz pierwszy w rozgrywkach grupowych. W tej sytuacji nie popisał się Marek Saganowski, który wcześniej próbował wybijać futbolówkę z własnego pola karnego, ale skiksował.

"Sagan" zrehabilitował się siedem minut później. Michał Kucharczyk dośrodkował na długi słupek z rzutu rożnego. Tam czekał były napastnik ŁKS-u Łódź, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Losy spotkania, podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych zespołów, ustalił Ondrej Duda. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Orlando Sa.

Legia z kompletem zwycięstw prowadzi w Grupie L. Drugi Trabzonspor ma pięć punktów mniej.