Lech gromi PGE GKS Bełchatów w Poznaniu

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:5. Gospodarze wygrali w pełni zasłużenie, a gdyby nie Arkadiusz Malarz wynik mógłby być dwucyfrowy.

Zobacz wielki dym nad murawą w Poznaniu

Niedziela (5 października) nie była najlepszym dniem dla piłkarzy PGE GKS-u Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia ponieśli prawdziwą klęskę w Poznaniu, gdzie zostali rozbici przez Lecha 0:5.

Spotkanie rozpoczęło się nietypowo, bo... od prawie 10-minutowej przerwy spowodowanej ogromnym biało-czerwonym dymem, jaki towarzyszył oprawie miejscowych kibiców. To nie wpłynęło dobrze na bełchatowian. Chwilę po wznowieniu gry gola głową strzelił Kasper Hamalainen, chociaż Arkadiusz Malarz interweniował. Zdaniem sędziego liniowego, wybijał futbolówkę zza linii końcowej. Do przerwy poznaniacy nie wykorzystali kilku wyśmienitych okazji. Bramkarz GKS-u bronił jak w transie.

Malarz przeżył ciężkie chwile po przerwie. Rozpoczął świetnie, ale w 51. minucie próbując piąstkować po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wbił sobie piłkę do siatki. W końcówce gracze "Kolejorza" zdobyli jeszcze trzy bramki. Trafili ponownie Hamalainen, Gergo Lovrencsics oraz Darko Jovetić.

PGE GKS przegrał po raz pierwszy w XXI wieku w Poznaniu. Porażka była zasłużona i, gdyby nie Malarz, mogłaby jeszcze wyższa.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów.

Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów
(Wynik końcowy)
5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 K. Hamalainen (17. minuta) 2:0 A. Malarz (51. minuta, samobój) 3:0 K. Hamalainen (71. minuta) 4:0 G. Lovrencsics (81. minuta) 5:0 D. Jevtić (86. minuta)

Linetty (Lech) Ślusarski, Sawala (GKS)

M. Gostomski - T. Kędziora, H. Wołąkiewicz, M. Kamiński, B. Douglas, G. Lovrencsics, Ł. Trałka (46. Sz. Drewniak), D. Jevtić, K. Linetty (63. D. Formella), Sz. Pawłowski (80. M. Keita), K. Hamalainen A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Mójta, Ł. Wroński (59. A. Prokić), Sz. Sawala (59. K. Poźniak), P. Komołow (74. B. Bartosiak), G. Baran, Michał Mak, B. Ślusarski

Koniec meczu. PGE GKS przegrywa 0:5 z Lechem Poznań

90'+1 Malarz wybiciem nogą znów ratuje swoją drużynę

90' Malarz świetnie paruje na rzut rożny po strzale Kędziory z prawej strony pola karnego. Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty

Jevtić strzałem lewą nogą po długim rogu nie dał najmniejszych szans Malarzowi. Lechici wyszli z kontratakiem pięciu na trzech i świetnie to wykorzystali

86' GOL! 5:0! Darko Jevtić!

85' Kontra Lecha...Formella wyśmienici podaje z lewej na prawą stronę między obrońcami gości... Lovrencsics fatalnie pudłuje z 14 metrów

83' Mak dobrze mija Kędziorę, ale nie dał rady ograć Wołąkiewicza

Lovrencsics z dużym spokojem wykorzystał dobre podanie Jevticia na wolne pole. Chcielibyśmy tylko zobaczyć powtórkę, czy Węgier nie znajdował się na spalonym

81' GOL! 4:0! Lovrencsics

80' Keita zmienia Pawłowskiego

79' Do wejścia szykuje się Keita

77' Bełchatowianie są dzisiaj innym zespołem. Basta właśnie nie trafił w piłkę

76' Dobre podanie prostopadłe do Pawłowskiego, jednak skrzydłowy Lecha za wcześnie ruszył do przodu - spalony

74' Bartosiak zmienia Komołowa

73' Komołow ucierpiał po lewej stronie boiska i jest opatrywany

Świetna wymiana podań między Formellą i Hamalainenem, Fin wychodzi sam na sam z Malarzem i technicznym strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza GKS-u

71' GOL! 3:0! Hamalainen!

69' Świetne uderzenie Mójty z rzutu wolnego z ok. 20 metrów i kapitalnie Gostomski wybija na róg

68' Komołow łapany za koszulkę i znów nie ma kartki dla poznaniaków

67' Dobra okazja bełchatowian, Prokić wpadł w pole karne, wycofał, jednak tam pogubili się koledzy

63' Formella wchodzi za Linetty'ego

60' Mak zagrywa nie w tempo do Ślusarskiego. W odpowiedzi kontra gospodarzy... Jevtić wychodzi sam na sam, mija Malarza i strzela...Malarz zdążył jeszcze trącić futbolówkę na rzut rożny!

59' Poźniak wchodzi za Sawalę, a Prokić za Wrońskiego

57' Ślusarski z Makiem padają w polu karnym Lecha, ale wydaje się, że sami sobie przeszkodzili. Raczej nie brał w tym udziału żaden z rywali

53' Linetty fauluje taktycznie w środku pola, faul. Sędzia Musiał nie decyduje się pokazać pomocnikowi Lecha drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki

Mamy problem z tym, kto zdobył bramkę. Spiker stadionowy ogłosił, że był to samobójczy gol Malarza, który próbował nieudanie piąstkować piłkę po dośrodkowaniu-strzale Lovrencsicsa z rzutu rożnego. Bramkarza GKS-u był skutecznie, ale zdaniem sędziego zgodnie z przepisami, blokowany

51' GOL! 2:0!

49' Hamalainen przestrzelił próbując uderzyć po długim rogu

47' Jevtić przedziera się w szesnastkę bełchatowian, jest coraz bliżej i oddaje płaski strzał...kapitalnie po raz kolejny Malarz!

46' Trzynaście minut po 19 rozpoczęła się druga połowa tego meczu. Łukasza Trałkę zmienił Szymon Drewniak

Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi z GKS-em 1:0

45'+10 Trałka leży przy linii bocznej i jest opatrywany przez masażystę

45'+9 Żółta kartka dla Linetty'ego za ostre wejście w nogi Maka, który był już blisko pola karnego gospodarzy w kontrataku

45'+6 Znowu Malarz! Tym razem paruje do boku strzał z 16 metrów w wykonaniu Trałki. Wcześniej Pawłowski minął dwóch rywali i wycofał do kolegi

45'+5 Kapitalnie interweniuje Malarz! Bramkarz GKS-u wybija piłkę na rzut rożny, po strzale głową gospodarzy

45'+3 Hamalainen wpada w pole karne, strzela po długim rogu...świetnie Malarz!

45'+1 Świetna okazja gospodarzy, ale pogubił się Jevtić

45' Pierwsza połowa przedłużona o dziewięć minut

41' Pawłowski sprytnym zwodem mija Bastę przy linii bocznej boiska, obrońca GKS-u fauluje, ale nie ma kartki

42' Dośrodkowanie z prawej strony, Pawłowski składa się do strzału przewrotką, nie trafia. Akcję zamyka Jevtić, ale pudłuje. Później jeszcze kopie piłkę do siatki po gwizdku, znowu nie ma kartki

43' Żółta kartka dla Sawali za fual w środku pola

39' Sawala kończy akcję bełchatowian strzałem sprzed pola karnego, obrońcy go zablokowali

38' Mak z lewej strony zbiega do środka, Kędziora fauluje go dwukrotnie, później jeszcze na jego drodze staje Trałka...nie ma kartki

37' Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mójty z boku pola karnego...Telichowski świetnie nabiega, niestety minął się z piłką

33' Mak faulowany przy próbie wyjścia z kontratakiem. Pawłowski zabiera piłkę, nie pozwalając gościom szybko rozpocząć gry. Nie ma kartki dla lechity

30' Pawłowski kręci obrońcami przy lewym narożniku boiska i świetnie dorzuca...Lovrencsics strzela głową niecelnie

28' Pawłowski przejmuje piłkę, przedziera się przed pole karne Malarza i próbuje uderzyć po długim rogu...bardzo spudłował

28' Kibice Lecha skandują: "Bartosz Ślusarski!" i nie jest to ironia.

26' Basta świetnie interweniuje we własnym polu karnym, nabijając jeszcze rywala i piłka wypada za linią końcową

25' Żółta kartka dla Śusarskiego za faul na Kamińskim w środku pola

24' Baranowski świetnie zatrzymuje wychodzącego z groźnym kontratakiem Hamalainena

21' Fani Kolejorza odpalili tym razem race i wywiesili transparent, który mówi wszystko: "Wszystkich nas nie zamkniecie"

A my wróćmy do bramki poznaniaków. Pawłowski znów dobrze dośrodkował z lewej strony. Hamalinen strzelił głową przy słupku, ale Malarz interweniował. Zdaniem sędziego bocznego bramkarz wybijał piłkę już z siatki, choć "Brunatni" mocno protestowali

18' Kocioł w polu karnym bełchatowian! Goście jakimś cudem wybijają piłkę daleko, choć przed Malarzem było już dwóch zawodników

17' GOL! Kasper Hamalainen! 1:0!

14' Koronkowa akcja gospodarzy. Pawłowski świetnie wrzuca mięciutko do Hamalainena, a ten odgrywa głową wzdłuż pola karnego. Do piłki dobiega Jevtić, jednak nie trafia z 5 metrów

13' Spotkanie zostało wznowione, choć kibice z górnych rzędów trybun, po stronie bełchatowian, zapewne niezbyt wiele widzą

9' Piłkarze dostali dodatkową piłkę i się rozgrzewają. Czy ten dym był potrzebny? Był to dodatek do patriotycznej oprawy - "Armia Poznań do końca walczyła"

5' Sędzia Musiał przerywa spotkanie - z sektora najzagorzalszych kibiców "Kolejorza" unosi się ogromny biało-czerwony dym

4' Ślusarski strzela z dystansu...wprost w Gostomskiego

3' Lovrencsics strzela sprzed pola karnego, Malarz paruje do boku. Do piłki dopadł Hamalainen, ale był wcześniej na spalonym

2' Groźne wejście lewą stroną Pawłowskiego, i sprytne zagranie przy bliższym rogu, Malarz na rzut rożny

1' Równo o 18 rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra. Gospodarze w niebieskich koszulkach i białych spodenkach oraz getrach, bełchatowianie w białych koszulkach i czarnych spodenkach oraz getrach

Godzina 17.57 Piłkarze wyszli na murawę

Godzina 17.54 Czekamy na piłkarzy oraz sędziów, którymi są dzisiaj Tomasz Musiał (główny), Konrad Sapela i Sebastian Mucha (asystenci) oraz Robert Marciniak (techniczny)

Godzina 17.48 Rezerwowi w Lechu: K. Kotorowski - Sz. Drewniak, P. Arajuuri, L. Henriquez, D. Formella, J. Bednarek, M. Keita. Trenerem jest Maciej Skorża

Godzina 17.46 Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą dzisiaj: E. Zubas - A. Prokić, K. Poźniak, P. Rachwał, P. Witasik, B. Bartosiak, M. Flis. Trenerem jest Kamil Kiereś