Skromna wygrana PGE GKS-u Bełchatów

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali u siebie z Pogonią Szczecin 1:0. Jedynego gola strzelił już w 2. minucie Paweł Komołow.

Przed piłkarzami PGE GKS-u Bełchatów umocnili się w górnej połowie tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Kamila Kieresia w sobotę (27 września) wygrali na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:0. Jedynego gola strzelił Paweł Komołow. Rosjanin trafił do siatki już w 2. minucie.

Po tej bramce przewagę w polu mieli goście. "Portowcy" dłużej utrzymywali się przy piłce (59 procent czasu). Arkadiusz Malarz nie miał jednak zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich nieprzeciętnych umiejętności. Goście wyrównać nie zdołali, chociaż końcówkę spotkania grali z przewagą jednego gracza. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Bartosz Ślusarski. To już drugi mecz w tym sezonie, w którym napastnik otrzymuje w ostatnich minutach czerwień.

Po tej wygranej PGE GKS ma już 19 punktów. Daje to sześć "oczek" przewagi nad najlepszymi drużynami z drugiej połowy tabeli.