PGE Skra wygrała w Czechach

Siatkarze PGE Skry Bełchatów udanie powrócili do Ligi Mistrzów, wygrywając z Jihostrojem Czeskie Budziejowice 3:1.

(Fot. fot.skra.pl)

Rok przerwy wystarczył, aby i kibice, i siatkarze PGE Skry Bełchatów stęsknili się za Ligą Mistrzów. Bełchatowianie wrócili do elitarnych rozgrywek w dobrym stylu, pokonując na wyjeździe Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1.

Podopieczni Angela Miguela Falasci dobrze rozpoczęli środowe (5 listopada) spotkanie. Szybko objęli prowadzenie 7:3. Gospodarze zdołali zdobyć trzy kolejne punkty. Po przerwie technicznej goście znów przyspieszyli i m.in. dzięki dobrym serwom Wojciecha Włodarczyka wyszli na prowadzenie 13:8. Tej przewagi nie oddali do końca, wygrywając pierwszego seta do 20.

Podobnie rozpoczęła się partia druga. Bełchatowianie prowadzili już 8:4. Czesi się nie załamali. Zaczęli grać lepiej. Dopisywało im też szczęście. Podbijali nieprawdopodobne piłki, a z pomocą przychodziły im siatka czy sufit. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 16:13.

Podopieczni Falasci wyszli jeszcze na prowadzenie po asie serwisowym Srecko Lisinacia (21:20), ale później rywale zdobyli 5 "oczek" przy jednym naszego zespołu.

W kolejnych dwóch setach siatkarze PGE Skry pokazywali swoją wyższość, osiągając przewagę w środkowych częściach gry. Żółto-czarni zwyciężali 25:17 i 25:19, a całe spotkanie 3:1. Najwięcej punktów zdobył Facundo Conte (18).

Na pozycji libero całe spotkanie rozegrał Ferdinand Tille. Niemiec, podobnie jak jego vis-a-vis Robert Hupka, występowali w jasnozielonych koszulkach. Mecz był też rozgrywany zielono-żółtymi piłkami. To dwie zmiany, jakie wprowadziła CEV.