Widzew po karnych przegrywa z liderem

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali 1:2 na wyjeździe z liderem I ligi Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Gospodarze oba gole strzelili z rzutów karnych.

Niepowodzeniem zakończył się wyjazd piłkarzy Widzewa Łódź do Niecieczy. Podopieczni Włodzimierza Tylaka przegrali w niedzielę (14 września) z liderującą Termalicą Bruk-Bet 1:2.

Łodzianie mieli duże problemy z kombinacyjną grą gospodarze. Niecieczanie nie potrafili jednak wykorzystać swojej przewagi. Pierwsza bramka padła w 15. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul Cristiana Tomasa del Toro. Z jedenastu metrów trafił Jakub Biskup.

Widzewiacy się nie podłamali. Dużo walczyli, za co oglądali żółte kartki. Łącznie sędzia pokazał im osiem, w tym dwie dla Piotra Mrozińskiego, który w 85. minucie musiał opuścić boisko.

W tym momencie gospodarze prowadzili już 2:1. Przed przerwą przepięknym strzałem popisał się Michał Kozłowski. Młody obrońca ściął z prawego skrzydła do środka wzdłuż linii pola karnego i uderzył potężnie lewą nogą, a piłka wpadła w okienko. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 75. minucie, kiedy Biskup wykorzystał drugiego karnego.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 J. Biskup (14. minuta, karny),  1:1 M. Kozłowski (36. minuta), 2:1 J. Biskup (73.minuta, karny)

Czerwona kartka: P. Mroziński w 85. minucie (Widzew)

Żółte kartki: Nowak (Termalica) Cristian, Duda, Mroziński x2, Kozłowski, Broź, Kasprzak, Pidvirnyji (Widzew)

S. Nowak - P. Fryc, J. Czerwiński, B. Kopacz, P. Masko, J. Biskup (82. D. Jarecki), T. Foszmańczyk (64. A. Paluchowski), K. Kaczmarczyk (78. D. Pleva), M. Kupczak, B. Smuczyński, E. Drozdowicz D. Hamzić - M. Kozłowski, K. Nowak, V. Pidvirnyji, Cristian (69. M. Ławniczak), M. Broź (81. M. Janiec), P. Mroziński, R. Augustyniak, B. Kasprzak, K. Wrzesiński (77. D. Kwiek), A. Duda