Bełchatowianie przegrywają z outsiderem

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 1:2. Dla gospodarzy była to dopiero druga wygrana w tym sezonie.

Po dobrym początku, piłkarze PGE GKS-u Bełchatów notują regres formy. W poniedziałek (20 października) "Brunatni" ulegli na wyjeździ ostatniemu w tabeli Zawiszy Bydgoszcz 1:2. Spotkanie było typowym meczem walki, w którym nie brakowało okazji strzeleckich. Te lepiej wykorzystywali gospodarze. W 49. minucie Piotr Petasz fantastycznym strzałem z rzutu wolnego pokonał Arkadiusza Malarza. Tuż przed końcem drugą bramkę dla bydgoszczan zdobył ich kapitan - Michał Masłowski.

Bełchatowianie nie potrafili zatem wykorzystać prowadzenia, jakie w 33. minucie dał im Adam Mójta skutecznie wykorzystując rzut karny. Dla Zawiszy była to dopiero druga wygrana w tych rozgrywkach. Gieksa poniosła trzecią porażkę.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Zawisza Bydgoszcz - PGE GKS Bełchatów.

Zawisza Bydgoszcz - PGE GKS Bełchatów
(Wynik końcowy)
2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 A. Mójta (33. minuta, karny) 1:1 P. Petasz (49. minuta) 2:1 M. Masłowski (88. minuta)

Petasz, Drygas, Kadu (Zawisza) Poźniak, Mójta, Wroński (GKS)

A. Witan - A. Micael, P. Strąk, J. Kadu, K. Drygas, P. Petasz, H. Goulon (78. A. Gomes), Luis Carlos (86. J. Łukowski), S. Ziajka, M. Masłowski, J. Wójcicki (61. Wagner) A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Mójta, Ł. Wroński (88. P. Komołow), G. Baran, K. Poźniak, P. Rachwał, A. Prokić, B. Bartosiak (87. D. Turkov)

Koniec tego meczu. Zawisza wygrywa po raz drugi w tym sezonie. GKS przegrywa po raz trzeci

90'+3 Tak, strzelał Mójta, piłka przeleciała jednak obok celu

90'+3 Baranowski faulowany na 23. metrze od bramki gospodarzy. Kto będzie uderzał? Mójta?

90'+2 Bełchatowianie wybijają piłkę do przodu na hurra, ale niewiele z tego wynika

90' Sędzia dolicza jeszcze cztery minuty. Giekaesiacy rzucają się do ataków

89' Turkov w trudnej sytuacji trąca piłkę, ale ta przelatuje nad poprzeczką

Masłowski wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości po wstrzeleniu jej przez jednego z kolegów - to chyba był Ziajka

88' Komołow wchodzi za Wrońskiego

88' Gol! 2:1! Michał Masłowski!

87' Utykając, na murawę wraca Wroński

87' Turkov wchodzi w miejsce Bartosiaka

86' Drygas ostro potraktował Wrońskiego. Będzie potrzebna pomoc medyczna. Łukowski zmienia Carlosa

85' Masłowski ucierpiał w jednym ze starć i sędzia przerywa grę. Obejdzie się jednak bez interwencji masażystów

83' Malarz świetnie wychodzi na 14. metr i uprzedza Kadu. Dobijać próbuje Carlos, jednak zderzył się z jednym z obrońców gości. Sędzia pokazuje, że faulował bydgoszczanin. Z naszego miejsca trudno to ocenić

82' Bełchatowianie mają pretensje do arbitra, że najpierw pokazał piłkę od ich brami, a później jednak na rzut rożny dla gospodarzy

79' Wroński w doskonałej sytuacji po świetnym rozegraniu jego kolegów. Skrzydłowy GKS-u zamiast strzelać, wpada w bramkarza, za co otrzymuje jeszcze żółtą kartkę

78' Prokić mija kilku rywali i wykłada piłkę w pole karne do Wrońskiego, który niecelnie dośrodkowuje. Prokić powinien decydować się jednak na strzał. Alvaro Gomes zmienia Goulona

77' Malarz odważnie wychodzi na 11. metr i wygarnia piłkę spod nóg Carlosa

76' Malarz ratuje swój zespół przed utratą bramki, świetnie parując piłkę po strzale głową Luisa Carlosa

74' Masłowski urywa się lewą stroną, dośrodkowuje, w ostatniej chwili interweniują bełchatowianie

73' Goulon wraca jednak do gry

72' Na murawie opatrywany Goulon. Masażyści pokazują, że potrzebna będzie zmiana

71' Wagner faulowany w środku pola i Mójta ogląda żółtą kartkę

70' Z kontrą wychodzą "Brunatni". Poźniak zagrywa na lewo do Prokicia, który decyduje się na trudny strzał zewnętrzną częścią stopy - skiksował, dając miejscowym fanom powód do śmichu

69' Wagner urwał się prawą stroną, wpadł w pole karne GKS-u i strzelił po długim rogu. Malarz sparował, a dobijać z kilku metrów próbował Luis Carlos...trafił jednak w poprzeczkę. Żółtą kartkę otrzymał jeszcze Kadu

67' Żółta kartka dla Drygasa za faul na Rachwale

65' Sędzia przerywa akcję Zawiszy, bo na murawie leży Baran. Pomocnik GKS-u może grać dalej, ale w tej sytuacji powinien chyba zejść za linię boczną

62' Carlos wpada w pole karne i z ostrego kąta strzela...wprost w Malarza

61' Wagner wchodzi za Wójcickiego. Opatrywany Bartosiak

60' Goulon przepchnął Barana i ruszył z kontrą. Zagrał na lewo do Kadu, który przegrywa pojedynek bark w bark z Baranowskim. Kibice i piłkarze Zaiwszy domagają się rzutu karnego, sędzia pokazuje nic nie było

59' Kolejne dwie groźne wrzutki Petasza, tym razem z lewej strony, piłka przelatywała tuż nad głowami jego kolegów

58' Petasz dośrodkowuje z rzutu wolnego z ok. 30 metrów i groźnie w bełchatowskim polu karnym. Kończy się na rogu

57' Carlos główkuje z kilku metrów po dośrodkowaniu z prawej strony...piłka przelatuje obok słupka

56' Ożywili się miejscowi kibice, którzy próbują zachęcić swoich piłkarzy do jeszcze lepszej gry

54' Prokić strzela z dystansu, niecelnie

52' Luis Carlos "zamieszał" obrońcami GKS-u i wywalczył rzut rożny

51' Znów faulowany Masłowski na ok. 25. metrze od bramki gości. Tym razem piłka bardziej na prawo od Malarza...uderza Goloun...futbolówka przelatuje ok. 2 metry nad poprzeczką

Petasz huknął z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Piłka przeleciała gdzieś przez albo pod murem i wpadła w róg bramki Malarza, który miał zabezpieczać właśnie mur. Wcześniej faulowany był Masłowski

49' Gol! 1:1! Piotr Petasz

47' Znów GKS atakuje prawą stroną. Basta dorzuca w pole karne, Prokić strzela głową, piłka przelatuje nad poprzeczką

46' Dwie minuty po 19 rozpoczęła się druga połowa spotkania i już na początku mocno zaatakowali bełchatowianie. Wroński uciekł prawą stroną i zagrał pole karne do Poźniaka, który strzelił mocno. Witan obronił na raty

Mimo bramki i rzut karnego, sędzia nie dolicza do pierwszej połowy nawet minuty

43' Goulon pada w polu karnym gości...gwizdek sędziego milczy. Słusznie

41' Masłowski ucieka prawą stroną, wrzuca w pole karne, gdzie czeka Kadu... Piłkę z nogi napastnika Zawiszy strąca jednak nabiegający Wójcicki, który strzela szczupakiem...piłka przelatuje obok słupka

39' Bełchatowianie próbują wyjść z kontrą. Wroński rozgrywa z Bartosiakiem i zagrywa do Prokicia...to jednak nie jest podstawowe trio ofensywne GKS-u. W odpowiedzi Lusi Carlos strzela z powietrza, ale niecelnie

Wracając do rzutu karnego, Mójta strzelił mocno w sam środek, a Witan rzucił się w swoją lewą stronę

35' Malarz wychodzi na 7. metr i uprzedza Wójcickiego

33' GOL! 0:1! ADAM MÓJTA!

33' Rzut karny dla bełchatowian! Micael podciął Wrońskiego, wybiegającego do linii bocznej pola karnego

31' Sędzia Przybył dyktuje rzut wolny z ponad 25 metrów od bramki Malarza i odlicza metry do ustawienia muru. W tym czasie Goulon przesuwa piłkę o dobry metr do przodu. Sędzia ustawił mur i wrócił do piłki znów licząc kroki, po czym cofnął futbolówkę. Wyglądało to nieco komicznie. A jeśli chodzi o samego wolnego, to uderzał Petasz - wprost w Malarza

28' "Wyżej grajcie!" krzyczy jeden z miejscowych kibiców do piłkarzy Zawiszy, którzy nie kwapią się do rywali rozgrywających piłkę z Malarzem

26' Basta uprzedza Kadu i zagrywa głową do Malarza

22' Baran z Mójtą grają z Masłowskim w "dziada". Kapitan Zawiszy ma pretensje do partnerów, że nie przyszli mu z pomocą

21' Goulon faulowany w środku pola, po tym jak ładnie się obrócił. Żółta kartka dla Poźniaka

19' Żółta kartka dla Petasza za taktyczny faul na Bartosiaku

16' Kadu przejmuje piłkę w polu karnym po błędzie Basty...składa się do strzału, ale uprzedza go Basta. Po chwili sędzia upomina słownie Goulona, który po raz kolejny popisuje się ostrym wślizgiem - dobrze, że Rachwał zdążył uciec z nogami

15' Baranowski skacze, żeby przejąć piłkę na 30. metrze od własnej bramki i upada. Faulował go jednak Masłowski

12' Wroński ucieka prawą stroną, ale dał się dogonić, a następnie jeszcze sfaulował rywala

11' Telichowski uprzedza w ostatniej chwili Luisa Carlosa po wrzutce z prawej strony w wykonaniu Wójcickiego

8' Goulon przejmuje piłkę i trafia w sędziego. Jarosław Przybył zebrał duże brawa od kibiców za odegranie głową do Goulona

7' Masłowski przejmuje piłkę na połowie gości i decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Piłka przelatuje metr nad poprzeczką

5' Prostopadłe podanie do Bartosiaka, ale piłka leciała zbyt mocno i Witan uprzedził napastnika GKS-u

4' Goulon ostro w środku pola, ale czysto. Francuz pokazuje bełchatowianom, że czeka ich tu ciężka walka

3' Trwa walka w środku pola. Bełchatowianie grają dzisiaj bez trzech podstawowych ofensywnych piłkarzy - Bartosza Ślusarskiego pauzującego za żółte kartki oraz braci Maków, którzy są kontuzjowani

1' Minutę po 18 rozpoczęło się to spotkanie. Bełchatowianie w białych strojach, bydgoszczanie w czarnych spodenkach i getrach oraz czarno-granatowych koszulkach

Godzina 17.58 Piłkarze wyszli na murawę. Za chwilę rozpocznie się to spotkanie. Na trybunach niewielu kibiców, nie ma nawet tysiąca widzów - to pokłosie konfliktu między pezesem Zawiszy a fanami

Godzina 17.41 Rezerwowi w Zawiszy to: G. Sandomierski - Wagner, D. Ciechanowski, S. Miranda, J. Łukowski, V. Gevorgyan, A. Faustino Gomes. Trenerem jest Mariusz Rumak

Godzina 17:39 Na ławce rezerwowych PGE GKS-u zasiądą dzisiaj: E. Zubas - P. Witasik, M. Flis, M. Szymorek, Sz. Sawala, P. Komołow, D. Turkov. Trenerem jest Kamil Kiereś