Polacy remisują ze Szkotami

Polscy piłkarze zremisowali 2:2 ze Szkotami w meczu eliminacji do EURO 2016.

Po wygranej z Niemcami polscy piłkarze nabrali pewności siebie. Nie wystarczyło jej jednak do pokonania Szkotów. "Biało-Czerwoni" zremisowali z nimi 2:2 we wtorek (14 października).

Kibice na Stadionie Narodowym i przed telewizorami mogli liczyć na korzystny wynik. Już w 11. minucie prowadzenie gospodarzom dał Krzysztof Mączyński, mierzonym strzałem sprzed pola karnego posyłając piłkę od zewnętrznego słupka do siatki.

Radość nie trwała długo. Siedem minut później wyrównał Shaun Maloney. Kolejne dwie bramki padły po przerwie. W 57. minucie Steve Naismith zgubił kryjącego go Łukasza Piszczka i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jamesa Morrisona, strzelił z 5 metrów obok bezradnego Wojciecha Szczęsnego.

Polacy się nie poddali. W 76. minucie Artur Jędrzejczyk świetnie podał w "uliczkę" do Arkadiusza Milika. Napastnik Ajaxu Amsterdam nie zastanawiając się, huknął z 10 metrów lewą nogą, nie dają szans Davidowi Marshallowi.

Więcej bramek nie zobaczyliśmy, choć Kamil Grosicki pod koniec spotkania trafił w słupek. Trzeba za to wspomnieć o sytuacji z 10. minuty. Gordon Greer wyprostowaną nogą próbował zablokować strzał Roberta Lewandowskiego sprzed pola karnego. Zamiast w piłkę trafił jednak w piszczel naszego kapitana. Gwizdek sędziego Alberto Undiano Mallenco milczał, choć Szkotowi w tej sytuacji należała się co najmniej żółta kartka.