Janowicz przegrał z Murray'em w Pekinie

Jerzy Janowicz po niezłej grze uległ Andy'emu Murray'owi 1:2 w I rundzie turnieju ATP w Pekinie.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Po świetnym początku meczu, Jerzy Janowicz nie sprostał Andy'emu Murray'owi w I rundzie turnieju ATP w Pekinie. Łodzianin zwyciężył pierwsze trzy gemy serwisowe rywala i prowadził w pierwszym secie już 5:1. Mimo to, partia zakończyła się dopiero w tie-breaku. Tenisista MKT Łódź pokazał jedna hart ducha i wolę walki. Przegrywał 0:3, po stracie dwóch mini-breaków, ale udało mu się zwyciężyć 11:9.

W drugiej partii oglądaliśmy walkę gem za gem. Pierwsze kłopoty miał Murray. "Jerzyk" mógł wyjść na prowadzenie 3:1, ale nie wykorzystał okazji na przełamanie. Następnej już nie miał. Z kolei Brytyjczyk przy stanie 4:4 wykorzystał drugiego breakpointa, a po chwili wygrał seta 6:4.

Decydująca partia należała do Murray'a. Z czterech okazji na przełamanie wykorzystał dwie i pokonał Polaka 6:2.

Z kolei w Tokio dużą niespodziankę sprawił Michał Przysiężny. "Ołówek" pokonał wyżej notowanego Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę 2:1 (4:6, 7:5, 7:6).