Widzewianki wysoko przegrały w Rybniku

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały na wyjeździe z Glucose ROW Rybnik 53:75.

Po wygranej ze Ślęzą Wrocław, powróciła wiara w zwycięstwa koszykarek Widzewa Łódź. Podopieczne Adama Ziemińskiego nie wykorzystały tej "fali" i przegrały z kretesem w Rybniku 53:75.

Gospodynie, Glucose ROW, już na samym początku ustawiły sobie rywalki. Pierwszą kwartę zwyciężyły 19:6 i potrafiły utrzymać przewagę do końca. Łodzianki w kolejnych częściach gry traciły jeszcze dystans do rybniczanek. Wygrać udało im się tylko czwartą kwartę (24:21).

Drużynę Glucose do wygranej poprowadziły Amerykanki. Drey Mingo szalała na tablicach, notując 16 zbiórek. Do tego dołożyła 20 punktów. Z kolei obwodowa Leah Metcalf zdobyła 24 "oczka". Wśród widzewianek wyróżniły się Cecilia Okoye (13 pkt. i 8 zb.) oraz Roksana Schmidt (10 pkt.). Nieźle zagrała też Sarah Boothe (8 pkt., 10 zb.), ale miała aż 4 straty. Po raz kolejny zawiodły niskie - Lidia Niedzielska (trafiony jeden z sześciu rzutów z gry) oraz Adrianne Ross (celne 3 z 14 rzutów z gry i cztery straty).