Historyczna wygrana. Polacy pokonali Niemców!

Polscy piłkarze wygrali z Niemcami 2:0 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. To pierwsza w historii wygrana Biało-Czerwonych z tym rywalem.

(Fot. Agata Gwizdała)

Choć to Niemcy przeważali, wygrali Polacy. Po raz pierwszy w historii, w rywalizacji tych drużyn, to piłkarze znad Wisły okazali się lepsi. Biało-Czerwoni w sobotę (11 października) pokonali zachodnich sąsiadów 2:0.

Obie bramki padły po przerwie. W 51. minucie Arkadiusz Milik strzałem głową z sześciu metrów wykorzystał świetne dośrodkowanie z prawej strony Łukasza Piszczka. Drugiego gola strzelił w 88. minucie Sebastian Mila. Zawodnik, który zmienił wcześniej Milika, plasowanym strzałem po długim rogu nie dał szans Manuelowi Neuerowi. W tej sytuacji asystą popisał się Robert Lewandowski.

Polacy przez całe spotkanie grali skoncentrowani i z walecznym nastawieniem. Bardzo dobrze w defensywie prezentowali się Kamil Glik, Tomasz Jodłowiec, czy Grzegorz Krychowiak. Kiedy już rywale oddawali strzały, na posterunku był Wojciech Szczęsny. Po jednym z uderzeń Lukasa Podolskiego z pomocą przyszła też poprzeczka.

W historii spotkań polskich piłkarzy z niemieckimi, nasi wygrali raz, sześciokrotnie remisowali i ponieśli dwanaście porażek.