Janowicz w drugiej rundzie Shanghai Masters

Jerzy Janowicz pokonał Eduarda Roger-Vasselina 2:1 i awansował do drugiej rundy turnieju ATP Shanghai Masters.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Po ponad dwóch godzinach walki, Jerzy Janowicz wygrał w pierwszej rundzie turnieju Shanghai Masters z Eduardem Roger-Vasselinem 2:1. Spotkanie lepiej rozpoczął Francuz, który wygrał pierwszego seta do trzech.

W drugiej partii "Jerzyk" odrobił straty. Przy prowadzeniu 6:5 przełamał rywala. Decydujący o losach meczu był trzeci set. W nim tenisiści złamali się po jednym razie i doszło do tie-breaka.

W końcówce dyspozycja serwisowa obu zawodników była bardzo zła. Z 14 piłek tylko 5 razy zwyciężał zagrywający. Ostatecznie to Janowicz zwyciężył do sześciu. Była to czwarta wygrana nad Francuzem w historii ich występów.