Bełchatowianie wygrywają w końcówce [ZDJĘCIA]

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali u siebie z Górnikiem Zabrze 1:0. Decydującego gola strzelił w końcówce meczu Andrea Prokić.

Po dwóch wyjazdowych porażkach, piłkarze PGE GKS-u Bełchatów powrócili na "ścieżkę" zwycięstw. Podopieczni Kamila Kieresia zwyciężyli w piątek (24 października) z Górnikiem Zabrze 1:0. Spotkanie od początku obfitowało w dużo walki w środku pola. Zawodnikom nie pomagała niska temperatura. Pojedynek ożywił się po zmianie stron. Prowadzenie powinni objąć gospodarze, jednak Bartosz Ślusarski zmarnował doskonałą okazję. Po drugiej stronie Arkadiusz Malarz wychodził górą ze starć z Łukaszem Madejem i Romanem Gergelem,

Kiedy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, nieco niewidoczny wcześniej Adrian Basta dośrodkował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Andrea Prokić i głową skierował piłkę do siatki. Bełchatowianie wyprzedzili w tabeli zabrzan o jeden punkt. Wydarzeniem meczu był powrót do gry po kilku miesiącach przerwy Kamila Wacławczyka, który podawał do Basty przy akcji bramkowej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu PGE GKS Bełchatów - Górnik Zabrze.

PGE GKS Bełchatów - Górnik Zabrze
(Wynik końcowy)
1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 A. Prokić (89. minuta)

Baran, Wacławczyk (GKS) Sobolewski, Augustyn (Górnik)

A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Mójta, Ł. Wroński (81. A. Prokić), G. Baran, K. Poźniak (67. K. Wacławczyk), P. Rachwał (74. Sz. Sawala), Michał Mak, B. Ślusarski P. Steinbors - M. Magiera, B. Augustyn, A. Danch, R. Kosznik, Ł. Madej (86. D. Plizga), R. Sobolewski, R. Jeż (62. W. Łuczak), M. Mańka, R. Gergel, M. Zachara (90. O. Shevelukhin)

Koniec tego meczu. GKS Bełchatów pokonał Górnika Zabrze 1:0

Prokić zdobył gola głową, po dośrodkowaniu z prawej strony

90'+2 Żółta kartka dla Augustyna

90'+1 Shevelukhin zmienia Zacharę

90' Wacławczyk dostaje żółtą kartkę za zdjęcie koszulki po zdobytej bramce przez Prokicia. Mecz przedłużony o 3 minuty

89' GOOOOOOOLLLLL!!!!!! 1:0! Andrea Prokić!

89' Dużo przepychania się w środku. Nikt tu nie chce stracić gola po jakimś kontrataku w końcówce. Niektóre starcia na pograniczu żółtej kartki

86' Ryzykowny wślizg Prokicia we własnym polu karnym, ale skuteczny. Plizga wchodzi za Madeja

85' Świetne długie podanie Sobolewskiego do Gergela, który nieźle przyjmuje w polu karnym gospodarzy, ale pogubił się

84' Drugie nieudane podanie Prokicia na prawej stronie

83' Prosta strata bełchatowian na własnej połowie. Zabrzanie rozgrywają na lewo do Madeja, który strzela wprost w Malarza

81' Schodzi Wroński, na murawie pojawia się Prokić

80' Bełchatowianie spowalniają na lewej stronie wyjście z kontrą, choć po prawej stronie piłki domagał się niepilnowany Basta

79' Malarz instynktownie broni nogami strzał Gergela z kilku metrów

77' Baran fauluje Madeja i otrzymuje żółtą kartkę. Było to ostre, ale niezłośliwe

76' Baran ucierpiał nieco w środku pola, ale wywalczył rzut wolny

75' Niebezpieczna akcja zabrzan. Malarz piąstkuje za linię końcową

74' Sawala wchodzi za Rachwała

72' Basta ruszył w końcu do przodu, ściął z piłką do środka - wzdłuż pola karnego - i zagrał na 11. metr od bramki Steinborsa...nie połapali się w tym pomyśle koledzy

70' Kontra zabrzan, Zachara strzela niecelnie, a Madej znów wściekły na swoich kolegów, bo stał osamotniony na lewym skrzydle

67' Po długiej nieobecności na murawie pojawia się Kamil Wacławczyk, witany przez kibiców gromkimi brawami. Zmienił Poźniaka

65' Gergel pada w polu karnym, ale chyba zbyt dużo dodał od siebie, nawet jeśli był tam jakiś kontakt. Sędzia puszcza grę

64' Bliski strzelenia gola Łuczak. Zabrakło mu kilku centymetrów, żeby lepiej sięgnąć piłki głową na 5. metrze od bramki Malarza

62' Telichowski w ostatniej chwili uprzedza Zacharę. Dobrze podawał Madej. Łuczak zmienia Jeża

60' Dobre dośrodkowanie Kosznika z lewej strony...Madej strzela głową...za wysoko

59' Baloniki pękają, a gra toczy się w środkowej strefie boiska, chociaż tempo nieco się rozkręca

57' Kibice Górnika przypominają o swoim "sojuszu" z fanami GKS-u Katowice. Machają przy tym kolorowymi balonikami

55' Kocił w polu bramkowym Górnika. Ślusarski był w doskonałej okazji, ale nie trafił czysto piłki będąc na 4. metrze od bramkarza gości

54' Kapitalne prostopadłe podanie Poźniaka do Maka. Skrzydłowy tym razem wybiegł środkiem i uderzył lewą  nogą z kilkunastu metrów (przeszkadzał mu Augustyn)...trafił jednak w słupek. Ślusarski nie zdążył dobić

51' Kosznik próbuje zaskoczyć Malarza, który był wysunięty po wcześniejszej interwencji. Piłka przelatuje obok bramki

49' Baran dobrze dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Maka, jednak podał zbyt nisko i Augustyn zatrzymał piłkę głową

46' Minutę po 19 sędzia rozpoczyna drugą połowę tego spotkania

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek

45' Gergel schodzi z prawej strony do środka pola karnego i strzela lewą nogą...Telichowski blokuje uderzenie, ofiarnie się rzucając

43' Na przebój rusza Wroński, zatrzymuje go jednak ostatni obrońca - Mańka

40' Dobra akcja lewym skrzydłem bełchatowian, Danch interweniuje jednak szczęśliwie - wybijana piłka trafia w upadającego Mójtę

38' Żółta kartka dla Sobolewskiego za faul na Maku. Wcześniej za długo piłkę holował Ślusarski, co zirytowało Barana

37' Ostre starcie w środku przy bocznej linii boiska pomiędzy Baranem i Sobolewskim. Bardziej ucierpiał pomocnik gospodarzy

35' Poźniak rzuca piłkę na wolne pole do Ślusarskiego. Napastnika GKS-u uprzedza wybiciem szczupakiem na 20. metrze Steinbors

34' Piłka krąży pomiędzy pomocnikami i obrońcami raz Górnika, raz GKS-u

30' Zabrzanie z piłką w polu karnym gospodarzy, Malarz wyjaśnia i jest jeszcze faulowany

27' Piłka w siatce bełchatowian... na spalonym był jednak wcześniej Kosznik, do którego sprytną podcinką dogrywał Madej

25' Groźna kontra gospodarzy. Ślusarski wypchnął trochę za bardzo Maka do linii bocznej, ale ten opanował piłkę i ściął do środka, a następnie wrzucił w pole karne. Wroński nabiegł z prawej strony i strzelił, ale na posterunku był Steinbors

24' Kontrolę nad spotkaniem próbują przejąć goście, którzy od kilku minut mają przewagę w posiadaniu piłki. Ta krąży jednak głównie w środkowej strefie boiska

21' Łukasz Madej bardzo zdenerwowany na Gergela za to, że ten oddał niecelny strzał, zamiast zagrywać na skrzydło do byłego piłkarza m.in. ŁKS-u Łódź

21' Mójta nie potrafi sobie poradzić z opanowaniem piłki po dobrym crossie Poźniaka

20' Ryzykowna interwencja Baranowskiego, który kieruje piłkę w stronę własnej bramki. Czujny był Malarz

18' Ślusarski fauluje w walce o górną piłkę. Napastnik GKS-u musi uważać, bo z innym Górnikiem - tym z Łęcznej - nie dograł do końca za uderzenie rywala w twarz ręką

15' Kibice Górnika, których zrobiło się już co najmniej dwustu, obrażają bełchatowian, kierując pod ich adresem wulgaryzmy

12' Poźniak "zbiera" piłkę przed polem karnym i strzela z półwoleja...zabrakło niewiele, choć Steinbors wybiłby to na rzut rożny

11' Dobrze ustawiają się w obronie goście, uniemożliwiając bełchatowianom ataki skrzydłami

9' Ślusarski otrzymuje brawa za świetne utrzymanie się przy piłce, będąc otoczonym przez trzech rywali

7' Mak przyjmuje na klatkę piersiową i strzela zaskakująco z 20. metra. Steinbors odprowadza piłkę wzrokiem nad poprzeczką

5' Mójta wybija na rzut rożny. To pierwszy korner w tym spotkaniu

4' Trwa walka w środku pola. Na trybunach kilkudziesięciu kibiców gości oraz ok. 1,5-2 tysiąca gospodarzy

1' Punktualnie o godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Zabrzanie w białych strojach, bełchatowianie w czarnych spodenkach i zielonych koszulkach oraz getrach

Godzina 17.57 Pierwsze jedenastki wychodzą na boisko

Godzina 17.47 Rezerwowi w PGE GKS-ie to: E. Zubas - P. Witasik, M. Flis, Sz. Sawala, A. Prokić, K. Wacławczyk, B. Bartosiak. Trenerem jest Kamil Kiereś

Godzina 17.45 Na ławce rezerwowych Górnika zasiądą dzisiaj: M. Kuchta - O. Shevelyukhin, D. Plizga, D. Sadzwicki, S. Gancarczyk, Dz. Gwaze, W. Łuczak. Trenerem jest Józef Dankowski

Godzina 17.40 Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze rozgrzewają się na murawie. Za chwilę podamy składy obu drużyn