Bełchatowianie wygrywają w Białymstoku

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0. Jedynego gola strzelił Bartosz Ślusarski.

Meczem Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów zakończyła się 14. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarze nie wykorzystali szansy powrotu na drugie miejsce w tabeli. Po bramce Bartosza Ślusarskiego w pierwszej połowie spotkanie 1:0 wygrali goście.

Po zmianie stron bełchatowianie mieli dużo okazji do podwyższenia prowadzenia. Szczęśliwie bronił  Bartłomiej Drągowski. Sporo pracy miał też Arkadiusz Malarz. Bramkarz "Gieksy" świetnym refleksem wykazał się przede wszystkim przy strzale Jana Pawłowskiego. Po dobrym i otwartym spotkaniu GKS wygrał, a nieliczna grupa kibiców nagrodziła piłkarzy gromkimi brawami i podziękowaniami.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów.

Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów
(Wynik końcowy)
0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 B. Ślusarski (22. minuta)

Gajos, Pawłowski (Jagiellonia) Telichowski, Poźniak, Mójta (GKS)

B. Drągowski - T. Romanchuk (55. J. Pawłowski), S. Madera, T. Porębski (78. P. Mystkowski), M. Wasiluk, N. Dzalamidze (84. P. Frankowski), P. Tuszyński, R. Grzyb, M. Gajos, A. Waszkiewicz, M. Piątkowski A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Mójta, Ł. Wroński (69. A. Prokić), P. Rachwał, K. Poźniak, D. Szymański (82. G. Baran), Michał Mak, B. Ślusarski

Koniec meczu. Piłkarze PGE GKS-u wygrywają z Jagiellonią 1:0 po golu Bartosza Ślusarskiego

90'+2 Kontra gości. Prokić mija Maderę, wpada w pole karne rywali, przekłada piłkę na lewą nogę i uderza po krótkim słupku...Drągowski wybija na rzut rożny!

90'+1 Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30 metrów. Dośrodkowanie w pole karne, najwyżej skakał Baranowski

90' Malarz ze spokojem łapie piłkę po technicznej próbie Gajosa z dystansu. Sędzia dolicza jeszcze trzy minuty

89' Coraz groźniej atakują gospodarze, a goście nerwowo bronią. Madera strzela głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ze środka boiska...niecelnie. Wcześniej był też faul obrońcy "Jagi"

88' Żółta kartka dla Mójty za jakieś wcześniejsze przewinienie

87' Pada w polu karnym bełchatowian jeden z białostocczan, ale sędzia zdecydowanie pokazuje, żeby grać dalej

86' Baranowski naprawia błąd Rachwała, któremu piłka przy próbie przyjęcia w środku pola, przeleciała pod nogą. Kolejna akcja gospodarzy. Frankowski mija Mojtę i strzela, Telichowski blokuje

85' Mójta świetnie ruszył do przodu i dośrodkował z lewej strony... Madera w ostatniej chwili uprzedza Prokicia, który czekał już na 6. metrze

84' Frankowski pojawia się na murawie w miejsce Dzalamidze

83' Mójta dorzuca z rzutu rożnego...Telichowski strąca piłkę głową, ta przelatuje wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie przecina jej toru lotu

82' Baranowski świetnie interweniuje dwukrotnie wślizgiem w środku pola i wywalczył rzut z autu niedaleko pola karnego gospodarzy. Szymański schodzi, w jego miejsce pojawia się Baran

80' Świetne podanie w uliczkę Ślusarskiego do Szymańskiego...Drągowski wyjściem na 7. metr ratuje sytuację

79' Na dzisiejszym spotkaniu jest 12307 widzów

78' Mak próbuje trafić po długim słupku...nie trafia w bramkę. Mystkowski zmienia Porębskiego

76' Prokić dobrze utrzymał się przy piłce na prawej stronie i sprytnie podał do środka do Poźniaka, ten wycofał w pole karne do Szymańskiego. Młody pomocnik bełchatowian balansem ciała zmylił rywala i strzelił lewą nogą, jednak piłka odkręcała się od dłuższego słupka

75' Prokić rusza z kontrą i podaje na lewo do Maka. Ten zszedł na prawo i strzelił, ale nad poprzeczką

74' Poźniak otrzymuje żółtą kartkę

74' Prawdziwy kocioł przed bramką Drągowskiego, który broni strzał głową Szymańskiego, nie udało się dobić gościom

73' Kontra gości. Prokić zagrywa w pole karne, Poźniak przepuszczał piłkę do Szymańskiego, ale połapał się w tym wszystkim Madera i przejął piłkę

72' Niefrasobliwość bełchatowian przed własnym polem karnym, Poźniak źle wybija i piłka trafia do Wasiluka, który decyduje się na błyskawiczny strzał...na szczęście dla Malarza niecelny

70' Gdyzb w ostatniej chwili zabiera piłkę bełchatowianom, którzy byli już w polu karnym "Jagi". Po chwili żółta kartka dla Pawłowskiego za ostry faul na Baranowskim w środku pola

69' Prokić wchodzi w miejsce Wrońskiego

68' Dobra rozegranie bełchatowian z lewej na prawą stronę. Basta zagrywa do przodu do Poźniaka, który ładnie puszcza sobie piłkę obok Wasiluka, ale nie biegnie już za nią

66' Kontra bełchatowian trzech na trzech. Nieporozumienie Szymańskiego z wychodzącymi na wolne pole Ślusarskim i Wrońskim

63' Basta łapie ruszającego Grzyba. Sędzia Marciniak nie pokazuje kartki

62' Wasiluk strzela głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Malarz łapie bez wysiłku

61' Fantastyczna interwencja Malarza! Potężnie z pola karnego uderzał Pawłowski

60' Nerwowo przy linii bocznej - spięcie Wasiluka z Bastą, kończy się na upomnieniu słownym od arbitra dla obu graczy

60' Basta zdejmuje piłkę sprzed nosa Dzalamidze. Na drugą połowę dotarła grupka ponad 20 kibiców z Bełchatowa

57' Poźniak utrzymuje się przy piłce w środku pola, mija dwóch rywali i strzela z dalszej odległości. Niecelnie

56' Kontra białostocczan, Pawłowski decyduje się na strzał z dystansu...fatalnie spudłował

56' Madera w ostatniej chwili zatrzymuje Wrońskiego, który mógł wyjść sam na sam z Drągowskim

55' Pawłowski zmienia Romanchuka

54' Mak świetnie myli dwóch rywali i strzela lewą nogą... Drągowski odbija przed siebie. Poźniak próbuje dobić, jednak źle trafia w futbolówkę i Drągowski łapie

53' Mak świetnie podaje w pole karne do Ślusarskiego, ten zagrywa wzdłuż bramki... Wrońskiemu zabrakło z 5 centymetrów, aby trącić piłkę do siatki

52' Świetny powrót Ślusarskiego. Napastnik GKS-u przerywa próbę kontrataku "Jagi"

50' Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie na 4. metr, Malarz piąstkuje, jednak niezbyt pewnie

49' W środku pola ucierpiał Romanchuk, ale może grać dalej

48' Po rzucie wolnym piłka trafia pod nogi Maka, który lobem próbuje pokonać bramkarza...nie trafił czysto w piłkę

48' Żółta kartka dla Gajosa za faul na Maku

47' Dobra kontra bełchatowian. Mak zagrywa na 6. metr od bramki gospodarzy do Szymańskiego. Młody pomocnik GKS-u nie trafia w piłkę

46' Sędzia Marciniak o godzinie 21.31 rozpoczął drugą połowę. Bez zmian w obu zespołach

Koniec pierwszej połowy meczu. Po bramce Ślusarskiego PGE GKS prowadzi z Jagiellonią w Białymstoku. Ten mecz może się podobać

44' Błąd Poźniaka w środku pola, z kontrą wychodzą gospodarze, ale Dzalamidze źle podaje pod polem karnym Malarza. W odpowiedzi kontra bełchatowian. Wroński pędzi prawą stroną i decyduje się na strzał, wprost w Drągowskiego

42' Groźne dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego..Telichowski wygrywa walkę w powietrzu, a do tego jeszcze Ślusarski faulowany przez Maderę

41' Wasiluk strzela z rzutu wolnego niemal na wprost bramki...piłka kozłuje przed bramkę i przelatuje obok słupka

39' Efektowna, wielka, żółto-czerwona flaga kibiców Jagiellonii

38' Baranowski zdecydowanym wejściem blokuje próbę strzału Gajosa z ponad 20 metrów

36' Piątkowski znów rusza z kontrą i po raz kolejny strzela z dystansu... raz jeszcze lekko i niemal w środek. Piłka w rękach Malarza

35' Poźniak próbuje zaskoczyć Drągowskiego, który wybija w ostatniej chwili do boku. Po chwili wrzutka w pole karne białostocczan...Telichowski strzela głową...minimalne niecelnie

34' Mak faulowany ok. 9 metrów od linii końcowej boiska, z lewej strony pola karnego. Faul, ale nie ma kartki dla Waszkiewicza

33' Wasiluk pada jak drzewo ścinane przez drwala, sędzia Marciniak nie dał się na to nabrać

30' Piątkowski próbuje strzelać z ponad 18 metrów, za lekko, żeby pokonać Malarza

29' Długa wymiana podań bełchatowian na prawej stronie. Próba przerzucenia na lewe skrzydło w wykonaniu Poźniaka kończy się kontrą gospodarzy. Piątkowski zablokowany przez Telichowskiego

27' Dzalamidze strzela z linii pola karnego, Malarz piąstkuje przed siebie, koledzy wybijają na róg

26' Ryzykownie rozgrywają bełchatowianie i tracą piłkę na własnej połowie. Po chwili Wasiluk faulowany przez Wrońskiego na ok. 24. metrze od bramki Malarza

25' Kontra bełchatowian w drugie tempo. Mak uciekł prawą stroną i dośrodkował do Wrońskiego, którego uprzedził rywal

24' Dzalamidze centruje z prawej strony, Baranowski wybija na rzut rożny

Ślusarski zdobył gola po akcji Wrońskiego, który przedarł się prawą stroną i będąc przed bramkarzem, posłał piłkę wzdłuż bramki. Na 3. metrze, klęcząc na murawie, futbolówkę do siatki skierował głową Ślusarski

22' GOLLLL!!! Bartosz Ślusarski! 0:1!!!

21' Dośrodkowanie z lewego skrzydła, Piątkowski czeka na piłkę na 7. metrze i uderza głową po długim rogu...piłka niemal ociera się o zewnętrzną stronę słupka i przelatuje obok bramki

18' Pierwsza żółta kartka - dla Telichowskiego za faul przy linii bocznej boiska. Obrońca GKS-u był spóźniony, Grzyb wcześniej trącił sobie piłkę. Groźnie po wrzutce z wolnego w wykonaniu Gajosa...Madera nieco spóźniony

17' Waszkiewicz ucierpiał po wejściu Ślusarskiego. Obrońca "Jagi" może grać, bez kartki dla "Ślusara"

16' Malarz przy bocznej linii pola karnego uprzedza Dzalamidze

16' Basta przegrywa walkę przed własnym polem karnym, błąd kolegi naprawia Baranowski

14' Drągowski źle wybija z "piątki". Piłka trafia do Maka, który błyskawicznie oskrzydla na lewo do Ślusarskiego. "Ślusarz" podciąga kilka metrów do przodu i szuka w polu karnym Maka, dobrze interweniuje jednak Madera. Po chwili dośrodkowanie z rzutu wolnego Poźniaka, dobrze ustawiony Drągowski łapie piłkę po strzale głową Maka

13' Trwa walka w środku pola, raz próbują atakować jedni, raz drudzy. Dobrze prezentują się jednak środkowi pomocnicy - Grzyb, Rachwał, Szymański - którzy zatrzymują akcje w obie strony

10' Wroński przedziera się prawym skrzydłem, mija dwóch rywali, ale zatrzymuje się na trzecim

9' Chwila przerwy dla sędziego Marciniaka na zawiązanie buta

7' Dobra wymiana podań gości na prawym skrzydle, Wroński wykłada piłkę na 16. metr...tutaj nie było nikogo

6' Drągowski na raty po dośrodkowaniu ze swojej prawej strony

5' Telichowski przegrywa pojedynek główkowy z Piątkowskim na 16. metrze od bramki Malarza, jednak koledzy asekurują bełchatowskiego obrońcę

3' Goście czujni w obronie, gospodarze szukają w swoich akcjach Dzalamidze

1' Minutę przed 20:30 sędzia Szymon Marciniak rozpoczął to spotkanie. Bełchatowianie w białych strojach, gospodarze w swoich tradycyjnych - czerwone spodenki oraz żółto-czerwone koszulki i getry

Godzina 20.27 Piłkarze wyszli na murawę, za trzy minuty zaczynamy

Godzina 20.04 Rezerwowi w Jagiellonii to: J. Słowik - J. Straus, Ł. Tymiński, J. Pawłowski, P. Leimonas, P. Mystkowski, P. Frankowski. Trenerem jest Michał Probierz

Godzina 20.02 Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą dzisiaj: E. Zubas - P. Witasik, A. Norambuena, G. Baran, A. Prokić, K. Wacławczyk, B. Bartosiak. Trenerem jest Kamil Kiereś