ŁKS traci wygraną w końcówce

Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:1. Goście bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Piłkarze ŁKS-u Łódź nie wykorzystali szansy awansu na drugie miejsce grupy łódzko-mazowieckiej III ligi. Podopieczni Andrzeja Kretka dobrze rozpoczęli niedzielny (19 października) mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki u siebie.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Szóstego gola w tym sezonie strzelił Łukasz Staroń. Łodzianie zamiast iść za ciosem, oddali inicjatywę przyjezdnym. Gracze Pogoni nie potrafili jednak pokonać Szymona Gąsińskiego.

Po przerwie nieco ożywienia w poczynania ełkaesiaków wnieśli rezerwowi - Tomasz Kowalski i Dawid Sarafiński. Drugiego gola ciągle nie było. W 90. minucie Tomasz Matuszewski wprowadził na boisko Damiana Rakoczego. Trener gości wykazał się w tej sytuacji ogromnym wyczuciem, bowiem Rakoczy chwilę później zdobył bramkę po strzale głową.

Po tym remisie ŁKS pozostał na drugiej połowie. Do pierwszego Radomiaka Radom łodzianie tracą 13 punktów. Liderzy pokonali u siebie 1:0 Sokoła Aleksandrów Łódzki. Duży sukces osiągnęli natomiast piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy pokonali 3:0 w Sulejówku rezerwy Legii Warszawa. Gospodarze byli w tym spotkaniu wzmocnieni graczami z pierwszego składu. Swój mecz wygrali też zawodnicy Pelikana Łowicz (2:1 na wyjeździe z Omegą Kleszczów). WKS Wieluń i Warta Sieradz zremisowały odpowiednio ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:0) i Pilicą Białobrzegi (2:2).