Klęska bełchatowian w Pucharze Polski

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali w 1/8 Pucharu Polski z Piastem Gliwice aż 0:5.

Nie tak wyobrażali sobie 1/8 Pucharu Polski piłkarze PGE GKS-u Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia pojechali do Gliwic z nastawieniem na walkę o awans z Piastem. Wyjechali z bagażem pięciu bramek.

Blok defensywny bełchatowian spisywał się koszmarnie. Przy pierwszym golu nie podskoczył mur i Gerard Badia zaliczył trafienie z rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył ten sam zawodnik, dobijając strzał Dawida Janczyka. Hiszpan był w tej sytuacji zupełnie niekryty.

Gospodarze trzecią bramkę zdobyli tuż przed przerwą. Janczyk wykorzystał doskonałe podanie Badii oraz bierność obrońców PGE GKS-u, i z łatwością pokonał Emilijusa Zubasa.

Tuż po zmianie stron szansę na trafienie miał Michał Mak. Przestrzelił jednak z 15 metrów. Po godzinie gry było już 4:0. Janczyk wykorzystał karnego, choć bramkarz bełchatowian go wyczuł.

Dziesięć minut później wynik spotkania ustalił Konstantin Vassiljev. Estończyk zaskoczył Zubasa lobem z 40 metrów. Warto jednak zwrócić uwagę, że gospodarze rozgrywali akcję mimo, że w środkowej strefie leżał ich zawodnik - Saśa Żivec.