Budowlani pokonali Ogniwo

Rugbyści Master Pharm Budowlanych Łódź dobrze rozpoczęli rozgrywki grupy mistrzowskiej sezonu 2014/2015. W pierwszym meczu pokonali Ogniwo Sopot 25:20.

Runda zasadnicza Ekstraligi rugby trwała w tym sezonie wyjątkowo krótko. Drużyny rozegrały ze sobą po jednym meczu i tabela została podzielona na grupy: mistrzowską i spadkową. W tej pierwszej Master Pharm Budowlani Łódź rywalizują z trójmiejską koalicją. W pierwszym meczu łodzianie pokonali u siebie Ogniwo Sopot 25:20.

Gospodarze musieli gonić wynik. Do przerwy przegrywali 5:9, ale na drugą część wyszli pozytywnie nastawieni. Najwięcej punktów dla naszych zawodników zdobył Maciej Orłowski. Wykorzystując dwa podwyższenia i dwa karne uzyskał 10 "oczek". - Nie spinam się przed tymi kopami. Wejdzie to się cieszę, jeśli nie to trudno. Trenować trzeba dalej i głowa do góry. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej, zarówno jeśli chodzi o szarżę, jak i atak - mówił po spotkaniu Orłowski.

Goście od 47. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Anuszkiewicza. W tej sytuacji żółty kartonik obejrzał z kolei Grzegorz Dułka.

W tabeli Budowlani mają 19 punktów. Taki sam dorobek ma Arka Gdynia, która pokonała Lechię Gdańsk 32:11. Za tydzień łodzianie zagrają w Gdańsku z lechistami.