Pierwsza porażka Widzewa na własnym stadionie

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali u siebie z Wisłą Płock 0:1. To pierwsza porażka na własnym stadionie w tym sezonie.

Zmiana trenera nie pomogła. Widzew Łódź przegrał na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:1 i jest to pierwsza przegrana u siebie w tym sezonie. Trzeba jednak przyznać, że wcześniejsze pięć remisów chluby nie przynosiło. Z płocczanami widzewiacy wyszli w zmienionym ustawieniu. Trener Rafał Pawlak postanowił grać trzema środkowymi obrońcami. Ten manewr funkcjonował przez większość spotkania, ale goście gola strzelili po rzucie rożnym. W 76. minucie niepilnowany na piątym metrze był Marko Radić i strzałem głową pokonał bezradnego Hamzicia.

Łodzianie próbowali do końca, ale brakowało dokładności i napastnika, który mógłby wykorzystać dośrodkowania. W końcówce za bezmyślny faul taktyczny drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartłomiej Kasprzak.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Widzew Łódź - Wisła Płock.

Widzew Łódź - Wisła Płock
(Wynik końcowy)
0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 M. Radić (76. minuta)

Czerwona kartka: Kasprzak (Widzew)
Kwiek, Wrzesiński, Kasprzak x2 (Widzew) Kostrzewa, Wlazło (Wisła)

D. Hamzić - P. Mroziński, K. Nowak, R. Augustyniak, Cristian (78. D. Warchoł), K. Wrzesiński, D. Injać, D. Kwiek (72. B. Dosljak), B. Kasprzak, M. Rybicki, M. Broź (61. M. Janiec) S. Kiełpin - C. Stefańczyk, B. Sielewski, M. Radić, F. Hiszpański, J. Góralski, M. Kostrzewa, K. Janus (90. P. Kaczmarek), Ł. Kacprzycki (77. P. Stępiński), P. Wlazło (61. P. Ruszkul), D. Iliev

Koniec spotkania. Wisła Płock wygrywa z Widzewem Łódź 1:0

90'+5 Augustyniak ogląda żółtą kartkę za niecenzuralne słowa pod adresem arbitra, który nie pokazał kartki przeciwnikowi, faulującemu ostro Augustyniaka

90'+1 Za Janusa wchodzi Paweł Kaczmarek

90' Piłka w rejonie pola karnego gospodarzy, a sędzia przedłuża drugą połowę o 4 minuty.

88' Kiełpin na 23. metrze uprzedza wychodzącego do prostopadłej piłki Rybickiego

87' Dobra wrzutka Jańca z rzutu wolnego z lewej strony, jednak Nowak nie trafia po strzale głową w bramkę

85' Płocczanie rozgrywają koronkowo przed polem Widzewa, w końcu piłkę z szesnastki wybijają Nowak na spółkę z Mrozińskim

82' Kibice wstali i śpiewają: "Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham cię"

80' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kasprzaka za bezmyślny faul taktyczny na 20. metrze od bramki Wisły

78' Boisko teraz opuszcza Cristian, za niego na murawie melduje się Warchoł

77' Stępiński wchodzi w miejsce Kacprzyckiego

Radić trafił do siatki po strzale głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obrońca Wisły stał kilka metrów od bramki Hamzicia

76' GOL! 0:1! Radić

75' Nowak głową na rzut rożny po groźnej wrzutce z lewej strony. Obrońca wybił piłkę sprzed rąk Hamzicia

72' Dosljak zmienia Kwieka, a pmocy potrzebuje Cristian, którego łapią kurcze

71' Zamieszanie w polu karnym gości...Augustyniak strzela z 13 metrów - pudło

70' Dobra centra Jańca z lewej strony, ale brakuje w polu karnym wiślaków napastnika Widzewa

69' Góralski osamotniony przed polem karnym łodzian...próbuje lobować...Hamzić z trudem na róg!

64' Góralski strzela z dystansu...efektowna parada Hamzicia, choć piłka leciała chyba minimalnie obok słupka. Po drugiej stronie Kwiek uderza niezwykle efektownie, nożycami, jednak wprost w bramkarza

62' Iliev zabiera piłkę piłkarzom Widzewa, którzy chcieli rozpocząć grę z rzutu wolnego - sędzia upomina zawodnika Wisły tylko słownie

61' Janiec za Brozia, Ruszkul za Wlazło

60' Do wejścia przygotowani Ruszkul i Janiec

59' Broź rusza z piłką z własnej połowy i dobiega w pole karne rywali, po czym wystawia do tyłu, Kwiek nie nadbiegał jednak w tempo lotu piłki

56' Sędzia przerywa akcję Widzewa, choć łodzianie mogli wyjść na czystą pozycję, i pokazuje żółtą kartkę Wlaźle

55' Humory nie opuszczają kibiców: "Cacek! Co? Rzygam po Sphinxie", a na boisku niewiele się dzieje, choć przed chwilą groźnie było w polu bramowym Widzewa

53' Teraz fani spod zegara: "Syyylweeek!", a pozostałe trybuny odpowiadają: "Caaacek!"

52' A teraz kibice śpiewają: "Sylwek Cacek najlepszy w Polsce jest!"

51' Nowak przejmuje piłkę na 6. metrze od bramki rywali, strzela po długim rogu...przestrzelił!

49' Na trybunach słychać: "Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes naszego klubu!"

46' Hamzić w ostatniej chwili, wyjściem na 15. metr, uprzedza Ilieva. Później jeszcze wybijał piłkę z pola karnego Nowak

46' Trzy minuty po 17 rozpoczęła się druga cześć meczu. Bez zmian w obu drużynach

Koniec pierwszej połowy meczu. Po bezbarwnej grze przy al. Piłsudskiego bez bramek

45' Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę, a kibice skandują: "Sylwestrowi pomóż Boże, bo psychiatra nie pomoże"

43' Żółta kartka dla Kasprzaka za faul z prawej strony, niedaleko pola karnego. Wlazło blisko strzelenia po dośrodkowaniu piłki z wolnego, ale nie trafił z kilku metrów w piłkę

42' Przytomne przerzucenie piłki przez Kwieka do Rybickiego, ale sytuację wyjaśnia Kiełpin interwencją na 25. metrze od bramki

41' Jak informuje na naszym profilu facebookowym jedna z użytkowniczek, przed stadionem czeka jeszcze ok. 300 kibiców, którzy mogą wchodzić tylko dwoma wejściami

39' Broź właśnie przeszkodził Kasprzakowi w środku pola, nieomal skończyło się stratę. Ostatecznie Wrzesiński strzelił mocno, ale niecelnie

38' To tylko chwilowe "ożycie" kibiców. Na trybunach znów bez dopingu

36' Obudzili się fani, krzycząc "Widzew to My, Panie Cacek Widzew to My"

34' Widzewiacy stawiają przede wszystkim na to, żeby nie stracić gola. Kiedy łodzianie atakują z tyłu zostają Augustyniak, Nowak, Mroziński i Injać. Augustyniak z Mrozińskim zdobyli w tym sezonie cztery, z siedmiu bramek...

31' Taktyczny faul Kwieka, który może mówić o dużym szczęściu, że nie dostał drugiej żółtej kartki

29' Góralski tym razem padł jak rażony piorunem, rzut wolny, ale "teatr" w wykonaniu gości jest żenujący

28' Znowu kontra gospodarzy, Rybicki sprytnie zagrywa do Kwieka, który ruszył za późno, choć wcześniej sam domagał się futbolówki

26' Dobra kontra widzewiaków lewą stroną, ale Rybicki źle dośrodkowuje, obrońcy wybijają na róg. Szkoda, że Wybicki posłuchał kibiców, zamiast spojrzeć w pole karne, gdzie Kiełpin w ciemno szedł do Brozia i był już na 11. metrze od własnej bramki

25' Żółtą kartką za niebezpieczny wślizg przy lewej linii, niemal na końcu boiska, ukarany Wrzesiński

21' Stefańczyk jeszcze przed kilkoma sekundami utykał, jakby miał jedną nogę krótszą o kilkanaście centymetrów, a teraz już normalnie biega. Co za teatr byłego obrońcy ŁKS-u...

19' Żółta kartka dla Kwieka za faul(?) na Stefańczyku, który krzyczał, jakby mu urwało nogę

18' Wrzutka Brozia z rzutu wolnego z ok. 30 metrów z boku boiska, strzela głową jeden z widzewiaków z polu karnym...piłka przelatuje obok bramki

17' Piłka krąży w środku pola, więcej utrzymują się przy niej gospoarze, ale na razie nic z tego nie wychodzi, jest sporo ostrych wejść. Jedno z nich skończyło się właśnie żółtą kartką dla Kostrzewy, który faulował Kwieka

12' Po pierwszych minutach możemy zaobserwować zmianę ustawienia widzewiaków. Rafał Pawlak zdecydował się grać trójką środkowych obrońców, od prawej: Augustyniak, Nowak, Mroziński. Na bokach obrony wyżej ustawieni Wrzesiński i Cristian, w środku pola grają Injać i Kasprzak, a z przodu Kwiek, Rybicki i Broź

8' Bardzo ostre wejście w nogi Rybickiego, ale tylko rzut wolny dla łodzian, chociaż Injać, który wcześniej zagrał bardzo sprytnie, domaga się kartki. Injać wrzuca miękko z wolnego z 35 metrów, najwyżej skacze Cristian i strzela. Kiełpin na posterunku

5' Kontra łodzian trzech na trzech. Dobrze z piłką wyszedł Broź i wbiegł z boku pola karnego płocczan, po czym spróbował zaskoczyć wysuniętego Kiełpina, ale podcinka była za lekka. Mogło to być również nieudane dośrodkowanie - to już wie tylko Broź

4' Crsitian odpuścił Janusa, który dopadł piłki przed linią końcową i dośrodkował, Augustyniak wybił na rzut rożny

3' Pierwsza interwencja Hamzicia, który złapał piłkę po dośrodkowaniu ze swojej prawej strony

1' Punktualnie o godzinie 16 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w niebieskich strojach, widzewiacy w czerwonych

Godzina 15.57 Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę rozpocznie się to spotkanie

Godzina 15.49 Piłkarze zeszli do szatni, za chwilę wyjdą na murawę oficjalnie. Na trybunach tylko kilkuset kibiców. W tygodniu działacze podnieśli ceny biletów

Godzina 15.29 Rezerwowi w Widzewie to: M. Krakowiak - J. Czapliński, B. Dosljak, M. Janiec, V. Pydvirnyi, M. Rozwandowicz, D. Warchoł. Trenerem jest Rafał Pawlak

Godzina 15.27 Na ławce rezerwowych Wisły zasiądą dzisiaj: B. Kaniecki - K. Hempel, M. Krzywicki, P. Ruszkul, W. Zyska, P. Stępiński, P. Kaczmarek. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 15.21 Na murawę wybiegli piłkarze Widzewa

Godzina 15.18 Jesteśmy już na trybunach. Na rozgrzewce są bramkarze obu drużyn. Za chwilę podamy składy

No i tak powoli zbliżają się derby Łodzi w 3 lidze . Upadek i dno . Wstyd na całą Polskę .