Piłkarze wodni ŁSTW z Pucharem Polski

Łódzcy waterpoliści zdobyli podwójną koronę. Po Mistrzostwie Polski wygrali także rozgrywki Pucharu Polski.

(Fot. Fanpage Ocmer UŁ ŁSTW Łódź)

Łódzką piłka wodna po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna. Zawodnicy Ocmer UŁ ŁSTW zdobyli w Olsztynie Puchar Polski. Podopieczni Edwarda Kujawy w turnieju finałowym zdecydowanie wygrali trzy mecze.

Z WTS-em Bytom zwyciężyli 17:7, a z Legią Warszawa 11:5. Jeszcze większą przewagę łódzcy waterpoliści mieli w finale. Pokonali w nim DSW Waterpolo Poznań aż 14:2. Najskuteczniejszym zawodnikiem został nowy nabytek łodzian - Aleksander Dyadyura. Ukrainiec w trzech spotkaniach zdobył 16 bramek.

To już drugie trofeum dla ŁSTW w tym roku. Wcześniej piłkarze wodni z Łodzi zostali Mistrzami Polski.