Dublet Pirulo i kolejne trafienie Kowalczyka. ŁKS Łódź wygrywa w Głogowie

Piłkarze ŁKS-u Łódź grali na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Spotkanie zakończyło się wygraną łódzkiego klubu 3:2.

(Fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport/ŁKS Łódź., Jakub Piasecki/Cyfrasport/ŁKS Łódź)

Chrobry Głogów - ŁKS Łódź

2:3 (0:2)

Bramki: Pirulo R. (Rzut karny - 10. minuta), Pirulo R. (15. minuta), Bochnak M. (51. minuta), Kowalczyk M. (76. minuta), Bochnak M. (91. minuta)

Żółte kartki: Praznovsky O., Bougaidis M. (Chrobry Głogów), Kuzma J., Trąbka M., Janczukowicz P. (ŁKS Łódź)

"Kwadrans akademicki" - to określenie niezwykle często spotykane wśród studentów. Nie zna go chyba jednak Pirulo. Hiszpan sprawił, że jeśli któryś z kibiców ŁKS-u śledzenie meczu wyjazdowego z Chrobrym rozpoczął z 15-minutowym opóźnieniem, to mógł przecierać oczy ze zdumienia i sprawdzać, czy z jego odbiornikami wszystko w porządku. Choć ŁKS w Głogowie w ostatnich latach miał duże problemy, dzisiaj (6 sierpnia) po kwadransie biało-czerwono-biali prowadzili już 2:0.

Pirulo najpierw wykorzystał rzut karny, a później podwyższył na 2:0.

Ełkaesiacy nie byliby jednak sobą, gdyby nie wprowadzili trochę dramaturgii do swoich spotkań. W 51. minucie pozwolili Bochnakowi na zmniejszenie strat. W 76. minucie jednak znów wydawało się, że podopieczni Kazimierza Moskala zdobędą pewne trzy punkty. Gola w drugim meczu z rzędu strzelił Mateusz Kowalczyk. Było to o tyle cenniejsze trafienie, że wypracowane przez innego młodzieżowca - Kellechukwu.

Jednak wielbiciele thrillerów nie mogli narzekać. W doliczonym czasie gry Bochnak zdobył drugą bramkę i do końca serca kibiców ŁKS-u mogły drżeć o wynik. Ten na ich szczęście już się nie zmienił. ŁKS - już śmiało można napisać - ma serię zwycięstw. Na razie licznik wskazuje trzy wygrane z rzędu.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".