Niepokonany ŁKS wciąż liderem

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały u siebie 3:2 w meczu niepokonanych drużyn I ligi z MUKS Jokerem MEKRO Świecie. Łodzianki utrzymały pozycję lidera tabeli.

Hit I ligi siatkówki kobiet nie rozczarował. W meczu niepokonanych beniaminków - ŁKS-u Commercecon Łódź z MUKS Jokerem MEKRO Świecie - była zacięta walka, zwroty akcji i dużo determinacji. Po tie-breaku spotkanie wygrały gospodynie.

Ełkaesianki gorzej jednak rozpoczęły mecz. Pierwszego seta przegrały do 21. W drugiej partii, prowadzone przez Agnieszkę Wołoszyn, łodzianki wygrały do 23. Nie przeszkodziła w tym kontuzja Karoliny Suwińskiej.

Przyjezdne podkręciły tempo w kolejnym secie, co zaowocowało gładkim zwycięstwem 25:15. Podopieczne Macieja Bartodziejskiego nie załamały się. Wyrównały stan meczu, wygrywając do 20. W tie-breaku kontrolę miały łodzianki. W końcówce nie skończyły jednak kilku piłek i spotkanie zakończyły dopiero na przewagi (16:14).

Najwięcej punktów zdobyła Wołoszyn (22). Z 10 punktami ŁKS prowadzi w tabeli I ligi.