Zagłębie wygrywa trzema bramkami z Widzewem

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali u siebie z Zagłębiem Lubin 0:3. Goście wyszli na pozycję lidera I ligi.

Piłkarze Widzewa Łódź na dobre zadomowili się na ostatnim miejscu w tabeli I ligi. Pod wodzą Rafała Pawlaka widzewiacy nie zdobyli jeszcze nawet jednego punktu w I lidze. Nie inaczej było w piątek (31 października). Łodzianie przegrali u siebie z Zagłębiem Lubin 0:3. W starciu dwóch spadkowiczów z T-Mobile Ekstraklasy goście pokazali, kto walczy o powrotny awans, a kto może mieć problemy z utrzymaniem się.

Widzewiacy co prawda na początku i w końcówce meczu nie grali gorzej od rywali. Brakowało im jednak skuteczności i dokładności w ostatnich podaniach. Lubinianie prowadzenie objęli w 32. minucie. Gola z rzutu karnego strzelił Aleksander Kwiek. Po przerwie dwie bramki dołożył Krzysztof Piątek, który w obu sytuacjach wykorzystał swoją szybkość. Zagłębie przynajmniej do niedzieli (2 listopada), kiedy swój mecz rozegra Termalica Bruk-Bet Nieciecza, objęli prowadzenie w tabeli. Czerwoną latarnią są z kolei widzewiacy, którzy do miejsca dającego utrzymanie tracą już osiem punktów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Widzew Łódź - Zagłębie Lubin.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
(Wynik końcowy)
0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 A. Kwiek (32. minuta, karny) 0:2 K. Piątek (54. minuta) 0:3 K. Piątek (89. minuta)

Kasprzak, Duda (Widzew) Bonecki (Zagłębie)

D. Hamzić – R. Augustyniak, K. Nowak, Cristian, A. Kasperkiewicz (46. M. Janiec), B. Kasprzak, V. Batrović, M. Rozwandowicz, M. Kozłowski (66. A. Duda), M. Rybicki (58. J. Czapliński), K. Wrzesiński  K. Forenc – D. Cotra, L. Guldan, J. Kubicki, P. Oleksy, S. Bonecki, Łukasz Piątek, A. Kwiek (81. A. Rakowski), A. Błąd (87. J. Jach), A. Woźniak (90. K. Żmijewski), Krzysztof Piątek

Strona wymaga odświeżania - wciśnij F5

Słuchaj relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Koniec meczu. Widzewiacy przegrywają 0:3

90'+1 Żmijewski wchodzi za Woźniaka

90' Sędzia dolicza trzy minuty

Nowak fatalnie wyprowadzał piłkę z własnego pola karnego, jego podanie trafiło do lubinian. Podanie na wolne pole otrzymał Piątek, który wpadł w pole karne i mierzonym strzałem pod poprzeczkę pokonał Hamzicia

89' GOL! 0:3! Krzysztof Piątek!

88' Augustyniak fatalnie wykonał rzut wolny. Goście wyszli z kontrą 5 na 3, ale udało się łodzianom jakoś przerwać tę akcję

87' Rozwandowicz ucierpiał po "stołku" Krzysztofa Piątka i upadku z dużej wysokości na biodro

87' Jach zmienia Błąda

85' Kapitalna okazja dla Nowka na bramkę kontaktową! Stoper Widzewa strzelał głową z 5 metrów po dośrodkowaniu Jańca z rzutu rożnego, jednak nieczysto trafił w piłkę

84' Batrović próbuje zaskoczyć bramkarze strzałem z rzutu wolnego...piłka przelatuje obok słupka

83' Janiec celnie dorzuca z rzutu rożnego, najwyżej skacze Rozwandowicz, jednak jego strzał głową był daleki od ideału

81' Murawę opuszcza Kwiek, a pojawia się na niej Rakowski

79' Lubinianie ze spokojem rozgrywają sobie piłkę na połowie łodzian, którzy nie są w stanie jej przejąć

77' Duda sam na sam z bramkarzem...ale był spalony po tym podaniu Batrovicia

76' Batrović decyduje się na strzał z 30 metrów...rykoszet i piłka wylatuje za linię końcową

74' Głupi, ostry i zupełnie niepotrzebny wślizg Dudy, za który napastnik Widzewa otrzymuje żółtą kartkę. Sędzia równie dobrze mógł pokazać czerwony kartonik

71' Żółta kartka dla Kasprzaka za ostry faul w środku pola

70' Coraz więcej niedokładności w grze widzewiaków. Czy gospodarze podołają wytrzymałościowo w końcówce?

66' Ostatnia zmiana w Widzewie. Duda wchodzi w miejsce Kozłowskiego

65' Niezła centra Jańca z narożnika boiska...goście wybijają ze swojej szesnastki

63' Woźniak wpada w pole karne widzewiaków, wycofuje piłkę do Piątka, który w porę jest uprzedzony przez obrońców

61' Groźna akcja gości prawą stroną. Dośrodkowanie Oleksego ląduje za linią końcową

59' Batrović dobrze dorzuca w pole karne z rzutu wolnego...Forenc paruje piłkę do boku, a ta trafia po drodze w rękę Augustyniaka

58' Czapliński zmienia Rybickiego, który ucierpiał w jednym ze starć w pierwszej połowie

57' Kibice znów mają dosyć Sylwestra Cacka

Piątek dostał podanie na wolne pole, ubiegł próbującego interweniować na 20. metrze Hamzicia, i ze spokojem wpakował piłkę do pustej siatki

54' GOL! 0:2! Krzysztof Piątek

53' Kwiek dobrze wymienia piłkę z Błądem i wpada w pole karne...Hamzić broni, a goście domagają się jeszcze podyktowania rzutu karnego za przeszkadzanie Kwiekowi przez Nowaka

52' Cotra znowu nieźle wrzuca w widzewskie pole karne z rzutu wolnego...piłka w końcu trafia w ręce Hamzicia. Z przodu jednak nie ma nikogo, do kogo można by wybić piłkę

51' Piłka w siatce Widzewa...Krzysztof Piątek był na spalonym

48' Janiec przedarł się lewą stroną i nieźle wrzucił...Wrzesiński zamykał akcję, jednak skoczył nie w tempo i nie zdołał strzelić głową

47' Hamzić wyjściem na 13. metr łapie piłkę po niskim dośrodkowaniu

46' O godzinie 20.48 sędzia Wajda dał sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy. Janiec wszedł za Kasperkiewicza

Sędzia nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Widzewiacy przegrywają 0:1 po bramce z rzutu karnego, choć z przebiegu gry łodzianie nie wydają się aż tak słabsi

43' Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez lubinian - we czterech zmylili widzewiaków, ale piłka po strzale przeleciała obok słupka

42' Rozwandowicz fauluje Kwieka w środku pola. Goście głośno domagają się kartki, ale sędzia słusznie jej nie pokazuje

39' Strzał Wrzesińskiego sprzed pola karnego...najlepiej przemilczeć wykonanie...

35' Oleksy wrzuca z prawej strony, piłka odbija się od pleców Nowaka i leci za plecy Hamzicia...Bośniak przerzuca futbolówkę nad poprzeczką!

34' Z wolnego niespodziewanie strzelał Cristian...piłka trafiła w mur

34' Bonecki znów fauluje! Nie ma drugiej żółtej kartki, ale będzie rzut wolny z ok. 23 metrów dla łodzian

Kwiek potężnie strzelił z jedenastu metrów pod poprzeczkę w górny róg bramki. Hamzić wyczuł kierunek, ale na obronę nie miał najmniejszych szans. Decyzję o rzucie karnym podjął natomiast sędzia liniowy - piłka po wstrzeleniu w pole karne trafiła chyba Rozwandowicza w rękę

32' GOL! 0:1! Aleksander Kwiek!

31' Rzut karny dla Zagłębia! Rozwandowicz dostał w rękę?!

29' Bonecki fauluje w środku pola Kasperkiewicza...tym razem bez żółtej kartki

25' Kozłowski uderza z dystansu prawą nogą...pudło!

25' Oleksy w doskonałej okazji...wychodzi Hamzić, broniąc nogą

23' Goście wychodzą z kontrą po stracie Kasperkiewicza, ale świetnie zaasekurował Rozwandowicz

20' Cristian nadbiega z odsieczą i widzewiacy zatrzymują Krzysztofa Piątka przy linii bocznej

17' Kozłowski dostaje piłkę na 16. metrze, ale poślizgnął się i trafił źle w piłkę

16' Dobra wymiana podań pomiędzy lubinianami, Błąd z Krzysztofem Piątkiem rozmontowali defensywę Widzewa, ale strzał tego drugiego bardzo niecelny

13' Widzewiacy próbowali rozegrać rzut rożny na dalszy słupek, ale zabrakło dokładnej wrzutki i Augustyniak został wygoniony poza szesnastkę, a późniejszy strzał Rozwandowicza zablokowany

12' Niezła akcja łodzian i kończy się pierwszym kornerem dla gospodarzy

9' Dobre tempo meczu na początku. Batrović otrzymuje piłkę w polu karnym gości, strzela, ale nieczysto trafił w futbolówkę

8' Groźnie w polu karnym gospodarzy. Cotra dorzuca z dystansu z rzutu wolnego, Oleksy strzela , piłka przelatuje obok słupka

7' Batrović strzela z 20 metrów, ale to nie rugby... tutaj piłka musi przelecieć pod poprzeczką

6' Żółta kartka dla Boneckiego za faul tuż przed własną szesnastką. Faulowany był Batrović, a wcześniej dobrym przechwytem i wyjściem z własnej połowy popisał się Cristian

5' Niezbyt pewnie, ale widzewiacy wybijają daleko piłkę po rzucie rożnym z własnego pola karnego

4' Nowak wybija piłkę na rzut rożny. To o tyle ważne, a przy tym niebezpieczne dla gospodarzy, że przed tygodniem łodzianie w Siedlcach mieli ogromne problemy po kornerach rywali

2' Kozłowski próbuje przedrzeć się lewą stroną...przeciwnicy zatrzymali go na linii własnego pola karnego

1' O godzinie 19.47 rozpoczął się mecz Widzewa z Zagłębiem. Lubinianie w białych strojach, łodzianie cali na biało

Godzina 19.45 Za chwilę rozpocznie się to spotkanie

Godzina 19.22 Przypomnijmy, że ostatni mecz Zagłębia z Widzewem, kończąc sezon T-Mobile Ekstraklasy, zakończył się walkowerem dla łodzian - więcej tutaj

Godzina 19.16 Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Tomasz Wajda. Na liniach pomogą mu Sławomir Kowalewski i Wojciech Szczurek, a sędzią technicznym będzie Miłosz Widlarz. Cała czwórka należy do Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Godzina 19.08 To jeden z ostatnich meczów na tym stadionie. Za dwa lata widzewiacy mają grać na takim obiekcie

Godzina 19.04 Rezerwowi w Widzewie to: Mateusz Wlazłowski - Jakub Czapliński, Mateusz Janiec, Volodymyr Pidvirnyi, Dimitrije Injac, Boris Dosljak, Adam Duda. Trenerem jest Rafał Pawlak

Godzina 19.02 Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 45 minut. Na ławce rezerwowych Zagłębia zasiądą: Piotr Smołuch - Jarosław Jach, Filip Jagiełło, Damian Kowalczyk, Maciej Kowalski-Haberek, Adrian Rakowski, Karol Żmijewski. Trenerem jest Piotr Stokowiec