Widzewiacy przegrywają z kolejnym beniaminkiem [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:3. To trzeci beniaminek, który pokonał w tym sezonie czerwono-biało-czerwonych.

Sytuacja piłkarzy Widzewa Łódź w tabeli I ligi jest coraz gorsza. Czerwono-biało-czerwoni nie mogą się przełamać i wygrzebać z dołka. Nie pomogła zmiana trenera. Rafał Pawlak nie poprowadził drużyny do zwycięstw. Nie udało mu się nawet zdobyć punktu. W niedzielę (26 października) łodzianie ponieśli kolejną porażkę. W Siedlcach przegrali z miejscową Pogonią 1:3.

Mecz lepiej ułożył się dla gości. W 20. minucie pierwszego gola strzelił Krystian Nowak. Stoper ze spokojem wykorzystał rzut karny. Radość widzewiaków trwała tylko siedem minut. Błąd obrońców wykorzystał Bartosz Tarachulski. Gospodarze jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie. Bierność rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Tomasz Lewandowski. Po przerwie goście próbowali wyrównać. Zamiast tego, stracili kolejną bramkę.

W 75. minucie wynik spotkania ustalił Maciej Tataj. Obrońcy Widzewa znowu nie popisali się przy rzucie rożnym. Po końcowym gwizdku piłkarze musieli przełknąć gorzkie okrzyki swoich kibiców: "Gdzie jest ambicja, RTS, gdzie jest ambicja?!".

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Pogoń Siedlce - Widzew Łódź.

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 K. Nowak (20. minuta, karny) 1:1 B. Tarachulski (27. minuta) 2:1 T. Lewandowski (39. minuta) 3:1 M. Tataj (75. minuta)

Dybiec (Pogoń) Injać, Rybicki (Widzew)

J. Kozaczyński - M. Grudniewski, D. Dybiec, T. Lewandowski, D. Guzek, P. Rodak, A. Djalo "Kaby" (83. B. Kaszubowski), A. Dziubiński, P. Krawczyk (75. P. Drażba), J. Ratajczak, B. Tarachulski (67. M. Tataj) D. Hamzić - M. Kozłowski, R. Augustyniak, K. Nowak, Cristiano, M. Rozwandowicz, B. Kasprzak (72. A. Duda), D. Injać (46. V. Batrović), M. Rybicki, M. Janiec, K. Wrzesiński

Koniec tego meczu. Widzew przegrywa w Siedlcach 1:3

90'+3 Rozwandowicz nie potrafi przyjąć wolno opadającej piłki po wybiciu Hamzicia

90'+2 Duda strzela sprzed pola karnego...Kozaczyński piąstkuje na róg

90'+1 Augustyniak wyprowadza piłkę z własnej połowy i...podaje do Lewandowskiego. Strzelec drugiej bramki dla Pogoni rusza do przodu, ale w końcu pogubił się

90' Mecz przedłużony o trzy minuty. Łodzianie w odwrocie...

89' Dwóch siedlczan znów niepilnowanych po stałym fragmencie gry...Rodak przenosi futbolówkę nad poprzeczką

89' Dybiec sam przed bramką Hamzicia...pudłuje strzelając głową! To był kolejny rzut rożny

88' Hamzić wyciąga się jak struna i paruje na róg piłkę po strzale Kaszubowskiego

87' Rozwandowicz zagrywa do Augustyniaka, a w zasadzie to chyba do rezerwowych siedzących na ławce

86' Batrović wyprowadza kontrę i zagrywa na lewo do Jańca, który szuka miejsca na strzał...zablokowany

85' Rybicki zupełnie sobie nie radzi na lewym skrzydle

83' Kaszubowski wchodzi za Djalo

83' Rybicki dorzuca z prawej strony, główka Nowaka...piłka przelatuje obok słupka

82' Po kornerze Kozaczyński piąstkuje, pokazują Hamziciowi jak się zachowywać w takich sytuacjach

82' Batrović próbuje zaskoczyć Kozaczyńskiego lobem z rzutu wolnego - róg

81' Batrović zdecydowanie atakowany przez rywali, ale utrzymuje się przy piłce i jest faulowany

80' Rybicki nie potrafi wygrać pojedynku jeden na jeden w polu karnym rywali. Wcześniej Duda mógł uderzać z ostrego kąta lewą nogą, ale zdecydował się dogrywać

Łodzianie znowu nie upilnowali rywali przy stałym fragmencie gry. Piłka dośrodkowana była z lewej na prawą stronę i zgrana do środka, gdzie stał osamotniony Tataj. Za linią boczną opatrywany był Nowak

75' GOL! 3:1! Maciej Tataj!

75' Drażba wchodzi w miejsce Krawczyka

74' Wrzesiński z dziecinną łatwością ogrywany we własnym polu, szczęśliwie piłka trafiła mu jednak w nogę

73' Dziubiński strzela z rzutu wolnego z ponad 25 metrów...piłka przelatuje tuż nad poprzeczką

72' Duda wchodzi za Kasprzaka. Trener Pawlak stawia w końcu zdecydowanie na ofensywę

71' Wrzesiński dobrze uciekł prawym skrzydłem, ale zbyt długo zwlekał z podaniem i tylko rzut rożny

70' Rodak zostawiony w polu karnym, strzela głową, jednak zbyt lekko. Piłka w rękach Hamzicia

69' Teraz Kozłowski w ostatniej chwili zatrzymuje, wychodzących czterech na dwóch, siedlczan

68' Kozłowski w ostatniej chwili uprzedzony, kiedy zamykał akcję i dośrodkowanie z prawej strony

67' Tataj zmienia Tarachulskiego

66' Poprzeczka! Rodak strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Błąd popełnił Hamzić, który zamiast piąstkować, próbował łapać piłkę. Bośniak po raz kolejny pokazuje, że na przedpolu jest bardzo słaby

65' Djalo strzela z dystansu...kapitalna interwencja Hamzicia! Rzut rożny dla Pogoni

64' Dziubiński fatalnie pudłuje z 6 metrów do niemal pustej bramki. W tej sytuacji dośrodkowywał Ratajczak, a wcześniej piłki nie przeciął Augustyniak, który źle obliczył jej tor lotu i skoczył nie w tempo

62' Augustyniak tym razem dośrodkowuje zbyt mocno i tylko Kozaczyńskiemu zawdzięcza, że piłka nie wyleciała za linię końcową boiska

59' Tarachulski wypuszczony na wolne pole...Nowak nie jest w stanie go przegonić i "Tarantula" strzela z ok. 13 metrów...przenosi piłkę obok bramki!

57' Augustyniak tym razem zagrywa za mocno na drugą stronę boiska

55' Wrzesiński dostaje podanie sam na sam z bramkarzem i...nie wie jak go pokonać w pełnym biegu. To była doskonała okazja po ładnym zagraniu Batrovicia

55' "Owacje" dla Augustyniaka za fatalne podanie w aut

53' 2845 widzów ogląda dzisiejsze spotkanie, a Tarachulski po raz kolejny przepycha Nowaka - tym razem bez konsekwencji

49' Rybicki pada na murawie z krzykiem, jakby mu nogę urwało, a nie było nawet faulu

48' Kozłowski pada w polu karnym gospodarzy, sędzia pokazuje "grać dalej"

46' O 13.33 rozpoczęła się druga połowa. Trener Pawlak zdjął Injacia i wprowadził Batrovicia

Koniec pierwszej połowy meczu. Pogoń prowadzi z Widzewem 2:1

45' Tarachulski uwalnia się w polu karnym Widzewa, ale nie daje rady skutecznie przyjąć. Sędzia dolicza do pierwszej połowy jedną minutę

44' Widzewiacy od kilku minut wyglądają, jakby czekali już na przerwę, żeby móc trochę odpocząć

Lewandowski zdobył gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i efektownym uderzeniu przy lewym słupku Hamzicia

40' Rybicki próbuje zaskoczyć Kozaczyńskiego strzałem z półobrotu, ale zbyt lekko uderza

39' GOL! 2:1! Tomasz Lewandowski!

37' Żółta kartka dla Rybickiego za zbyt ostre wejście w nogi rywala przy bocznej linii boiska

35' Po długiej wymianie piłki w środku, siedlczanie przyspieszają, dośrodkowanie z lewej strony i "Kaby" był bliski skierowania piłki do siatki z kilku metrów. Zabrakło mu kilku centymetrów, może gdyby był wyższy, a ma tylko 169 cm

34' Gospodarze długo utrzymują się przy piłce. Zmuszają do biegania łodzian. Piłka krąży w środkowej strefie boiska

29' Kibice Pogoni odpalili jakieś środki pirotechniczne lub coś podpalili - widzimy tylko czarny dym, bowiem w Siedlcach jest tylko jedna trybuna

Przy bramce dla gospodarzy błąd popełnił Nowak, który źle podawał do Cristiana i piłkę przejął Tarachulski. "Tarantula" przepchał później Nowaka i Cristiana, a następnie uderzył potężnie pod poprzeczkę. Hamzić nie miał nic do powiedzenia. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że siedlczanie akcję zaczęli po tym, jak piłki przy linii końcowej nie opanował Wrzesiński, którego później zabrakło w obronie

27' GOL! 1:1! Bartosz Tarachulski!

27' Wrzesiński nie jest w stanie opanować piłki przy linii końcowej boiska

26' Djalo łapie za rękę Kozłowskiego, który wcześniej zabrał mu piłkę. Znowu obyło się bez kartki

25' Nowak świetnie zabiera piłkę "Kabiemu", który próbował ruszyć prawym skrzydłem

24' Tarachulski w ekwilibrystyczny sposób uderza z linii pola karnego...Hamzić łapie spokojnie

Nowak strzelił ze spokojem w prawy róg bramkarza, który wylądował w swoim lewym rogu. Obrońca wyrasta na specjalistę od "jedenastek" w Widzewie. Karnego wywalczył natomiast Janiec. Strzelał on po kontrataku i po tym uderzeniu ręką zagrał Dybiec

20' GOOOOLLL!!! 0:1! Krystian Nowak!

20' Rzut karny dla Widzewa! Dybiec otrzymuje żółtą kartkę za zagranie ręką we własnej szesnastce. Sytuacja przypominała nieco tę z wczorajszego El Clasico

19' Injać pokrzykuje na Kasprzaka, który fatalnie mu odgrywał - skończyło się autem dla gospodarzy

18' Ucierpiał teraz Injać przy linii bocznej. Łodzianie domagają się żółtej kartki, ale tylko poucza "Kabiego"

16' Hamzić ratuje swoją drużynę przed utratą gola

13' Żółta kartka dla Injacia za spóźniony wślizg. Łodzianie znów mają pretensje, że wcześniej faulowany był Janiec

12' Kasprzak ma pretensje do sędziego, że ten nie zauważył faulu na nim, a po chwili odgwizdał przewinienie Rozwandowicza

10' Tarachulski zgrywa piłkę przed pole karne Widzewa, a tam "Kaby" decyduje się na zaskakujące uderzenie, ale bardzo niecelne

9' Rybicki świetnie przyjmuje piłkę i odgrywa do Kasprzaka. Środkowy pomocnik popisuje się kapitalnym przerzutem na wolne pole na prawe skrzydło...Wrzesiński niweczy wysiłek kolegów dośrodkowując zupełnie niecelnie - piłka przeleciała wzdłuż całego pola karnego gospodarzy

6' Janiec strzela z ponad 30 metrów z rzutu wolnego na wprost bramki...Kozaczyński paruje na rzut rożny

5' Kozłowski zamiast nabić Krawczyka, który uniemożliwia mu wybicie do przodu z rzutu wolnego, przepycha go delikatnie i podaje do tyłu

4' Injać decyduje się na strzał z dystansu. Piłka przelatuje obok celu

2' Kozłowski źle wyrzuca z autu. Jańcowi piłka przeleciała metr od nogi

1' Hamzić łapie piłkę na 8. metrze od własnej bramki

1' O godzinie 12.30 rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy w czerwonych strojach, siedlczanie cali na niebiesko

Godzina 12.30 Losowanie stron wygrali chyba łodzianie, którzy postanowili zmienić połowę. To siedlczanie w pierwszej połowie będą atakować pod słońce

Godzina 12.26 Rezerwowi w Pogoni to: M. Tobijasz - M. Tataj, D. Dzięgielewski, B. Kaszubowski, H. Tomalski, W. Wocial, P. Drażba. Trenerem jest Daniel Purzycki

Godzina 12.24 Sympatyzujący z Legią Warszawa kibice Pogoni Siedlce dali o tym znać fanom Widzewa. Obrażali też łódzką drużynę

Godzina 12.23 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: M. Wlazłowski - V. Batrović, J. Czapliński, B. Dosljak, V. Pydvirnyi, A. Duda, A. Kasperkiewicz. Trenerem jest Rafał Pawlak