Świetna walka. Polacy wygrywają z Francją [ZDJĘCIA]

Siatkarze Reprezentacji Polski wygrali w łódzkiej Atlas Arenie z Francją 3:2. Polacy grają dalej, i czekają ich jeszcze minimum dwa mecze w Mistrzostwach Świata.

Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Francja

Siatkarska Reprezentacja Polski awansowała do III rundy Mistrzostw Świata. W łódzkiej Atlas Arenie stworzyli oni prawdziwe widowisko, dwukrotnie wygrywając po tie-breakach (z Iranem i Francją) oraz pewnie pokonują Włochów. Nawet przegrany pojedynek z Amerykanami trzymał kibiców w napięciu. Ostatecznie "Biało-Czerwoni" zajęli 2. miejsce w Grupie E. Wygrali ją Francuzi, a jako trzeci awans wywalczyli Irańczycy.

Z Grupy F w III rundzie wystąpią Brazylijczycy, Rosjanie i Niemcy. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Polacy na pewno zagrają w Łodzi, a Brazylijczycy w Katowicach. W Atlas Arenie zostaną też chyba Francuzi, choć to okaże się po losowaniu, jakie czeka nas jeszcze dzisiaj (14 września)

Zapraszamy do zapoznania się z relacją punkt po punkcie z meczu Mistrzostw Świata w Siatkówce 2014 Polska - Francja.

V set (tie-break)

15:12 SIDIBE ZABLOKOWANY! POLSKA - FRANCJA 3:2! To oznacz, że Polacy zajmują drugie miejsce w swojej grupie, zaraz za Francuzami

Czas dla Francuzów

14:12 Pojedynczy blok Możdżonka na Le Roux!

13:12 Mika znów naprawia swój błąd w przyjęciu i atakuje z drugiej linii po bloku!

12:12 Tuia kiwa z lewego skrzydła

12:11 Błąd Francuzów, bardzo dużo problemu mieli z zagrywką Wrony

11:11 Wrona świetnie ze środka

10:11 Lafitte ze środka. Mika próbował podbijać, ale nie dał rady skutecznie tego zrobić

10:10 Sidibe atakuje w aut z lewego skrzydła. Nie było bloku! Wzmaga się doping kibiców

5:6 Konarski atakuje w aut. Nie było bloku. Czas dla trenera Antigi

5:5 Myli się Buszek na lewym skrzydle. Wydaje się, że niepotrzebnie Drzyzga znów zagrywał do niego

5:4 Buszek w aut, nie było bloku

5:3 Sidibe zablokowany!

4:3 Marechal "wsadzony na konia" przez rozgrywającego, zagrywał zza siebie i popełnia błąd

22:24 Tillie wchodzi specjalnie na zagrywkę i...siatka

21:24 Sidibe kończy długą wymianę, w której Polacy przejęli już inicjatywę. Konarski chyba niepotrzebnie podbijał piłkę, która - wydaje się - wychodziła na aut

21:23 Tuia zablokowany!

20:23 Możdżonek atakuje z przechodzącej piłki, choć Francuzi mieli pretensje o przeszkadzanie w rozegraniu. Jest czas dla gości

19:23 Tuia zablokowany po lewej stronie

18:23 Marechal serwuje w aut

17:23 Lafitte z przesuniętej krótkiej

17:22 Buszek obija blok delikatnym uderzeniem

16:22 Mika zagrywa w siatkę

16:21 Mika kończy długą wymianę, w której było dużo przypadku i intuicyjnych obron. Francuzi proszą o challenge, ale nic to nie daje

10:15 Sidibe znajduje lukę w polskim bloku

10:14 Wlazły z prawej strony atakuje po prostej. Grebennikov był w dobrym miejscu, ale nie miał szans skutecznie podbić piłki

9:14 Sidibe potężnie z prawego ataku po bloku

9:13 Kłos ze środka

8:13 Marechal bez problemu na pojedynczym bloku na lewej stronie

8:12 Mika z lewego skrzydła po przekątnej

7:12 Le Roux kończy ze środka, Wlazły próbował jeszcze podbijać

7:11 Mylą się Francuzi w rozegraniu. Mika kończy z lewej strony. Czas dla "Trójkolorowych"

6:11 Le Roux myli się przy próbie zbicia z przechodzącej piłki

5:11 Nowakowski zatrzymuje w pojedynkę Le Roux

4:11 Mika kiwa nad blokiem

3:11 Drzyzga po raz kolejny z rzędu gra na Kubiaka, a ten znów zatrzymany. Schodzi kapitan, w jego miejsca pojawia się Mika

3:10 Nowakowski myli się przy próbie podbicia piłki tańczącej na siatce. Przerwa dla Antigi

3:9 Kubiak zablokowany na lewym skrzydle

3:8 Zagrywka Buszka trafia w siatkę. Pierwsza przerwa techniczna

3:7 Wlazły zawisnął na prawej stronie i świetnie ominął blok rywali

2:7 Lafitte środkie

2:6 Długa wymiana, w której świetnie spisywali się libero po obu stronach. Kończy wymianę Kubiak ze środka drugiej linii

1:6 Wlazły mocno z prawej strony, ale w aut i bez bloku

1:5 Błąd Polaków, Drzyzga dostał trudną piłkę do rozegrania

1:4 Marechal punktuje zagrywką. Czas dla trenera Antigi

1:3 Tuia na lewym skrzydle obija blok

1:2 Sidibe z prawego skrzydła w kontrataku

1:1 Marechal sprytnie obija blok. Wcześniej blokowany był Lafitte, ale Francuzi się wybronili

1:0 Kubiak z drugiej linii

III set

25:23 Autowa zagrywka Sidibe! Polska - Francja 2:1

24:23 Kubiak źle przyjmuje serwis Sidibe, Zatorski podbija w górę, ale wygonił Buszka za antenkę. Czas dla Polski

Było zdecydowanie boisko

24:22 Sidibe atakuje z prawego skrzydła. Trener Antiga sprawdza, czy na pewno było boisko

24:21 Potężny atak Wlazłego z prawego skrzydła!

23:21 Kłos był bliski obronienia ataku z drugiej linii. Piłka zatrzymała mu się w rękach

23:20 Autowy serwis Marechala

22:20 Marechal jeszcze raz z prawej strony, tym razem bezbłędnie

22:19 Marechal z prawego skrzydła trafia w boisko, ale wcześniej rozgrywający przekroczył połowę. Czas dla gości

Był błąd Francuzów

15:16 Przejście linii środkowej po francuskiej stronie, ale sprawdza to trener Tillie

10:12 Marechal pocelował zagrywką, Mika nie przyjmuje i zmienia go Buszek

10:11 Dłuższa akcja, Francuzi kilka razy blokowani, w końcu przedarł się Marechal

5:6 Kubiak przegrywa walkę na siatce, piłka wbita w antenkę

5:5 Mika w trudnej sytuacji decyduje się na mocne uderzenie, ale trafia w ręce blokujących i piłka spada na naszą połowę

5:4 Wlazły po bloku z prawego ataku

4:4 Polacy grają skutecznie blokiem!

3:4 Kubiak odpowiada tym samym

2:4 Marechal po podwójnej krótkiej z drugiej linii

2:3 Autowy serwis Lafitte

1:3 Sidibe znów atakuje nad blokiem. Ten francuski rezerwowy zdobył już 10 punkt w tym spotkaniu

1:2 Tuia myli się z lewego skrzydła po prostej

0:2 Sidibe sprytnie obija nasz blok

0:1 Marechal z lewego skrzydła

II set

21:25 Sidibe kończy z prawego ataku, z niebotycznej wysokości. Ten zawodnik ma 367 cm zasięgu w ataku

21:24 Buszek już daje radę przełamać blok

20:24 Mika znów zatrzymany na lewym skrzydle. Po tym zmienia go Buszek

20:23 Mika zablokowany, zabrakło asekuracji

20:22 Jak ktoś teraz ma punktować w naszej drużynie, to musi to być Konarski!

19:22 Myli się na zagrywce MArechal

18:22 Sidibe atakuje nad blokiem. Czas dla Polski

18:21 Konarski popełnia błąd niesionej piłki przy próbie sytuacyjnego podbicia. Blokowany był wcześniej Mika

18:20 Kubiak serwuje w aut, chociaż niewiele brakowało

18:19 Zagumny kiwa!

17:19 Konarski psuje zagrywkę

17:18 Sytuacyjna piłka, rozgrywa z konieczności Mika, Konarski kończy po bloku! Czas dla gości

16:18 Konarski w gazie! Najpierw potężnie zaserwował, a później sam skończył

15:18 Konarski nie z pełną mocą, ale punktuje z prawego skrzydła

14:18 Sidibe na prawym skrzydle

14:17 Konarski po prostej z prawej strony, wcześniej przypadkiem Kubiak się sam wyasekurował po bloku

13:17 Konarski przedziera się prawym skrzydłem

12:17 Sidibe nie do zatrzymania po prawej stronie

12:16 Kubiak ze środka drugiej linii

Zagumny wchodzi w miejsce Wlazłego

11:16 Tuia mieści piłkę między antenką i blokiem. Wcześniej Polacy mieli piłkę w górze, ale zabrakło rozgrywającego i niekonwencjonalnej wystawy

11:15 Wlazły obija blok. Konarski wchodzi za Drzyzgę

10:15 Sidibe atakuje po prostej z prawego skrzydła

10:14 Mika bez zastanowienia uderza z pełną mocą z lewego skrzydła i przełamuje blok

9:14 Kubiak zagrywa w siatkę

9:13 Autowy serwis Toniuttiego

Nie było błędu

8:13 Polacy przegrywają po długiej wymianie. O challenge prosi jeszcze trener Antiga

6:8 Nowakowski myli się na środku

6:7 Rouzier potężnie z prawego skrzydła, Zatorski podbija, ale piłka przelatuje na połowę Francuzów i spada za linią boczną

3:3 Był jednak blok

4:2 Rouzier atakuje w aut. Sędziowie orzekają, że bez bloku. Sprawdzają Francuzi

3:2 Francuzi nie dają rady zablokować naszych

2:2 Mika na lewym skrzydle atakuje nad blokiem

1:2 Polacy przegrywają walkę na siatce. Jakiegoś stłuczenia nogi doznał Wlazły, ale nie jest potrzebna pomoc medyczna

18:14 Francuzi tym razem nie do zatrzymania

18:13 Wlazły z trudnej pozycji uderza mocno, Francuzi nie skaczą!

17:13 Słuszna decyzja! Było boisko!

16:14 Bardzo długa akcja i popis gry obronnej Francuzów, w szczególności Ngapetha. Wlazły kończy plasem po skosie, w aut. Polacy jednak sprawdzają

13:9 Autowy atak Tillie, nie było bloku! Czas dla Francuzów

12:9 Fabian Drzyzga bohaterem akcji! Najpierw przytomnie pobiegł do piłki pod drugą stroną siatki, a później skutecznie zablokował w pojedynkę

7:6 Le Roux myli się na środku

6:6 Kłos środkiem! Świetnie od początku funkcjonuje współpraca Drzyzgi z Nowakowsim i Kłosem

0:1 Ngapeth kiwa na prawym skrzydle

Pierwsza szóstka Francuzów: Rouzier, Tonutti, Tillie, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov

Pierwsza szóstka Polaków: Nowakowski, Wlazły, Mika, Kłos, Drzyzga, Kubiak, Zatorski

Godzina 19.57 Jesteśmy już po oficjalnym powitaniu obu ekip

Godzina 19.47 Siatkarze obud drużyn już się rozgrzewają. W tym spotkaniu nie zagra Michał Winiarski, który w starciu z Iranem doznał kontuzji pleców. Uraz nie jest podobno na tyle poważny, żeby "Winiar" nie wystąpił już na tych mistrzostwach, ale dzisiaj kapitan odpocznie. Zastąpi go w tej roli Michał Kubiak

Godzina 19.36 Na parkiecie pojawili się Francuzi

Godzina 19.25 Koniec meczu w Bydgoszczy! Argentyna pokonuje USA 3:2! Szał radości kibiców irańskich i polskich. Te reprezentacje dołączają do Francji i zagrają w III rundzie! Są tam już też Brazylijczycy i Rosjanie. Szóstą drużyną będą Niemcy lub Kanadyjczycy, którzy zmierzą się o godzinie 20.25

Godzina 19.24 14:11 dla Argentyny, irańscy kibice krzyczą "ostatni!"

Godzina 19.21 Argentyna prowadzi 13:10

Godzina 19.16 Argentyna 10, USA 8... Koniec meczu coraz bliżej

Godzina 19.13 Argentyńczycy prowadzą 8:7

Godzina 19.06 Z pobieżnych wyliczeń stosunku małych punktów wychodzi, że Amerykanie, jeśli chcą wyprzedzić Iran i zapewnić sobie awans, muszą wygrać co najmniej trzema punktami. Na razie remisują 3:3

Godzina 19.00 Amerykanie wyrównali stan meczu na 2:2. Jeśli wygrają seta, przeskoczą małymi puntami Irańczyków, jeśli przegrają, żegnają się z turniejem.

Godzina 18.45 Amir Ghafour kończy to spotkanie atakiem z prawego skrzydła. Irańczycy wygrali z Serbią 3:1

Godzina 18.41 W Bydgoszczy Amerykanie prowadzą 11:9, a w Łodzi Irańczycy 21:14

Godzina 18.35 Irańczycy coraz bliżsi wygranej. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą już 16:9

Godzina 18.27 Na pierwszej przerwie technicznej Irańczycy prowadzą już 8:2, ale świetne wiadomości dochodzą z Bydgoszczy. Amerykanie przegrywają z Argentyną 1:2. Jeśli "Jankesi" nie wygrają tego meczu, Polacy będą już pewni awansu do III rundy!

Godzina 18.16 Iran prowadzi 2:1 po zwycięstwie 25:22

Godzina 18:03 Choć Serbowie zdołali doprowadzić do remisu (10:10), na drugiej przerwie technicznej Irańczycy znów mają cztery "oczka" przewagi (16:12)

Godzina 17.55 Iran prowadzi na pierwszej przerwie technicznej 8:4. W równolegle rozgrywanym spotkaniu w Bydgoszczy, Amerykanie remisują z Argentyńczykami 1:1

Godzina 17.37 Serbowie wyrównują stan rywalizacji, wygrywając 25:22

Godzina 17.30 Serbowie lepsi na drugiej przerwie technicznej (16:14)

Godzina 17.20 Iran lepszy na pierwszej przerwie technicznej drugiego seta (8:7)

Godzina 17.08 Po emocjonującej końcówce, Irańczycy wygrywają pierwszego seta 27:25

Godzina 16.54 16:15 dla Serbów na drugiej przerwie technicznej

Godzina 16.45 Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą Serbowie (8:5)

Godzina 16.40 Pierwszy punkt w tym meczu zdobywa Podrascanin atakiem z przechodzącej piłki

Godzina 16.36 Jesteśmy już po hymnach Serbii i Iranu

Godzina 16.11 Serbowie i Irańczycy już po oficjalnym przywitaniu

Godzina 15.43 Siatkarze obu drużyn wyszli właśnie na rozgrzewkę

Godzina 15.40 Na trybuny wchodzą powoli kibice. Do meczu Serbów z Irańczykami pozostała godzina

Godzina 14.50 Jesteśmy już w hali. Na rozgrzewce są cheerleaderki

Godzina 11.30 Do rozpoczęcia spotkania pozostało już niecałe 9 godzin. Wcześniej będziemy też informować o sytuacji w spotkaniu Serbów z Iranem