Domowa porażka Budowlanych

Siatkarki Budowlanych Łódź przegrały u siebie z SK Bank Legionovią Legionowo 2:3.

W meczu 3. kolejki ekstraklasy siatkarek Budowlani Łódź przegrali z SK Bank Legionovią Legionowo 2:3. Piątego seta łodzianki przegrały 6:15. Rozgrywająca Magdalena Śliwa nie potrafiły wytłumaczyć postawy zespołu w spotkaniu rozgrywanym w Atlas Arenie. - Ciężko mi mówić o tym meczu. Jestem zła, czuję niedosyt. Zaczęłyśmy dobrze to spotkanie, a później gra przestała nam kompletnie wychodzić. Liga jest tak wyrównana, że każdy marzy o czwórce. Nie uważam, że my nie miałybyśmy tego zrobić. Musimy jednak zacząć grać to, co potrafimy i wychodzić z takich trudnych momentów - przyznała kapitan gospodyń.

Łodzianki po pierwszym zwycięskim do 21 secie, zaczęły słabiej drugą partię i przegrywały już 14:20. Udało im się odwrócić losy i zwyciężyć na przewagi do 25. Za ciosem jednak nie poszły. Przyjezdne zaczęły grać lepiej i wygrywały do 21 oraz 16. Z postawy swojej drużyny zadowolony był trener Legionovi. - Cieszymy się z dwóch pierwszych punktów, na trudnym terenie w Łodzi. Po pierwszym meczu, który graliśmy w Muszynie, był to trudny mecz. Po pierwszych dwóch setach mogły być jeszcze bardziej zdenerwowane. Super wróciły do gry, rozluźniły się nieco i to poprawiło grę. Dziewczyny, które początkowo miały problemy, m.in. Ola Wójcik czy Daria Paszek, w ostatnich trzech setach zagrały o wiele lepiej. To przyniosło efekty - nie ukrywał Maciej Kosmol, który pracował wcześniej w Łodzi.

Na pozycji libero Budowlanych zadebiutowała Valerie Courtois. W pierwszym składzie wybiegła Sanja Popović. Chorwatka, podobnie jak Ewelina Sieczka, zdobyła 12 punktów. W tym względzie lepsze były Gabriela Polańska (16 pkt.) oraz Martyna Grajber (13).

Po dwóch rozegranych spotkaniach Budowlani mają trzy punkty. Prowadzą Atom Trefl Sopot i Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - po sześć punktów.