Budowlani pomogli wygrać z Holandią

Reprezentacja Polski w rugby wygrała z Holandią 9:8. W meczu dywizji 1B Pucharu Narodów Europy wystąpiło trzech zawodników Master Pharm Budowlanych Łódź.

Michał Mirosz rozegrał całe spotkanie, a Cyprian Majcher i Paweł Grabski weszli z ławki rezerwowych. Rugbyści Master Pharm Budowlanych Łódź pomogli Reprezentacji Polski pokonać 9:8 Holandię w drugim spotkaniu dywizji 1B Pucharu Narodów Europy.

W rozgrywanym na stadionie warszawskiej Polonii spotkaniu faworytem byli gospodarze. "Biało-Czerwoni" mieli jednak dużo problemów z "Oranje". Goście byli nie do przepchnięcia w młynie, a skrzydłami potrafili przesuwać się szybko i zwrotnie. Po jednej z akcji przyłożenie zdobył Stefan Vos. Holendrzy objęli wtedy prowadzenie 8:6, a do końca pozostało ok. 20 minut.

Polacy do końca walczyli o zwycięstwo i udało im się dopiąć celu. Trzeciego karnego wykorzystał Dawid Banaszek, zdobywając 9 punktów. Gospodarze nie dali rady ani razu przyłożyć w polu punktowym rywali. W drugiej połowie dwukrotnie byli jednak blisko. Najpierw Łukasz Szostek trafił w pole, ale wcześniej wybiegł jedną nogą na aut. Kilka minut później za linią punktową upadł Marek Płonka Junior. Holendrzy dobrze jednak go przytrzymali i syn selekcjonera nie dał rady położyć piłki na murawie.

Kolejnym rywalem Reprezentacji Polski będzie Mołdawia. Spotkanie odbędzie się 15 listopada w Kiszyniowie.