Widzew przegrał w Suwałkach

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z Wigrami Suwałki 1:2. Gola dla łodzian strzelił z rzutu karnego Krystian Nowak. Dla gospodarzy trafili Kamil Adamek i Sebastian Radzio.

Piłkarzom Widzewa Łódź nie udał się daleki wyjazd na Suwalszczyznę, gdzie przegrali z Wigrami 1:2. Łodzianie mogli wracać w innych humorach do domu, ale już na początku nie wykorzystali dwóch okazji po rzucie rożnym. Później po błędzie Dino Hamzicia bramkę zdobył Kamil Adamek.

Po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny dla Widzewa po faulu na Mariuszu Rybickim. "Jedenastkę" bardzo pewnie wykorzystał Krystian Nowak. Na więcej gości nie było już stać. Gospodarze z każdą kolejną minutą osiągali przewagę i byli zdecydowanie szybsi. Po jednym z wielu dośrodkowań gola głową strzelił Sebastian Radzio. Piłkarz, który grał w Widzewie zanim wykryto u niego wadę serca, nie celebrował tego trafienia. W tej sytuacji błąd też popełnił Hamzić. Bośniak w kilku innych sytuacjach bronił jednak swoją drużynę świetnymi interwencjami.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Wigry Suwałki - Widzew Łódź.

Wigry Suwałki - Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 K. Adamek (21. minuta) 1:1 K. Nowak (49. minuta, karny) 2:1 S. Radzio (71. minuta)

Kopczyński (Wigry) Augustyniak, Kozłowski (Widzew)

K. Salik - A. Bogusz, A. Karankiewicz, M. Wichtowski, J. Bartkowski, K. Mackiewicz, B. Biel (58. M. Żebrowski), M. Rafalskis, M. Tarnowski (65. S. Radzio), M. Kopczyński, K. Adamek (58. D. Sernas) D. Hamzić - M. Kozłowski, R. Augustyniak, K. Nowak, V. Pydvirnyi (76. M. Broź), K. Wrzesiński (46. J. Czapliński), D. Injać, P. Mroziński, M. Rybicki, A. Duda, M. Janiec (70. V. Batrović)

Koniec tego meczu. Widzew Łódź przegrywa w Suwałkach z Wigrami, które pokonały już w tym sezonie takie drużyny jak Zagłębie Lubin, GKS Katowice, czy Arka Gdynia.

90'+4 Duda fatalnie traci piłkę, gospodarze wychodzą z kontratakiem trzech na dwóch... Hamzić kapitalnym wyjściem na 30. metr od własnej bramki zatrzymuje Sernasa!

90'+3 Batrović w polu karnym zgrywa piłkę do wbiegającego Kozłowskiego, ale ten nie miał miejsca, żeby strzelić

90'+2 Żółta kartka dla Kozłowskiego za taktyczny faul

90'+1 Ponownie ogromne zamieszanie w polu bramkowym gospodarzy po rzucie rożnym widzewiaków... strzelać próbował m.in. Batrović, którego zablokowali ofiarnymi interwencjami przeciwnicy

90' Sędzia dolicza do drugiej połowy co najmniej cztery minuty

89' Sernas zagrywa na wolne pole, Hamzić wygrywa pojedynek jeden na jeden z Mackiewiczem

87' Sernas z prawej strony pola karnego decyduje się na strzał, ale Hamzić broni na raty. Koledzy mają trochę pretensji do Litwina, że nie podawał, jednak on w Widzewie właśnie z takie pozycji zdobył wiele bramek

86' Broź znowu ma problem z przyjęciem piłki, ale urwał się jakoś lewym skrzydłem i zagrał w pole karne. Futbolówkę przejął Batrović, ładnie ograł dwóch rywali, ale nie miał już miejsca, żeby celnie uderzyć. Akcję niecelnym strzałem sprzed pola karnego zakończył Injać

85' Broź znowu fatalnie przyjmuje piłkę, ale miał szczęście, że Kopczyński niepotrzebnie w niego wpadł, za co otrzymał jeszcze żółtą kartkę

84' Batrović dobrze podaje do Dudy, który zgrywa do Brozia...ten nie był w stanie zabrać się z piłką do przodu, tylko wygonił się za linię boczną

83' Gospodarze utrzymują piłkę daleko od własnej bramki. Widzewiacy są wolniejsi od rywali

80' Hamzić świetnie piąstkuje na 9. metrze, po dośrodkowaniu z prawej strony przez Żebrowskiego

78' Żółta kartka dla Augustyniaka za faul w okolicach własnego pola karnego

76' Broź wchodzi za Pydvirnyiego

75' Radzio wrzuca z prawej strony... Nowak zdążył wybić na rzut rożny

73' Radzio sam na sam, Hamzić broni nogami! Dobitka Żebrowskiego niecelna. Widzewiacy wyglądają, jakby brakowało im już sił

Radzio strzelił gola głową po dośrodkowaniu z prawej strony. Do piłki niepotrzebnie zaczął wychodzić Hamzić, po czym zaczął się cofać i nie był w stanie "wyciągnąć" tej piłki. Radzio okazał szacunek dla byłego klubu - nie cieszył się ze strzelonej bramki

71' GOL! 2:1! Sebastian Radzio!

70' Injać kapitalnie się ustawia i przeczytał intencje Żebrowskiego, zatrzymując kontrę gospodarzy

70' Z boiska schodzi Janiec, a pojawia się za niego oczekiwany przez kibiców Batrović

68' AKtywny w drugiej połowie Rybicki mija rywala i decyduje się na strzał sprzed szesnastki...lekko i wprost w Salika

67' Radzio już dał znać o sobie strzałem z dystansu. Hamzić paruje do boku

65' Sebastian Radzio zmienia Marcina Tarnowskiego. Zatem na murawie jest już trzech byłych widzewiaków

64' Świetne wykonanie rzutu wolnego z 25 metrów przez gospodarzy, którzy rozegrali krótko i zagrali do wbiegającego gracza. Świetnie interweniował Hamzić

62' Żebrowski schodzi z prawej strony do środka i strzela sprzed pola karnego lewą nogą. Hamzić teraz już nie próbował łapać, tylko od razu wybił na rzut rożny

60' Próba podania w uliczkę od Mrozińskiego do Dudy...piłka trafiła w przebiegającego Jańca...

58' Darvydas Sernas wchodzi w miejsce Kamila Adamka, a Mateusz Żebrowski za Bartosza Biela

57' Kolejna wrzutka gospodarzy z prawej strony...Augustyniak zgrywa głową do Hamzicia

55' Dobra okazja widzewiaków. Rybicki przyjmuje piłkę na 15. metrze od bramki Wigier i nie przekłada piłki na lewą nogę, jak to zwykł robić, a uderza prawą...piłka przeleciała obok słupka

53' Nowak wybija piłkę niemal z linii bramkowej, po głębokim dośrodkowaniu Tarnowskiego - piłka przeleciała nad Hamziciem

Nowak uderzył pewnie w lewy górny róg bramki Salika, który rzucił się w drugą stronę. Wcześniej widzewiacy konsultowali się z trenerem Pawlakiem, kto ma wykonywać "jedenastkę"

49' GOOOOLLLL!!! 1:1! KRYSTIAN NOWAK!

49' Rybicki wchodzi między dwóch graczy i pada na murawę...rzut karny!

48' Janiec wrzuca z lewej strony, Kozłowski zamyka akcję z prawej strony i próbuje strzelił lewą nogą, ale kopnął wysoko w górę

47' Augustyniak ochoczo włączył się do akcji, minął dwóch rywali, ale musiał wycofać piłkę

46' Punktualnie o godzinie 19 rozpoczęła się druga połowa spotkania. Czapliński zmienił Wrzesińskiego

Koniec pierwszej połowy meczu. Wigry prowadzą z Widzewem 1:0

45' Augustyniak dobrze wychodzi z piłką z własnego pola karnego i podaje do Injacia. Ten zamiast podać celnie do przodu, wybija na siłę i futbolówka ląduje za linią boczną. Sędzie dolicza jedną minutę

43' Okres słabszej gry obu drużyn. Piłka często krąży w środku pola, po czym wylatuje za którąś z linii

38' Kontra widzewiaków! Janiec uciekł lewą stroną, zagrał na wolne pole do Dudy, ale ten zamiast strzelać z pierwszej piłki, to przyjmował tak nieudolnie, że obrońcy Wigier zdążyli wrócić we własne pole karne

38' Po stracie gola łodzianie nie mogą dojść do siebie. Przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, którzy szukają drugiej bramki

35' Duda walczy z trójką rywali w polu karnym gospodarzy, ale Salik zażegnuje niebezpieczeństwo

33' Injać ostro potraktowany przez Rafalskisa. Nie ma żółtej kartki

31' Znowu groźnie w polu karnym łodzian. Kopczyński wrzucił z lewej strony, a z szesnastki próbował Tarnowski, piłka przeleciała około metr od okienka

29' Dobre dwa podania z pierwszej piłki widzewiaków - Injać do Dudy, Duda do Rybickiego - trzecie podanie już nie w tempo do Wrzesińskiego

27' Złe zagranie Mrozińskiego, Injać zatrzymuje jednak rywali i rzuca piłkę na wolne pole do Dudy. Napastnik Widzewa pędzi do piłki, ale świetnie wszedł przed niego Bogusz i jeszcze dał się sfaulować

26' Znów niepewnie interweniuje Hamzić, którego po raz kolejny zaskoczyli gospodarze. Tym razem strzelał Bartkowski

Adamek strzelił gola z 6 metrów do pustej bramki. Wcześniej świetną akcję lewą stroną przeprowadził Bogusz. Lewy obrońca Wigier zszedł do środka, strzelił mocno prawą nogą, a nieco zasłonięty Hamzić popełnił ogromny błąd, próbując łapać piłkę, zamiast ją piąstkować. Futbolówka odbiła się od rąk Bośniaka i spadła na głowę niepilnowanego Adamka

21' GOL! 1:0! Kamil Adamek!

19' Augustyniak niepotrzebnie fauluje przeciwnika przy linii końcowej boiska

14' Janiec trafia w mur - rzut rożny

13' Wrzesiński świetnie znów podłączył się do przodu i wywalczył rzut wolny na prawo od pola karnego rywali

12' Bogusz wchodzi nakładką, wybijając piłkę Wrzesińskiemu, arbiter pokazuje, że będzie rzut rożny, a nie wolny

10' Bogusz świetnie podłączył się do przodu lewym skrzydłem, dośrodkował, ale pewnie Hamzić

8' Wrzesiński w dobrej sytuacji w polu karnym...wcześniej jednak spalił

6' Hamzić trochę niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale obrońcy wybijają

6' Teraz będzie pierwszy rzut rożny dla gospodarzy

4' Wrzesiński fatalnie kiksuje we własnym polu karnym, Bogusz powinien uderzać z pierwszej piłki, ale postanowił podciągnąć i wymusić karnego...wybił piłkę jednak za linię końcową

3' Ogromne zamieszanie w polu bramkowym Wigier! Gospodarze dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Strzelać próbowali Nowak i Augustyniak. Z narożnika bardzo dobrze wrzucał Janiec

2' Pierwszy rzut rożny dla Widzewa, wywalczył go Wrzesiński

1' Punktualnie o godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Zaczęli widzewiacy, grający dzisiaj w czerwonych strojach. Gospodarze cali na biało

17:57 Jeszcze losowanie stron i za chwilę zaczynamy

Godzina 17.50 Sędzią głównym tego spotkania będzie Piotr Idzik, na liniach pomogą mu Jakub Wójcik i Łukasz Araszkiewicz, a arbitrem technicznym będzie Eliasz Pawlak

Godzina 17.39 Rezerwowi w Wigrach to: H. Zoch - D. Sernas, K. Lauryn, D. Michałowski, S. Radzio, M. Żebrowski, M. Wasilewski. Trenerem jest Zbigniew Kaczmarek

Godzina 17.37 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: M. Krakowiak - J. Czapliński, V. Batrović, M. Broź, D. Kwiek, B. Kasprzak, M. Rozwandowicz. Trenerem jest Rafał Pawlak

Godzina 17.22 Na murawie pojawili się piłkarze Widzewa, chwilę wcześniej wybiegli też gospodarze. Na trybunach na razie niewielu miejscowych fanów. Z Łodzi przyjechał natomiast dwa autokary i kilka samochodów osobowych

Godzina 17.16 Jesteśmy już na stadionie w Suwałkach. Na rozgrzewce są już bramkarze obu drużyn

Godzina 10.30 Wyjeżdżamy do Suwałk. Zapraszamy na relację! W komentarzach możecie dzielić się Waszymi typami na to spotkanie