Iga Świątek w półfinale Roland Garros. Polka wygrała 33. mecz z rzędu

Iga Świątek w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Roland Garros pokonała w dwóch setach Jessicę Pegulę z USA (6:3; 6:2). Polka tym samym awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Darią Kasatkiną.

Pewne zwycięstwo

Środowe (1 czerwca) spotkanie rozpoczęło się od dwóch przełamań. Najpierw swoje podanie straciła Amerykanka, chwilę później Polka. W dalszej części seta Iga Świątek już się nie myliła przy własnym podaniu. Z kolei Jessica Pegula oddała Polce dwa gemy serwisowe. Ostatecznie pierwszą partię nasza zawodniczka wygrała 6:3.

W drugim secie Iga Świątek nie miała większych problemów z własnym podaniem. Jedyną szansę na break pointa dała rywalce w trzecim gemie. Ostatecznie na szansie się skończyło. Polka nie tylko wygrywała własne gemy serwisowe, ale także dwukrotnie przełamała rywalkę. Seta numer dwa wygrała 6:2 - całe spotkanie 2:0. Trzeba przyznać, że było to pewne zwycięstwo.

Iga Świątek w półfinale Roland Garros

O finał Polka zagra już w czwartek (2 czerwca). Jej rywalką będzie Daria Kasatkina, która w ćwierćfinale pokonała - w dwóch setach - Weronikę Kudiermietową (6:4; 7:6(7:5)). Pojedynek na korcie Philippe'a-Chatrier zaplanowano na godz. 15.00.

Iga Świątek jest zwyciężczynią turnieju Roland Garros z 2020 roku. Numer jeden kobiecego tenisa może się pochwalić się serią 33 wygranych meczów. Goni pod tym względem Serenę Williams - Amerykanka zanotowała 34 zwycięstwa z rzędu.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".