Janowicz przegrał z Murray'em

Jerzy Janowicz nie dał rady Andy'emu Murray'owi w drugiej rundzie turnieju ATP Shanghai Masters.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Po raz czwarty w karierze, a drugi w ciągu dziesięciu dni, Jerzy Janowicz przegrał z Andym Murray'em. Tym razem łodzianin uległ 0:2. Szkot przez całe spotkanie grał solidny i wyrównany tenis. Ani razu nie stracił swojego podania.

Z kolei "Jerzyk" pierwszy raz dał się złamać w najgorszym możliwym momencie - przy prowadzeniu rywala 6:5. W drugim secie Polak dwukrotnie przegrał gema serwisowego i uległ do dwóch.

Janowicz zaserwował 4 asy, popełniając 6 podwójnych błędów. Murray miał dziesięć asów i żadnego podwójnego błędu. Łodzianinowi momentami trudno było się skoncentrować. Często sędzia musiał uspokajać rozmawiających głośno lub chodzących kibiców, kiedy nasz zawodnik składał się do serwisu. W drugim secie Polak skorzystał też z przerwy medycznej.