Widzewianki przegrały z Mistrzyniami Polski [ZDJĘCIA]

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały z Mistrzem Polski - Wisłą Can-Pack Kraków 41:81.

Mistrz Polski Wisła Kraków nie dał cienia szans koszykarkom Widzewa, pokonując łodzianki w ich własnej hali 81:41. Gospodynie bardzo dobrze zaczęły to spotkanie i prowadziły przez osiem minut meczu. Później było już tylko gorzej. - Rezultat pokazuje różnicę potencjałów obu zespołów. Dobrze zaczęliśmy ten mecz, ale kiedy Wisła włączyła drugi, trzeci, czy czwarty bieg było widać różnicę. Nawet nie nadążaliśmy faulować, kiedy wyprowadzały kontry. W tym spotkaniu skupialiśmy się na swojej grze. Kiedy realizowaliśmy zagrywki, były z tego punkty - przyznał trener Adam Ziemiński.

Dla łodzianek porażka z Wisłą była wkalkulowana w rozgrywki. Najważniejsze, żeby zawodniczki wyciągnęły jak najlepsze wnioski z tej porażki. - Nie przestraszyłyśmy się w pierwszej kwarcie. Jestem z tego powodu dumna z drużyny. Wisła to zespół, od którego można się wiele nauczyć. Wyciągniemy wnioski, walczymy dalej. Z treningu na trening, z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Zaczynamy się rozumieć z Amerykankami, które późno do nas dołączyły - tłumaczyła Lidia Niedzielska.

Za tydzień Widzew zagra z rywalem, który jest w jego zasięgu - ze Ślęzą Wrocław na wyjeździe.