Druga porażka Wizards. Nieskuteczny Gortat

Koszykarze Washington Wizards przegrali z Charlotte Hornets 86:96. Marcin Gortat nie trafił żadnego z rzutów z gry.

(Fot. Łukasz Czuku)

Cztery wygrane i dwie przegrane - to najnowszy bilans Washington Wizards w meczach przedsezonowych. Drugiej porażki koszykarze ze stolicy USA doznali we własnej hali w starciu z Charlotte Hornets.

Gospodarze lepiej rozpoczęli mecz. Pierwszą kwartę zwyciężyli 27:18. W drugiej był remis po 23. Goście przebudzili się po przerwie. Zdobyli wtedy 55 punktów, a stracili zaledwie 36.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Al Jefferson. Środkowy "Szerszeni" zdobył 20 punktów i zanotował 8 zbiórek, nie po raz pierwszy dając się mocno we znaki Marcinowi Gortatowi. Łodzianin zdobył zaledwie 4 punkty (wszystkie z rzutów osobistych). Z gry spudłował pięć rzutów. Polak lepiej spisywał się na tablicach, gdzie wywalczył 9 zbiórek. Do tego dorobku dołożył po 3 asysty i faule oraz po jednym bloku i stracie. Raz został też zablokowany, a na parkiecie spędził niespełna 27 minut.

Pojedynku nie dokończył Paul Pierce. Skrzydłowy Wizards dwukrotnie schodził do szatni z urazem, a za drugim razem już nie powrócił na parkiet. Trener Randy Wittman powiedział po spotkaniu, że z jego zawodnikiem jest jednak wszystko w porządku.