Real wygrywa El Clasico

Piłkarze Realu Madryt wygrali u siebie z FC Barceloną 3:1. To 71. ligowe zwycięstwo "Królewskich" w El Clasico.

Dużo walki, sytuacje podbramkowe, kartki, poprzeczka, rzut karny i przede wszystkim cztery bramki - tak w wielkim skrócie wyglądał sobotni (25 października) mecz Realu Madryt z FC Barceloną.

Prowadzenie już w 4. minucie objęli Katalończycy. Neymar na lewym skrzydle otrzymał podanie z prawej strony od Luisa Suareza, który debiutował w oficjalnym meczu "Barcy". Brazylijczyk ściął do środka, minął Daniela Carvajala, a następnie zmylił Pepe i strzelił precyzyjnie po długim rogu.

Gospodarze od razu rzucili się do odrabiania strat. Karim Benzema trafił jednak w poprzeczkę. Później okazje mieli goście. Obrońcy Realu wychodzili jednak obronną ręką. Tej w 34. minucie nie upilnował Gerard Pique, który zatrzymał piłkę dłonią we własnym polu karnym. Decyzja sędziego? Żółta kartka dla stopera i rzut karny dla madrytczyków. "Jedenastkę" bez najmniejszych problemów wykorzystał Cristiano Ronaldo, a Claudio Bravo po raz pierwszy w tym sezonie La Liga wyjmował futbolówkę z siatki.

"Królewscy" podwyższyli po przerwie. W 50. minucie Pepe trafił po strzale głową. W tej sytuacji dośrodkowywał Toni Kroos. Asystę zanotował też inny letni nabytek Realu - James Rodriguez. Kolumbijczyk w 61. minucie zagrał w uliczkę do Karima Benzemy, a ten strzelił od po długim rogu. Tego gola nie byłoby, gdyby nie determinacja Isco, który zmusił do błędu Andresa Iniestę i Javiera Mascherano przy bocznej linii boiska.

Do końca meczu gospodarze kontrolowali przebieg gry raz po raz wychodząc z groźnymi kontrami. W kilku przypadkach brakowało dokładności i zrozumienia. Więcej goli nie padło. Real wygrał ligowe El Clasico po raz 71. Piłkarze FC Barcelony triumfowali w tych starciach 66 razy. Remisami kończyły się 32 spotkania.