PGE GKS Bełchatów wygrał w Pucharze Polski

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów pokonali Flotę Świnoujście 2:1 i awansowali do 1/8 Pucharu Polski.

Po dobrym meczu i walce do samego końca, piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali na wyjeździe z Flotą Świnoujście w 1/16 Pucharu Polski. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 31. minucie gola strzelił Charles Nwaogu. - Mecz był dobrym widowiskiem. Flota ostatnio systematycznie zdobywa punkty w I lidze. Postawili nam wysoko poprzeczkę. Są nieźle ustawieni taktycznie i grają z kontry. Do przerwy grała nam się ciężko w ofensywie, a Flota wykorzystała jedną z kontr, obejmując prowadzenie - relacjonował Kamil Kiereś, trener GKS-u.

Po zmianie stron bełchatowianie dążyli do odrobienia strat. Z każdą minutą łatwiej grało im się z przodu. W końcu, w 67. minucie wyrównał Łukasz Wroński. Kiedy kibice przygotowywali się na dogrywkę, świnoujścian pogrążył Michał Mak, dobijając strzał Wrońskiego. - Po przerwie postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Wszedł Paweł Komołow. Ta zmiana nam dużo pomogła. Graliśmy konsekwentnie, wyrównaliśmy i sukcesywnie walczyliśmy o strzelenie drugiej bramki. W końcówce meczu Flota nie byłą już tak dobrze ustawiona w defensywie, było więcej miejsca i to moi gracze bardzo dobrze wykorzystali. Zachowali więcej sił na końcówkę. To było kluczowe - wyjaśnił Kiereś.

po przerwie dominowali już bełchatowianie
Odpadły: Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów ,z kłopotami awansowała Cracovia; w 1/8 finału jest też Znicz Pruszków.

Rywalem PGE GKS-u Bełchatów w 1/8 Pucharu Polski będzie Piast Gliwice. Z rozgrywkami pożegnali się już m.in. Widzew Łódź, Wisła Kraków, Ruch Chorzów, Lechia Gdańsk oraz broniący tytułu - Zawisza Bydgoszcz.