Widzew pożegnał się z Pucharem Polski

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:2 i pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Polski.

Piłkarze Widzewa Łódź na 1/16 zakończyli rozgrywki Pucharu Polski. Podopieczni Włodzimierza Tylaka przegrali we wtorek (23 września) ze Śląskiem Wrocław na własnym stadionie.

Trzeba przyznać, że gospodarze rozpoczęli to spotkanie z animuszem. Aktywni byli szczególnie Mariusz Rybicki i Dawid Kwiek. To właśnie ten drugi w 9. minucie strzelił pierwszego gola, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Widzewiacy imponowali walecznością i zaangażowaniem. Sił wystarczyło im jednak na ok. 30 minut. W końcówce pierwszej połowy przycisnęli goście. To dało im wyrównanie. Macieja Krakowiaka strzałem z 16 metrów pokonał Mateusz Machaj.

Po zmianie stron przewagę mieli wrocławianie. Wykorzystali to w 57. minucie. Flavio Paixao trafił po strzale głową. Do ostatniego gwizdka gospodarze walczyli o wyrównanie, ale brakowało ostatniego podania. Jeśli łodzianie utrzymają jednak taką grę i zaangażowanie w meczach ligowych, o punkty powinno być łatwiej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Widzew Łódź - Śląsk Wrocław.

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
(Wynik końcowy)
1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 D. Kwiek (9. minuta) 1:1 M. Machaj (38. minuta) 1:2 F. Paixao (57. minuta)

Warchoł, Kwiek, Kasprzak (Widzew) Grodzicki (Śląsk)

M. Krakowiak - P. Mroziński, K. Nowak, M. Ławniczak, B. Dosljak, B. Kasprzak, R. Augustyniak, D. Injać (67. J. Czapliński), D. Kwiek (84. M. Janiec), M. Rybicki, D. Warchoł (64. M. Przybyła) J. Wrąbel - Dudu, R. Grodzicki, M. Pawelec, K. Danielewicz (61. S. Mila), Calahorro, P. Celeban, T. Hateley (73. L. Droppa), F. Paixao, M. Machaj (90. R. Pich), K. Ostrowski

Koniec tego meczu. Widzew Łódź przegrywa ze Śląskiem Wrocław 1:2 i żegna się z Pucharem Polski

90'+3 Rzut wolny dla łodzian, 8 widzewiaków wchodzi w pole karne Śląska, ale Dosljak przerzuca piłkę nad wszystkimi i ta wylatuje za linę końcową. Pich wchodzi za Machaja

90'+2 Pawelec w ostatniej chwili zatrzymuje piłkę, która była skierowana do wychodzącego na czystą pozycję Dosljaka. Dobrym podaniem popisał się Augustyniak

90' Cztery minuty doliczone do drugiej połowy

89' Dużo chaosu w środku pola

87' Janiec przechwytuje piłkę na 30. metrze od bramki rywali i błyskawicznie strzela...futbolówka po odbiciu się od murawy trafia w ręce Wrąbla

86' Ładne podanie piętką Rybickiego do Mrozińskiego, ale ten dośrodkowuje niecelnie

84' Potężny strzał Augustyniaka po rzucie wolnym, piłka przeleciała nad poprzeczką

84' Kwiek schodzi, pojawia się na murawie Janiec

83' Ostrowski zbiega z lewego do skrzydła i strzela z 20 metrów - niecelnie

81' Calahorro bliski zdobycia bramki. Piłka po jego strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przeleciała ok. metr od celu

80' Łodzianie naciskają, ale brakuje ostatniego podania. Goście nastawieni na kontry

76' Dudu padł jak rażony piorunem po starciu z Rybickim. Potrzebna pomoc masażystów

74' Droppa decyduje się na strzał z 25 metrów, do celu zabrakło kilkudziesięciu centymetrów

73' Droppa wchodzi za Hateley'a

72' Ożywili się gospodarze. Dwie niezłe akcje prawą stroną, ale dośrodkowaniom Rybickiego i Czaplińskiego brakowało celności

70' Kasprzak przejmuje piłkę na 25. metrze od bramki Śląska i strzela. Piłkę zablokowali wrocławscy obrońcy

68' Rybicki przejmuje piłkę na 35. metrze od bramki rywali, Wrąbel wysunięty i "Ryba decyduje się na strzał. Nie trafił jednak dobrze

68' Kibice używają też niecenzuralnych słów w stosunku do trenera Tylaka, a przy linii bocznej Dosljak pada jak rażony piorunem, sugerując, że Dudu uderzył go w twarz - Gwizdek arbitra milczy

67' Czapliński wchodzi w miejsce Injacia

65' Kibice obrażają Sylwestra Cacka

64' Przybyła wchodzi za Warchoła, który usiadł na ławce

62' Ależ pudło Paixao! Ostrowski podał do Portugalczyka na czystą pozycję, ale skrzydłowy nie trafił do pustej siatki z ok. 7 metrów

61' Sebastian Mila wchodzi w miejsce Danielewicza, a Warchoł zniesiony na noszach poza boisko

60' Leży na murawie Warchoł. To chyba kurcze

Paixao zdobył bramkę po strzale głową z kilku metrów. Pięknym dośrodkowaniem popisał się w tej sytuacji Machaj

58' Kasprzak strzela z 22 metrów, piłka trafia w poprzeczkę!

57' GOL! Flavio Paixao! 1:2

54' Kasprzak na 18. metrze od bramki gości, wycofuje piłkę na 30. metr. Nabiega Injać i strzela...baaaardzo niecelnie

53' Szarpanina i dyskusja Kasprzaka i Dosljaka z Dudu

51' Zamieszanie w rejonie pola karnego łodzian - Pawelec kończy bardzo niecelnym strzałem z 25 metrów

47' Żółta kartka dla Kasprzaka za ostry faul w środku pola

46' Pięć minut po 21 rozpoczęła się druga połowa

45' Długa piłka do Rybickiego, ten nie jest w stanie przepchać Grodzickiego. Do odbitej futbolówki dopada Warchoł i decyduje się na strzał sprzed pola, niecelny

Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę

45' Żółta kartka dla Kwieka za tyleż ostry, co nieco przypadkowy faul Kwieka na Celebanie. Skrzydłowy Widzewa nie był w stanie wyhamować na śliskiej murawie

44' Niesygnalizowany strzał Rybickiego z 18 metrów...piłka w rękach bramkarza Śląska

43' Dobra piłka prostopadła, ale Paixao na spalonym

41' Wrocławianie osiągają przewagę w środku pola, widzewiacy po bardzo dobrych pierwszych 30 minutach spuścili z tonu

Machaj posłał piłkarskiego "szczura" z linii pola karnego, Krakowiak miał piłkę na rękawicy, ale zdołał ją sparować tylko na słupek. Futbolówka odbija się jednak od jego wewnętrznej strony i wpadła do siatki. Wcześniej Machaj dostał piłkę w bardzo przypadkowy sposób - Celeban próbował strzelać z półwoleja, a posłał futbolówkę wzdłuż linii pola karnego

38' GOL! Mateusz Machaj! 1:1

37' Augustyniak wyskakuje najwyżej i wybija piłkę głową na 25. metr, po dośrodkowaniu z lewej strony w wykonaniu Ostrowskiego

34' Danielewicz zamyka dośrodkowanie, strzela głową...piłka jakimś cudem przelatuje obok bramki

33' Warchoł przejmuje piłką przed polem karnym gości, strzela, ale za lekko. W odpowiedzi Paixao... próba ni to strzału podcinką, ni to dośrodkowania...widzewiacy w ostatniej chwili wybijają na róg

32' Odgłos zachwytu dla Mrozińskiego, który popisał się ruletką a la Zidane

31' Nowak w ostatniej chwili zatrzymuje piłkę po dośrodkowaniu Celebana z prawej strony

29' Kolejny rożny dla łodzian. Tym razem wrzuca Dosljak, a przeciwnicy wybijają na aut

27' Augustyniak strzela mocno z wolnego, trafia w mur, rzut rożny dla gospodarzy. Dobra wrzutka z narożnika w wykonaniu Kwieka...Augustyniak strzela, ale Wrąbel łapie piłkę

26' Żółta kartka dla Grodzickiego. Faulowany Rybicki na 19. metrze od bramki rywali, po tym, jak ładnym przełożeniem nogi nad piłką (w stylu Brazylijczyka Ronaldo) zamarkował zejście do środka, a poszedł na lewo i obrońca musiał ratować się faulem

22' Dudu trafia do własnej siatki po wrzutce Rybickiego...wcześniej "Ryba" był na spalonym

21' Warchoł wchodzi wślizgiem, próbując wybić piłkę spod nóg Calahorro...na szczęście widzewiak w porę schował nogi, bo futbolówki by nie trafił, a co najwyżej nogi rywala. To mogłoby się zakończyć drugą żółtą kartką

20' Dużo walki w środkowej strefie boiska. Od pierwszego gwizdka iskrzy między piłkarzami

17' Kwiek ma trochę miejsca i decyduje się na strzał z ok. 30 metrów...zabrakło mocy i celności

16' Puste trybuny straszą dzisiaj na stadionie Widzewa. Na meczu jest może z 1000 osób

13' Grodzicki ostro potraktowany przez Warchoła i żółta kartka dla napastnika Widzewa

12' Krakowiak świetnie piąstkuje po wrzutce Dudu z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego

11' Augustyniak mocno wybija piłkę, która...wpadła na dach

Kwiek świetnie wyszedł do prostopadłej piłki, nie dał się przepchnąć Pawelcowii posłał piłkę obok bezradnego Wrąbla

9' GOOOOOLLLLL!!!! DAWID KWIEK! 1:0!

6' Rybicki pada na 18 metrze od bramki Śląska, gwizdek arbitra milczy. Wcześniej "Ryba" przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów

5' Świetna szansa dla Śląska, Danielewicz wrzuca z lewej strony, Celeban strzela z 7 metrów...piłka przelatuje obok słupka

2' Błąd Pawelca, Dosljak w dobrej sytuacji strzela na bramkę, próbując przerzucić bramkarza, ale piłka ląduje w rękach Wrąbla

1' Wrocławianie rozpoczęli to spotkanie. Zawodnicy Śląska ubrani w ciemnozielone stroje, widzewiacy na czerwono

Godzina 19.57 Na dzisiejszym spotkaniu jest Prezes PZPN - Zbigniew Boniek

Godzina 19.50 Rezerwowi w Widzewie: D. Hamzić - J. Czapliński, M. Janiec, A. Kasperkiewicz, V. Pidvirnyi, M. Przybyła, M. Rozwandowicz. Trenerem jest Włodzimierz Tylak

Godzina 19.47 Rezerwowi w Śląsku: M. Pawełek - Ł. Droppa, T. Hołota, S. Mila, R. Pich, K. Angielski, P. Zieliński. Trenerem jest Tadeusz Pawłowski