Czwarty mecz i czwarty tie-break Budowlanych

Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2.

Siatkarki Budowlanych Łódź myślą w tym sezonie, że mecze trwają po pięć setów. W środę (29 października) łodzianki grały czwarte spotkanie i po raz czwarty rozgrywały tie-breaka. Po raz trzeci rozstrzygnęły go na swoją korzyść.

Budowlane na wyjeździe pokonały beniaminka z Ostrowca Świętokrzyskiego - KSZO. W pierwszych dwóch setach kibice zobaczyli wyrównaną walkę na przewagi. Najpierw do 27 wygrały gospodynie, a następnie takim samym rezultatem przyjezdne.

W trzecim secie łodzianki rozbiły rywalki do 16, ale nie potrafiły pójść za ciosem. Ostrowianki odrobiły straty meczowe, zwyciężając znów na przewagi - do 24. Decydująca partia należała do przyjezdnych. Podopieczne Adam Grabowskiego zwyciężyły do 10.

MVP spotkania została wybrana Natalia Skrzypkowska, zdobywczyni 24 punktów. Z dobrej strony pokazały się jeszcze Ewelina Sieczka (19 pkt.) oraz środkowe - Gabriela Polańska (15 pkt.) i Aleksandra Sikorska (13 pkt.). Tylko w czterech setach zagrała Sanja Popović. Chorwatka zdobyła tylko 5 punktów.