Świetny początek łódzkich hokeistów

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego wyśmienicie rozpoczęli sezon. Pokonali Warsaw Capitals 9:3 i zostali liderem tabeli.

W najlepszy możliwy sposób łódzcy hokeiści rozpoczęli sezon 2014/2015. Zawodnicy ŁKH G&G Express Łódź pokonali u siebie KH Warsaw Capitals 9:3. Premierowego gola łodzianie strzelili pod koniec 7. minuty. Do siatki gości trafił Marek Iwański. Po pierwszej tercji na tablicy wyników widniało 3:0.

Drugą część gry bramką rozpoczęli warszawianie. Odpowiedź łodzian była błyskawiczna. Trafili Grzegorz Jakóbczyk i Marek Syniawa. Po 30 minutach było zatem 5:1, a przed trzecią tercją 6:2.

W ostatniej części gry gospodarze zdobyli trzy kolejne bramki, a stracili jedną. Inauguracja sezonu w Łodzi wypadła więc okazale. Sukces oklaskiwał komplet publiczności. - Zawodnicy grają dla siebie, ale tym co robią chcieliby się podzielić z kibicami, dawać im satysfakcję, zabawę. W sobotę na trybunach była wspaniała atmosfera. To się robi po to, aby kibice przychodzili, oglądali. Większość zawodników pochodzi albo mieszka w Łodzi. To jest w stu procentach łódzka drużyna - powiedział Maciej Lewy, prezes klubu.

Po tej wygranej ŁKH zostało pierwszym liderem grupy centralnej II ligi. Następny mecz w łódzkiej Bombonierce odbędzie się 8 listopada o godzinie 19.30. Rywalem ponownie będą gracze ze stolicy.

To nie jedyna hokejowa atrakcja dla łódzkich kibiców na listopad. W dniach 14-16 listopada odbędzie się turniej im. Walerego Kosyla z udziałem 10 drużyn rocznika 2002 z Litwy, Łotwy, Białorusi, Słowacji i Polski. Z kolei 22 listopada rozpoczną się rozgrywki ligi okręgowej, do której akces zgłosiły drużyny z Sieradza, Łowicza, Skierniewic, Zgierza, Bełchatowa, Konstantynowa i Łodzi.