Widzew przegrywa na początek [ZDJĘCIA]

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały pierwszy mecz sezonu 2014/2015 Tauron Basket Ligi Kobiet. Łodzianki uległy MKK Siedlce 56:75.

Koszykarki Widzewa przegrały 56:75 na inaugurację sezonu w ekstraklasie z beniaminkiem ligi - MKK Siedlce. Gospodynie nawiązywały walkę z przeciwnikiem do pierwszych minut trzeciej kwarty. W końcu za pięć fauli zeszła jednak najskuteczniejsza na boisku Sara Boothe. Dodatkowo ze względów proceduralnych nie zagrała Cecilia Okoye, a kontuzji dzień przed meczem doznała Aleksandra Jagodzińska. Lidia Niedzielska właśnie w brakach kadrowych upatruje przyczyn porażki. - Mało pozytywne sytuacje podcinają nam ciągle skrzydła. Mam nadzieję, że teraz jest tylko czas potrzebny i następny mecz będzie bardziej wyrównany - mówi kapitan drużyny.

Trener Adam Ziemiński nie ukrywa, że jego zespół cały czas jest w fazie tworzenia. - Nasz zespół wygląda trochę jak centrum Łodzi. Jesteśmy placem budowy, jesteśmy opóźnieni w konstruowaniu drużyny, zgrywaniu się o jakieś 3-4 tygodnie w stosunku do innych drużyn. Drużyna z Siedlec na pierwszy turniej przyjechała do nas i od tego czasu grają w takim składzie. Widać, że są już zgrane - przyznaje szkoleniowiec.

Za tydzień trudne zadanie przed Widzewem - mecz z mistrzem Polski Wisłą Kraków.