Gortat z double-double. Wizards lepsi od Pacers

Koszykarze Washington Wizards pokonali po dogrywce Indianę Pacers. Marcin Gortat zdobył 14 punktów i 10 zbiórek.

Udał się rewanż koszykarzom Washington Wizards na Indianie Pacers za przegraną w poprzednim sezonie w play-off. "Czarodzieje" pokonali rywali we własnej hali 96:94. Zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Gospodarze przed ostatnią kwartą prowadzili 5 punktami (66:61). Pacers nie dali za wygraną. Odrobili straty (84:84) i do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. W niej dwa "oczka" więcej rzucili Wizards.

"Czarodziejów" do wygranej poprowadził John Wall. Rozgrywający zdobył 31 punktów i miał 10 asyst. Drugim koszykarzem drużyny ze stolicy, który osiągnął double-double był Marci Gortat.

Łodzianin w niecałe 39 minut zdobył 14 punktów (4 na 10 z gry i 6 na 7 wolnych) i zanotował 10 zbiórek. Do swojego dorobku dołożył dwa bloki i po jednej asyście oraz przechwycie. Popełnił dwa faule, a dwukrotnie dał się zablokować.