Wizards przegrali ostatni mecz. Gortat dobry w obronie

Koszykarze Washington Wizards przegrali 100:103 z New York Knicks w ostatnim meczu przedsezonowym. Marcin Gortat miał 10 zbiórek i 3 bloki.

Zakończył się okres przedsezonowych meczów dla koszykarzy Washington Wizards. "Czarodzieje" wygrali i przegrali po cztery mecze. Ostatnie spotkanie rozegrali w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Gospodarze - Knicks - zwyciężyli 103:100 po udanej końcówce i wykorzystaniu akcji "2+1" przez Carmelo Anthony'ego. Lider nowojorczyków zdobył w całym spotkaniu 30 punktów. Najlepszy po stronie gości, John Wall rzucił 29 "oczek".

Nieskuteczny w ataku był Marcin Gortat. Wykorzystał tylko jeden z sześciu rzutów z gry. Do tego dorobku dołożył wykorzystane dwa osobiste. Łodzianin dużo lepiej spisał się w obronie, notując 10 defensywnych zbiórek i 3 bloki. Szczególnie efektownie zatrzymał w trzeciej kwarcie Imana Shumperta. Do tego miał 3 asysty, 2 straty i jeden faul. Polski środkowy spędził na parkiecie niecałe 34 minuty.

Trener Randy Wittman nie wystawił do gry m.in. Paula Pierce'a, Bradley'a Beala, Andre Millera, czy Krisa Humphriesa. Wizards sezon rozpoczną w środę (29 października) wyjazdowym spotkaniem z Miami Heat.