Łódzkie Wilki utrzymały I ligę

Futboliści amerykańscy Wilków Łódzkich wygrali z Green Ducks Radom 48:0 i zapewnili sobie utrzymanie w I lidze.

Spotkania barażowe w różnych dyscyplinach sportu dają często duże emocje, niesamowitą walkę i wyrównany wynik. Tym razem było inaczej. I-ligowe Wilki Łódzkiej rozbiły u siebie II-ligowe Green Ducks Radom 48:0.

Łodzianie od początku dominowali nad rywalami. - Zespół Wilków był bardzo dobrze przygotowany fizycznie - przyznał po spotkaniu Paweł Rybołowicz, menedżer radomian.

Gospodarze już do przerwy prowadzili 28:0, w czym dużą zasługę miał Mikołaj Pawlaczyk, zdobywca trzech przyłożeń. Po przerwie łodzianie udokumentowali swoją przewagę kolejnymi trzema przyłożeniami. MVP meczu został rozgrywający gospodarzy - Damian Waszczyk.

Po utrzymaniu się w I lidze Wilki myślą już o nowym sezonie. - Chcemy ugrać więcej w pierwszej lidze w przyszłym roku - zapowiedział Jakub Ciesielski, trener łodzian.